Skocz do zawartości

piękny stary młyn


wiciu_r

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji Świąt Wielkanocnych proponuję chwilową zmianę tematyki na bardziej pokojową.

Oto ruiny znajdującego się w mojej okolicy starego młyna.
Zamieśćcie fotki co w waszym rejonie ostało się jeszcze fali złomiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie bylyby te przedmioty juz zagospodarowane przez miejske patrole oczyszczania ze zlomu.
Na prowincji widuje sie jeszcze rozne perelki, tam nie docierają w sporych ilosciach obywatele stający pozniej na wadze w punkcie skupu zlomu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprzeciw młyna w lesie mieszka w Pałacyku gość. Z tego co widziałem to ma na wyposarzeniu lekko głodzone Husky. Zgłoszę do Muzeum Techniki i uczulę miejscowego leśniczego na monitoring, a swoją drogą do najbliższego asfaltu jest ze 4 km, więc pchacze wózków raczej odpadają a ciężarówka nie dojedzie pod sam młyn bez wycinania drzew. A może ktoś kolekcjonuje takie cuda bo muzea jak wiadomo kasy nie mają.

Po świętach zamieszczę wiatrak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -- w ramach ciekawostek zamieszczamy zabytkową rzeźnię spaloną przez meneli",ograbioną przez żelazne muchy" (tak u nas mówią na panów z wózeczkami)-obiekt znajduje sie w centrum Gdańska - 500m od słynnego żurawia i jest w rejestrze zabytków.Teraz można tam kręcić Stalingrad" , scenografia gotowa -za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Przepraszam za odgrzanie starego kotleta"! Ruiny tego młyna znam, nawet byłem tam ostatni raz w zeszłym roku, wczesnym latem. Ku mojemu zdziwieniu cała maszyna została jeszcze bardziej rozszabrowana, nawet większe elementy uległy zniszczeniu/uszkodzeniu... brakuje całej fasady pieca i innych drobnych elementów, w pobliżu wala się kupa drobnych części młyna, których nie zliczę. Szkoda tych pozostałości, być może jak znowu tam zawitam, po całej instalacji pozostanie tylko wspomnienie i gołe ściany, które będą mogły opowiedzieć o dawnej świetności młyna. Jak tylko stopnieją śniegi mam zamiar wybrać się w tamte okolicy i sfotografować stan obecny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ku mojemu zdziwieniu cała maszyna została jeszcze bardziej rozszabrowana(...)" Ku zdziwieniu? Zdziwiłbyś się chyba, jakby zmian nie było, lub ktoś zamknąłby obiekt. To Polska jest. Serce się kraje na widok budynków wszelakiej maści, które mimo wpisania do rejestru znikają systematycznie z powierzchni ziemi. Młyny, stodoły, karczmy, gorzelnie...ehhh...pozostaje nam tylko robić fotki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie