Skocz do zawartości
  • 0

Bagnet czy jakiś nóż?


Koperacho

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nóż wzorowany na survival pilot knife. Nie jest to ani camillus, ani Ontario - wskazuje na to kształt głowni, brak bić, zupełnie inny jelec i zbijak, który jest skręcany. 

W oryginałach był montowany na stałe nitem. 

Nie jest to też żadna wersja japońska (nawet komercyjna) , bo te pomimo tego, że były słabej jakości TO BYŁY SYGNOWANE. 

Jak dla mnie to zwykły chińczyk w typie ka-bar, który można kupić za parę złoty i który mocno dostał w kość. Chociaż jakość stali, która jest stosowana do jego produkcji bardzo sprzyja szybkiemu starzeniu się i zużyciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, kiedyś współdzieliłem dom z "babcią", która miała rodzinę w Kanadzie... Stąd Ontario wydaje się być bliskie prawdzie. Dzięki!! Swoją drogą ciekawe,  z którego to jest roku bo nowsze ze zdjęć trochę się różnią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 20:18, Koperacho napisał:

@awe Ten ze zdjęcia i tak się różni... Ja znalazłem coś zbliżonego oczywiście to też nie to. Wygląda na to, że komuś się nudziło i coś takiego sklecił. Szczególnie, że brak jakichkolwiek bić (czyli wygląda na robotę "domową") A poniżej coś jeszcze bardziej podobnego (mógł być inspiracją? ?) Pozdrowionka.

https://sharg.pl/product-pol-112110-Noz-Herbertz-Solingen-Leather-wzor-Ka-Bar-180mm-101018.html

edit.: Dziś trochę zacząłem go czyścić. Może i nie jest to nic wartego uwagi ale wygląda fajnie ?

 

Generalnie chińczyk ?. Możesz się na nim podszkolić w czyszczeniu i rekonstrukcji jak masz czas i chęci. 

Wrzuć go w fosol na 3h lub dłużej aż rdza zejdzie. W między czasie poczyść go szczotka mosiezna. Wypłucz i wrzuć do oksydy na zimno. Można tanio kupić. Metal zrobi się czarny. Na końcu go naostrz. Rękojeść zrób ze skóry, klejąc krążki do siebie. Skręć całość. Rękojeść ukształtuj pilnikiem i papierem ściernym. Na koniec w skórę wcieraj wosk pszczeli i podgrzewaj suszarką do włosów aż zciemnieje i zrobi się twarda. Będzie wyglądał fajnie. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe Ten ze zdjęcia i tak się różni... Ja znalazłem coś zbliżonego oczywiście to też nie to. Wygląda na to, że komuś się nudziło i coś takiego sklecił. Szczególnie, że brak jakichkolwiek bić (czyli wygląda na robotę "domową") A poniżej coś jeszcze bardziej podobnego (mógł być inspiracją? ?) Pozdrowionka.

https://sharg.pl/product-pol-112110-Noz-Herbertz-Solingen-Leather-wzor-Ka-Bar-180mm-101018.html

edit.: Dziś trochę zacząłem go czyścić. Może i nie jest to nic wartego uwagi ale wygląda fajnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie