Jump to content
  • 0

Zabytkowy rower

Jaro123

Question

Witam, znalazłem stary rower (niemiecki) nie stety nie ma emblematu zostały tylko dwa miedziane nity w odległości 52 mm. Dźwignia hamulca steplowego jest owalna, przedni błotnik nie wystaje poza widelec. Proszę o pomoc w identyfikacji 

IMG_20200411_163542.jpg

IMG_20200411_163618.jpg

7 answers to this question

Recommended Posts

Korba przednia przypomina powojennego DDR - owskiego Renaka albo Mifę ( mogę się mylić ).

Bagażnik chyba powojenny, na pewno nie z niemieckiego wojskowego roweru.

Pedały powojenne, prawdopodobnie polskie.

Tylny błotnik może być z epoki, ale jest damski, świadczą o tym dziurki na siatkę ochronną, żeby nie wkręciła się w szprychy sukienka.

W rowerach " bojowych " nie było chromowanych piast, bo by " świciły " w nocy. Na pewno nie są wojskowe. Koła być może są z innego roweru, dokoptowane do tego " składaka ".

Gumy na kierownicy powojenne, kierownica chyba też.

Dzwonek podejrzany, zalatuje powojennymi czasami.

Dynamo, o ile widać, chyba polskie, produkowane do lat 70 tych.

A czy czasem błotnik przedni nie jest po prostu przycięty albo urwany ?

Ten rower to przypadkowy " składak ", który nawet nie stał nigdy przy prawdziwym wojskowym rowerze.

Pzdr.

Dokładnie, ja wiem ze ten rower nie ma nawet jednego elementu z wojskowego roweru. Ktoś go pomazał matowym grafitem. Głównie chodzi mi o pomoc w ustaleniu co to za rama,łączenie rur jest na styk bez muf.Znajac markę wiedział bym czy warto go reanimować czy przeznaczyć na dawce 

Wojskowy Wanderer Truppenfahrrad

Dobrze go obejrzyj powien miec bicie roku oraz nr seryjne. Chyba poniżej sztycy siodła na ramie. Co do oryginalności wszystkich części musisz poczekać na kogoś bardziej obytego. 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information