Jump to content
bjar_1

Covid -19 wątek konkurencyjny

Recommended Posts

Dzięki za śnurki . Przynajmniej podane dane są całościowe a nie na okres wyrwanych kilku godzin.

Za 500+ już nie ma więcej chętnych do zabawy w niedzielnych partyzantów z wyciętego [przez Szyszkę] lasu, to teraz pobór rezerwistów jedynie pozostał...

• Sad 1

Sekcja epidemiologii informuje, że bez uzgodnienia z Powiatowym Państwowym Inspektorem Sanitarnym lub lekarzem chorób zakaźnych, próby w kierunku SARS-CoV-2 nie będą przyjmowane do badań w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

Czyżby zbijanie temperatury przez stłuczenie termometru?

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Czyżby zbijanie temperatury przez stłuczenie termometru?

To taki eufemizm na fałszowanie danych ?

10 minut temu, Barbapapa napisał:

No,proszę - na żywca przykład,  że Obsrywca schodzi na psy.

Schodzi? Zlazł na psy wieki temu. Jak za niski poziom, to możesz się przenieść. Nikt tutaj nikogo pod pistoletem nie trzyma 😄

• Confused 1

39 minut temu, bjar_1 napisał:

Schodzi? Zlazł na psy wieki temu. Jak za niski poziom, to możesz się przenieść. Nikt tutaj nikogo pod pistoletem nie trzyma 😄

Nie chciałem napisać tego aż tak brutalnie. Ale z cyklu Obsrywca rules:

OBS2.thumb.jpg.772f40f2ccd984ebe78fac70e0ce4a8e.jpg

A swoją drogą. Jest kryzys, gazetki papierowe padają, nie ma już Wprost na papierze, Karnowski apelował o wsparcie dla swego tytułu, PB też lansuje się nagle z wersją elektroniczną, ciekawe jak tam Obsrywca przędzie...

Pewnie cińko, tam od zawsze 80% numeru to sztolnie, Riese i inne bajki 😉

To widać. Na głównej stronie forum wciąż wisi baner reklamujący "Numer marcowy już w sprzedaży". A już to kwietniowy wyszedł. Podobno na trasach powrotów bocianów strzelają do nich. Może ten miał niefarta? To i badziew jak "corvid" się rozprzestrzenia.

47 minut temu, Barbapapa napisał:

To widać. Na głównej stronie forum wciąż wisi baner reklamujący "Numer marcowy już w sprzedaży". A już to kwietniowy wyszedł. Podobno na trasach powrotów bocianów strzelają do nich. Może ten miał niefarta? To i badziew jak "corvid" się rozprzestrzenia.

Ja to bym się o boćka nie martwił.... 

Ale ty to świąt na forum możesz nie do czekać. 

Wiem że specnaz forumowy czeka tylko na sygnał. 

Was nie zastanawia gdzie krwawe noże tyfus i woytas przebywają?

Yetiego nie wzieli bo za miękki jezd / litościwy.

krwi i moczu nie lubi to też powołania na,, zgrupowanie,, nie dostał. 

• Haha 1

2 minuty temu, toska napisał:

Chodzi o to żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów. 

Przeczytaj całość - gostek dowodzi ,że jest in plus . Mnie powaliło...

11 minut temu, szutnik napisał:

Przeczytaj całość - gostek dowodzi ,że jest in plus . Mnie powaliło...

Można i tak.... 

Posted (edited)
19 minut temu, balans napisał:

Przeczytałem całość i tak po prawdzie, to dalej nie wiem, za co prezydentowi Dudzie dziękuje? No chyba, że Polska jakąś kasę przekazała na WHO?

Ponieważ tak odważnie podzieliłeś się z nami Twoim sekretem, że masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego, śpieszę Ci czym prędzej na pomoc. Poniżej zrzut fragmentu tego artykułu.  W ramce (ta zielona) zaznaczyłem Ci moment w którym autor listu (szef WHO) "dziękuje za". Następnie na czerwono masz podkreślone za co tak naprawdę dziękuje on PAD-owi.

Nie musisz mi dziękować.

balas.thumb.jpg.f21c7370c7d3e7c30e17266da3178629.jpg

Edited by Barbapapa
  • Thanks 1

25 minut temu, Barbapapa napisał:

Ponieważ tak odważnie podzieliłeś się z nami Twoim sekretem, że masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego, śpieszę Ci czym prędzej na pomoc. Poniżej zrzut fragmentu tego artykułu.  W ramce (ta zielona) zaznaczyłem Ci moment w którym autor listu (szef WHO) "dziękuje za". Następnie na czerwono masz podkreślone za co tak naprawdę dziękuje on PAD-owi.

Nie musisz mi dziękować.

balas.thumb.jpg.f21c7370c7d3e7c30e17266da3178629.jpg

Dalej nie wiem o jakie to wysiłki chodzi? Przecież PAD nie pracuje jako wolontariusz w szpitalu, ani też maseczek nie kupił dla obywateli, za własne albo Kancelarii pieniądze...

• Sad 1

31 minut temu, balans napisał:

Dalej nie wiem o jakie to wysiłki chodzi?

W przypadku tak postawionego pytania od razu nasuwa mi się na myśl taka analogia.

Szkoła podstawowa, lekcja języka polskiego i słynna już analiza wiersza czyli: co poeta miał na myśli.

Zwykle w szkole analizy dotyczyły wierszy poetów, którzy dawno już opuścili ziemski padół. Jesteś szczęściarzem bo autor tekstu, co do którego masz szczegółowe pytania, jeszcze dycha. Sugeruję przeto bezpośrednie zapytanie sprawcy listu, co miał na myśli dziękując za „...wszystkie...wysiłki...”. Chętnie poznam efekty Twoich dociekań u źródła.

35 minut temu, balans napisał:

Dalej nie wiem o jakie to wysiłki chodzi? Przecież PAD nie pracuje jako wolontariusz w szpitalu, ani też maseczek nie kupił dla obywateli, za własne albo Kancelarii pieniądze...

A może o to konto na  Tik-Tok chodzi ?🤔

• Sad 1