Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

30 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Poczta też daje radę

Nie dotyczy przesyłek  sądowych, komorniczych itp.

Booooodziu- nie trzeba memów, wystarczy oficjalny twitter 🙂

EWwd_yyXsAEuPK9.jpg

Już pal licho, że decyzja w rękach organu prowadzącego- gorzej, że GIS i MZ dzień roboczy przed, ewentualnym, otwarciem, jeszcze nie podało tych wytycznych 🙂

Ale że co? Firmę po znajomości reklamujesz?

Ciekawostka z USA jak przeklasyfikowuje się chorych:

- leczenie zwykłego zapalenia płuc refundacja dla szpitala 5 tyś. dol

- jak sie dopisze Covid-19 to kas skacze na 13 tyś.

- a jak do łóżka dostawi się respirator robi się z tego 39  tyś.

takafura- ale wiesz, że za Wielką Wodą właśnie wizyta u lekarza jest wystarczającym powodem do ogłoszenia bankructwa...
Tym bardziej im bardziej towarzystwa ubezpieczeniowe wespół zespół z samymi sobą ustalają stawki za leczenie 😞

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura- ale wiesz, że za Wielką Wodą właśnie wizyta u lekarza jest wystarczającym powodem do ogłoszenia bankructwa...
Tym bardziej im bardziej towarzystwa ubezpieczeniowe wespół zespół z samymi sobą ustalają stawki za leczenie 😞

Widziałem kiedyś wykres jak rosła cena zabiegu - zastrzyk domięśniowy w tyłek - na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Szok jak doją ludzi.

Bardziej chodziło mi o ciekawostkę jak wiele czynników wpływa na statystyki którymi się często bardzo przejmujemy.

Z drugiej strony zagrożenie wirusem wymusza inną "obsługę", co przekłada się na koszt. Postawienie obok łóżka respiratora, na przykład, znów wiąże się z dodatkowym personelem i kosztami.
Teoretycznie wzrost kosztów ma uzasadnienie, choć wszyscy wiedzą, że nie o rząd czy więcej.

Nie dopisałem ważnej informacji: w stanie Nowy Jork można dopisać do karty Covid na podstawie objawów i wywiadu, gdzie indziej wymagają jednak  pozytywnego wyniku testu.

Tak, a propos i exilibris, że maseczki z Chin/Ukrainy są mało przydatne bez atestów i/lub z podrobionymi i, że całe zamieszanie, to fake:

"Szumowski zapowiedział też, że kierowany przez niego resort wciąż nie wyklucza zawiadomienia odpowiednich organów ścigania. - Jeśli nie otrzymamy zwrotu oraz towar nie zostanie wymieniony, to oczywiście złożymy zawiadomienie do prokuratury - stwierdził minister zdrowia. "

Atest atestem ale cena?

Górnicy zaczęli się burzyć, to nagle mega epidemia na Śląsku. Przypadek? 😉

PS

[...]

"Ostatecznie za pośrednictwem Łukasza G. resort zdrowia kupił co najmniej 100 tys. maseczek typu FFP2, płacąc ok. 39 zł netto za sztukę (z VAT to ok. 42 zł) i 20 tys. maseczek chirurgicznych po 8 zł. Po tej pierwszej transakcji Łukasz G. sprzedał jeszcze ministerstwu 10 tys. sztuk FFP2 z Ukrainy (cena 48 zł netto) i 3 tys. przyłbic (cena nieznana)" - informowała "Gazeta Wyborcza".

Minister zdrowia wczoraj potwierdził, że maseczki, o których napisała gazeta, nie spełniają norm, i że w związku z tym zażądano "wymiany towaru na adekwatny".

- W związku z tym, że nie uzyskaliśmy deklaracji o zwrocie towaru spełniającego normy, bądź gotówki, dzisiaj wysłaliśmy zawiadomienie do prokuratury ws. maseczek, które nie spełniają norm - poinformował dziś szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

Szumowski podkreślił też, że analizowane są wszystkie środki ochronne, które spływają do Polski. - Dostaliśmy 600 tys. maseczek z transzy Unii Europejskiej. Niestety nie mają one certyfikatu CE, co nas zaniepokoiło i wysłaliśmy je również do badania i tutaj muszę niestety przekazać państwu, że te maseczki, które zakupiła Unia Europejska, nie spełniają żadnych norm - ani FFP1, ani FFP2, ani FFP3 - w związku z tym nie mogą być rozdysponowane wśród medyków w tej kategorii FFP - powiedział."

[...]

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-szumowski-zawiadamia-prokurature-ws-maseczek/shtg5g7

https://www.money.pl/gospodarka/spowiedz-lukasza-szumowskiego-tylko-w-moneypl-ujawnia-informacje-o-nieudanym-biznesie-zony-dotacjach-dla-brata-i-zakupie-maseczek-6510679397734529a.html

"do naszego działu zakupów odesłałem bardzo dużo ludzi z branży, którzy się do mnie odzywali. To ludzie, których spotkałem przez lata działalności w medycynie.(...)Wszystkich odsyłałem w jedno miejsce. I w żadnym procesie zakupów nie uczestniczyłem. Dotychczas otrzymaliśmy blisko 1,1 tys. ofert. Wydaliśmy w granicach 600 mln zł na sprzęt do walki z Covid-19."

Posted (edited)

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Udało Wam się przetrwać? @les05 udało Ci się przeżyć?

Edited by pumpernikiel

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information