Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Posted (edited)
1 godzinę temu, Erih napisał:

Toska, mam ochotę cię zamalować w dziób. Czytać nie potrafisz? W zeszłym tygodniu apteki kupowały maseczki po 5 zł sztuka, w tym momencie cena spadła do 2,5 zł, więc i cena odsprzedaży będzie niższa, marże są stałe, podatki też. Ceny zakupu są netto, brane prosto z faktury!

Ale o ile się nie mylę to apteki są prywatne..... 

A jak prywatne to żądzą nimi prawa rynku/czyli zysku ich właścicieli. 

Ty mi chcesz wmówić że podaż/popyt nie zadziała. 

Czyli co nacjonalizacja..... 

Mało tego sprzedawały przed tym jak minister od nie zdrowia ogłosił datę obowiązkowego pomykania w tych że. 

Edited by toska

I tak jeszcze.... 

Usystematyzujmy wiedzę naszych orłów intelektu na temat maseczek 

Najpierw było

Huja pomagają 

Potem było

Huj wie czy pomagają 

Teraz jest

W huj pomogą 

I ty mi tu piszesz że z ich strony można oczekiwać jakiejkolwiek logiki? 

Tośka, na 10 maja naród ma być zdrowy i nawet jak dojdą do wniosku że krowie łajno pomoże to też będą zalecać , a nawet wymagać aby się nim smarować.

• Like 1

Przed epidemią maseczki były po kilkadziesiąt groszy za sztukę, obecnie 4-5 zeta i to ciężko dostać. Specjaliści twierdzą, że zwykła maseczka nie chroni przed wirusami, a noszona przez kilka dni staje się "bombą bakteryjną" [powinny być jednorazowe]. Słuchałem konferencji premiera, na której na pytanie "Czy państwo zapewni społeczeństwu maseczki" odpowiedział "Że to niekoniecznie muszą być maseczki, wystarczy chusteczka lub ewentualnie szaliczek"...

8 godzin temu, toska napisał:

I tak jeszcze.... 

Usystematyzujmy wiedzę naszych orłów intelektu na temat maseczek 

Najpierw było

Huja pomagają 

Potem było

Huj wie czy pomagają 

Teraz jest

W huj pomogą 

I ty mi tu piszesz że z ich strony można oczekiwać jakiejkolwiek logiki? 

Każdy co czyta coś więcej niż onet czy pudelek wie że te tanie i popularne maski i maseczki skutecznie chronią. INNYCH, nie nas. Skutecznie ograniczają zarażenia drogą kropelkową.

Na etapie kiedy zaczęła zarażać służba zdrowia, ktoś powinien im powiedzieć, że stosowanie masek, nawet tych ffp3, wyposażonych w membranowy zawór wydechowy mija się z celem. Powinni zaklejać lub używać masek bez tych zaworków.  Ta z zaworkiem może chronić przed zakażeniem się ale nie chroni przed zakażaniem innych...

15 godzin temu, toska napisał:

Ale o ile się nie mylę to apteki są prywatne..... 

A jak prywatne to żądzą nimi prawa rynku/czyli zysku ich właścicieli. 

Ty mi chcesz wmówić że podaż/popyt nie zadziała. 

Czyli co nacjonalizacja..... 

Mało tego sprzedawały przed tym jak minister od nie zdrowia ogłosił datę obowiązkowego pomykania w tych że. 

Wolny rynek to masz na bazarku, przy stoisku z zieleniną. Rynek apteczny jest dosyć ściśle uregulowany. Wolność polega na tym, że możesz albo sprzedawać zgodnie z przepisami, albo cię zamkną.

Cena maseczek z kilkunastu groszy do ponad 10 zł wystrzeliła, bo w momencie skończył się tani a masowy import z Indii, i trzeba było albo sprowadzać (drogą lotniczą, a więc drogo) od innych, droższych producentów, albo uruchamiać produkcję u siebie, co też kosztuje.

Erih...

Bo Ty ze mną o dwóch różnych rzeczach...

To, że maseczki podrożały miesiąc temu w sposób makabryczny, to jedno. Akurat też mam wgląd w ceny bieżące w hurtowniach farmaceutycznych. Nie tylko one na marginesie.

Ale nijak się to ma do pomysłu, aby na pocztach sprzedawać wielokrotnego użytku po 10 zł/szt. Już pal licho pomysł sprzedaży na poczcie, gdzie wirus aż w nos szczypie i siłą rzeczy może kolejne osoby infekować. A osoby starsze się jutro rano zaczną w kolejkach ustawiać.

"Dowcip" polega na tym, że od dobrych 2-3 tygodni szyciem maseczek wielorazowych, z certyfikowanych materiałów, zajmują się upadające zakłady krawieckie- w Stolycy zDolnego Śląska, możesz taką maseczkę kupić za 4-6 złotych. Rozumiem, że te pocztowe będą atestowane, poświęcone, cholera wie, co jeszcze, ale przy tej skali produkcji one winny być tańsze od tych z rękodzieła...

PS Pewien element maseczek dla znajomych załatwiałem- bez problemów zamówiłem u producenta w cenie kilkunastu groszy za sztukę. W sklepach internetowych czy na pewnym portalu cena różni się o rząd z hakiem.

Całkiem słuszna rada. Kolejki przed małymi sklepami często gęsto wynikają z tego że osobnicy niewyżyci towarzysko przyłażą i trują 4 litery ekspedientkom - kupując np mały soczek albo jedno piwo tkwią w środku po 15 minut.

ja dzisiaj kupiłem w aptece 5 maseczek po 9 pln sztuka. Pani aptekarka z uśmiechem poinformowała mnie, że w zasadzie to one nie są wielokrotnego użytku, ale jak zdezynfekuje spirytusem( kurde, nie zapytałem, czy maseczki czy siebie) to da radę...

KRWP była?

Cieszmy się, kupili za nasze, i jeszcze nam odsprzedadzą.

ur.jpg

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-an-225-mrija-wyladowal-na-na-lotnisku-chopina/z5sqlnw

"...policja zamiast wystawiać mandaty zajmowała się ręcznym regulowaniem ruchu. Zapytany przeze mnie policjant o to, ile osób zgromadziło się wokół lotniska odparł, że było to od kilku do, w szczytowym momencie, nawet kilka tysięcy osób..."

"...Dla pasjonatów lotnictwa możliwość obejrzenia An-225 na żywo jest czymś, czego nie można przegapić. Trudno oprzeć się wrażeniu, że władze spółek skarbu państwa, które zapłaciły za wynajęcie samolotu, jak i rządowe media od tygodnia reklamujące lądowanie antonowa, a równocześnie zakładające, że nikt nie przyjdzie go obejrzeć na żywo, zachowały się w sposób skrajnie naiwny.

Apele o to, by nie pojawiać się w okolicy lotniska można byłoby porównać ze zorganizowaniem koncertu na świeżym powietrzu Placido Domingo i Jose Carrerasa bądź też Rolling Stonesów i po bardzo intensywnym ich reklamowaniu apelowanie do fanów odpowiednio opery i rocka, by koncerty te obejrzeli w internecie.

Nałożone przez władzę ograniczenia w przemieszczaniu się, jak i nakaz utrzymywania dwumetrowego odstępu są jak najbardziej słuszne. Problem polega na tym, że największe zgromadzenie czasów pandemii zostało zorganizowane i rozreklamowane przez władze państwowe..."

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

EVjqwOhXkAIoZwn.jpg

A jak wsadzili do samolotu o max. ładowności 250t aż 400t? Nikt nie pyta, cuda się dzieją.

Od dziś maseczki na twarze, czyżby nadeszły złote czasy dla napadów na banki? Czy muzułmanki się cieszą?

A tu rozsądne resume w temacie tego gadżetu

Jeśli znacie ludzi co mogą dotrzeć do ludzi "medycyny" zgłaszajcie im, że  maseczki przemysłowe z zaworem membranowym na dzisiejszym etapie już się nie sprawdzają w służbach medycznych. Mogą chronić przed zarażeniem się zdrowego, jednak nie chronią przed zarażającymi których jest coraz więcej wśród personelu szpitali, ratowników medycznych, opiekunów itp.  

2 godziny temu, Tyr napisał:

Jeśli znacie ludzi co mogą dotrzeć do ludzi "medycyny" zgłaszajcie im, że  maseczki przemysłowe z zaworem membranowym na dzisiejszym etapie już się nie sprawdzają w służbach medycznych. Mogą chronić przed zarażeniem się zdrowego, jednak nie chronią przed zarażającymi których jest coraz więcej wśród personelu szpitali, ratowników medycznych, opiekunów itp.  

Oczywiście, taki jest mechanizm działania tych maseczek - filtrowane jest powietrze wdychane przez noszącego, nie wydychane. Podobnie jak wszelakie antysmogowe itp.