Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

takafura

"...bilans 5-latków...."

Jak najbardziej do wpisu Grzesia pasuje, niestety.
Moje Szkodniki winny mieć robione bilanse, ale na początku pandemii przychodnia podjęła decyzję o wstrzymaniu takowych, a teraz my domowo uznaliśmy, że bez sensu licho kusić.

Nie zmienia jedno i drugie sytuacji, gdzie części naszych rodaków się wydaje, że Covid to nawet nie przeziębienie*, a kolejna część ma wszelkie obostrzenia higieniczne centralnie w ... nosie.

* zakładając, że w ogóle w pandemię wierzą

Proste, albo i nie proste. Ja widzę wystarczająco dużo przypadków nienoszenia masek w komunikacji publicznej czy sklepach, albo noszenia ich na niby, na brodzie, na dolnej wardze, czasem wręcz ostentacyjnego niedochowywania przy tym bezpiecznej odległości. Tak na oko co najmniej 1/3 pasażerów jest w ten czy inny sposób na bakier z maskami. A o ulicach, knajpach, placach zabaw, to już w ogóle nie ma co mówić, tu nie ma tematu wirusa.

Posted (edited)

A tu proszę, jest azyl, jest i "sensacja".

https://www.o2.pl/informacje/uciekla-z-wuhan-ujawnia-niewygodna-prawde-koronawirus-stworzony-przez-armie-6538766426008320a

Taki wirus jak ten skutecznie pokazał,  w jaki sposób rządy są stosunkowo niewielkim kosztem, w sposób niemal pełny, kontrolować a wręcz zamknąć całe społeczności - bez buntów, oporów, protestów przeciwko ograniczaniu demokracji. I to wszystko za cenę ok. 3-4% śmiertelności na każde 100tys. osób.

W obecnych czasach często podnosi się również kwestie związane z zanieczyszczeniami planety, ociepleniem klimatu itp. I choć każdy z nam ma gdzieś "z tyłu głowy" jedynie wiedzę, że odpowiedzialny za to jet człowiek, to nie mówi się o tym wprost. Problemem tej planety jest bowiem człowiek i jego nadpopulacja. A taki wirusik, mniej lub bardziej zjadliwy to interesująca metoda do, koniecznej według niektórych, depopulacji. Z takimi opiniami łączy się znane nazwiska jak Mr. Gates. Jeśli dopełnić wątek spiskowy szczepionką dla wybrańców to obraz staje ekologicznie zielony...

Edited by Barbapapa

Nie, nie zmusza- choć moja koleżanka małżonka nieustannie walczy sama z sobą, czy jedziemy na północ, czy nie jedziemy...

Jak się domyślasz, zdjęcie opisuje obostrzenia i dystans społeczny. Niebiescy będą mieli maseczki w sklepach sprawdzać, podczas gdy część Polaków ma dokumentnie lejce wyłożone.
Fakt, że wg epidemiologów zagrożenie na otwartej przestrzeni jest mniejsze niż w zamkniętych pomieszczeniach, nie bardzo tłumaczy, czy parawan działa równie dobrze jak np maseczka czy przyłbica.

Posted (edited)

Nie wiem nie znam siem

Ale.... 

Ja bym tu tumiwisizmu w tak ostry sposób nie piętnował gdyż a i ponieważ od samego początku tego całego zamieszania z covid przewodnia partia narodu co raz zmieniała przekaz społeczny powiązany z powyższym. 

2 osoby chore zamykamy kraj. 

40 wybory są zajebiście bezpieczne. 

300 jest super a będzie jeszcze lepiej.... 

Tak że sam widzisz...... 

A naród mamy taki (sądząc po wynikach ostatnich wyborów) że on wierzy w głowy gadające z telewizora. 

A wiara w naszym narodzie silna jak w żadnym innym... 

Edit. 

Poprawiłem 🤗

Edited by toska

A czemu niby ja? Ja zablokowałem terminowe wybory czy 2% poparcia dla opozycji antypolskiej?

Ty, bo wciąż i wciąż przeżywasz....

PS "opozycji antypolskiej"- przestań chłopie szarego posła ps Prezes słuchać... Na szczęście, nie ty i on decydujecie, kto jest Polakiem a kto nie, ewentualnie kto ma antypolskie lub propolskie ciągotki- sponsorowanie monopolu i akcyzy, to jeszcze nie wszystko.

Ale przynajmniej (na razie?) przestali z kolegą różowym o tęczach nawijać 😄 Jest progres.

Posted (edited)

Śnieżny zobacz co Ty przeżywasz na okrągło;) Non stop kolor coś o szarym pośle, człowieku z obłędem i wiele podobnych... Więc dla przypomnienia i równowagi zapodaję ci kto i czemu chciał wieców i wyborów w normalnej postaci...

Sny? Mokre? To chyba postępowi mają wierząc, że ta lewiznowa rewolucja doprowadzi do czegoś dobrego... Takie sny mieli za adolfa Niemcy i lenina ruscy...

Edited by Tyr

W dniu 3.08.2020 o 13:42, Czlowieksniegu napisał:

Nie...koniecznie. W HP znów mokre sny o reakcji na tęczową flagę.

998a75b1cbe72a3ec52d075af4ff0410,750,0,0,0.jpg

Klient ze zdjęcia, nie dość, że mocno obrzydzający ten pochmurny dzień, to albo głupi, albo bardzo głupi. Robiący, przy okazji, mocno krecią robotę...

Mam nadzieję, że gdyby spadł, to do Nagrody Darwina, a nie na leczenie szpitalne.

Chyba nie odrobiłeś prasówki... Gazeta wyborcza jasno twierdzi, że wesoło machał z balkonu...

EefGaToWoAAbS3Y.jpg

Nowy rekord zachorowań w Polsce. Co było do przewidzenia, bo LOCKDOWNU nie da się utrzymywać w nieskończoność. Ciekawie zapowiada się jesień, po powrocie ludzi z wakacji. Obawiam się, że elektorat PIS-u, czyli w większości ludzie starsi może mocno ucierpieć...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-ile-osob-zakazonych/w01mj7n,79cfc278

Niekoniecznie. Elektorat KO to też starsi ubywatele z wielkich skupisk miejskich...

Podmioty, które w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, zrealizowały polecenie Prezesa Rady Ministrów w zakresie dokonywania zakupów i dystrybucji produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków ochrony indywidualnej, produktów higienicznych oraz surowców, składników, materiałów, półproduktów służących do ich wytwarzania, lub zakupu towarów lub usług niezbędnych do zakupu tych produktów (…) – mogą wystąpić do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o zwrot kosztów całkowitych realizacji tego polecenia, powiększonych o wskaźnik zwrotu kosztu zaangażowanego przez podmiot kapitału

Tylko, czy się uda za straty moralne (?) i atak na mir domowy, narciarzom i innym handlarzom?

"Z uwagi na błąd w raportowaniu testów przez WSSE Kielce co przełożyło się na pomyłkowe zapisanie w raporcie ok. 230 tys. testów, odejmujemy je od ogólnej puli przeprowadzonych badań" – podano.

Bjar- jak Ty to potrafiłeś?

PS To ponad 10 % wszystkich przeprowadzonych testów...