Skocz do zawartości
  • 0

Pozłacany element biżuterii?


bialawy

Pytanie

Witam

Wpadło mi coś takiego w ręce. Macie może pojęcie co to może być? Średnica ok 17mm. Widoczne jakieś zapięcie na górze i w otworkach na obwodzie widać jakby drobne czerwone kamyczki. Ktoś widział coś podobnego? Element ewidentnie pozłacany. Najpierw myślałem że to guzik ze wzgledu na duży otwór na środku ale te zapięcie mi nie pasuje do guzika. I te dwie małe dziurki z przodu. Nie mam naprawdę pojęcia co to mogło być. Proszę o pomoc?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam

20200329_203757.jpg

20200329_203409.jpg

20200329_203358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Takie luźne skojarzenie miałem ? Trafiają się janczarki wyjątkowej urody. Jeszcze jedno przychodzi mi do łba - zawieszka do dewizki ( dlatego złocona ) Gdzieś kiedyś czytałem ,że były też i formie pojemniczka na "parfum" , żeby facet uroki roztaczał ? 

Coś w tym stylu https://allegro.pl/oferta/pozlacana-dewizka-do-zegarka-kiesz-z-zawieszka-8974101835?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_PLA_Kolekcje+i+Sztuka+-+Antyki+i+Sztuka+_top_&ev_adgr=Antyki&gclid=EAIaIQobChMIv5qDy9fA6AIVQbTtCh3mfgcUEAQYAiABEgK4JPD_BwE 

Inna wersja to sekretnik, ale wtedy raczej powinien być otwierany https://e-antyki.com/katalog-antykow/1160-ekskluzywna-dewizka-do-zegarka-zloto-750-xixxx-wiek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coś już cieplej? otwierane to to nie jest. Tylko zastanawia mnie ten otwór czymś zasklepiony w dolnej jak zakładam części. Poszukam jeszcze ale może i faktycznie była to jakaś dodatkowa zawieszka do dewizki. 

Może ktoś coś jeszcze dorzuci? Może z kimś się owy element kojarzy? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie