Skocz do zawartości

Kawaleria II RP- Ciężarówki w pułkach kawalerii.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Godzinę temu, Zycho napisał:

Ale był też czas że te samochody otrzymywały tablice wojskowe. Stąd liczna grupa Polskich Fiatów 508, 518 w cywilnych wersjach na numerach wojskowych. Zresztą była za to jakaś ulga w podatku drogowym.

Chyba nie, pojazdy będące prywatną własnością kadry miały numery cywilne, ale był wypłacany dodatek za użytkowanie pojazdu w celach służbowych, zresztą pojazdy te podlegały mobilizacji oczywiście po spełnieniu kryteriów dla pojazdów potrzebnych wojsku. Cywilne wersje PF 508 i 518 oraz inne pojazdy n.p. Chevrolet Master (oczywiście na numerach wojskowych) jak najbardziej były wykorzystywane przez WP (pomijam tu Kolumnę Samochodową GISZ) n.p. w Dowództwach Okręgów Korpusów lub przez dowódców wielkich jednostek, nie wszędzie musiały a nawet być nie mogły wersje uterenowione PF 508 i 518.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Szary_PL napisał:

Czy jest jakiś sens w tym żeby tak się rozdrabniać z tematami? Większość z tych zdjęć jest już w wątku o ciężarówkach WP.

No tak, ale tam trzeba wyszukiwać foty z samochodami "pułkowymi". W sumie to forum dyskusyjne i może to i dobrze że jest taka "drobnica", każdy sobie coś tam wynajdzie w swoim "ogródku". Mi to pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Edmundo. Do tej pory nie zaglądałem do wątku o ciężarówkach, ale zajrzę, aby nie robić dubletów ?  Myślę, że do tej pory umieszczone tutaj w większości nie pokrywają się z umieszczonymi tam.

       -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciężarówka 9 PSK na ćwiczeniach w latach trzydziestych.

sam 9psk.JPG

Edytowane przez formoza58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szary_PL napisał:

Czy jest jakiś sens w tym żeby tak się rozdrabniać z tematami? Większość z tych zdjęć jest już w wątku o ciężarówkach WP.

Okazuje się, że są dwie części wątku o ciężarówkach WP. Przejrzałem wczoraj obie i z tą ilością dubletów to naprawdę lekka przesada. Dubletów jest 6 na 30 ? . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie