Jump to content
KayFranz

Polskie przedwojenne samoloty i szybowce w obcych barwach

Recommended Posts

1 godzinę temu, Sedco Express napisał:

RWD-21 na lotnisku w Warszawie w 1947 r.

Był jednym z trzech RWD-21 ewakuowanych we wrześniu 1939 r. do Rumunii. SP-BPE (YR-VEN) i został zwrócony przez Rumunów w 1946 r. Ciekawe jakie były jego dalsze losy, już w Polsce ?

RWD-21.png

Doszukałem się informacji, że do połowy 1950 r. samolot był w Aeroklubie Warszawskim ( SP-AKG) a obecnie jest eksponatem w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

2 godziny temu, Sedco Express napisał:

Doszukałem się informacji, że do połowy 1950 r. samolot był w Aeroklubie Warszawskim ( SP-AKG) a obecnie jest eksponatem w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Zgadza się. Kiedyś tam zrobiłem kilka fotografek tej maszyny:

rwd-21.JPG

rwd-21..JPG

21 minut temu, Koloman napisał:

Zgadza się. Kiedyś tam zrobiłem kilka fotografek tej maszyny:

rwd-21.JPG

rwd-21..JPG

SP-BPL - eksponat muzealny

SP-AKG - Aeroklub Warszawski

Jeszcze inna wersja co z nim się działo po powrocie do Polski - do 5 sierpnia 1948 r był w Aeroklubie Warszawskim a potem przekazany został do muzeum w Krakowie.

SP-AKG.png

Panowie po co tworzyć historię??? Losy tego RWD-21 są dobrze znane i opisane.Trzeba tylko sięgnąć po literaturę i historyczną jak i modelarską..Pozdrawiam.

46 minut temu, Hornet napisał:

Panowie po co tworzyć historię??? Losy tego RWD-21 są dobrze znane i opisane.Trzeba tylko sięgnąć po literaturę i historyczną jak i modelarską..Pozdrawiam.

Tak jest i tak samo nie ma potrzeby zamieszczania jakichkolwiek zdjęć np. PZL 24 wszak można wszystko wyszukać w internecie.

Zdjęć nieznanych, niepublikowanych nikt nie ma i tym samym ich nie zamieści więc można anulować cały wątek i będzie spokój.

24 minuty temu, Sedco Express napisał:

Zdjęć nieznanych, niepublikowanych nikt nie ma i tym samym ich nie zamieści więc można anulować cały wątek i będzie spokój.

Moja wypowiedź tyczyła tylko RWD-21.....nadal utrzymuj,że nie potrzeba zadawać pytań o coś co dawno już wiadomo...Niestety ale trzeba się trochę postarać i poszukać...Co do zdjęć to widziałem jak i posiadam nie jedno....niepublikowane....Czy anulować??? Nie ja zakładałem ten wątek..należy zapytać założyciela czy jego zamierzenia się spełniają...czy to znowu wylew znanych powszechnie zdjęć...i rozmywa się sens założonego wątku.Na tym kończę ten przydługi wywód i nie podejmuję dalej kolejnej polemiki w tym temacie...Pozdrawiam

Tak jest i tak samo nie ma potrzeby zamieszczania jakichkolwiek zdjęć np. PZL 24 wszak można wszystko wyszukać w internecie.

Kolega ma całkowicie rację: jeżeli jest podany link do strony na której są fotografie lub choćby nazwa tej strony to na grzyba ich wstawianie i mnożenie stron w temacie.

Może przyjąć zasadę wstawiania na forum fotografii dotąd nie publikowanych.

Hornet - " jak i posiadam nie jedno....niepublikowane...."

Więć proszę o ich opublikowanie. Z przyjemnością a i jak mniemam inni także je obejrzą. Z góry dziękuję !

Więć proszę o ich opublikowanie. Z przyjemnością a i jak mniemam inni także je obejrzą. Z góry dziękuję !

Ja też, ja też!!!!!!!!!

Cisza ? Nikt nic ?

Wciąż czekamy tzn. ja i Koloman na wstawienie niepublikowanych dotąd zdjęć i chyba się nie doczekamy.

Posted (edited)

Panowie spokojnie zdjęcia udostępniam do publikacji regionalnych i nie tylko(związanych z szybownictwem II RP i lotnictwem).....Dla jasności nie biorę żadnej kasy za ich udostępnienie....Więc proszę o cierpliwość Kolegów...Pzdr.

Edited by Hornet