Skocz do zawartości

Koło znaleziono amunicję


Rekomendowane odpowiedzi

Zadziwiające jakim trzeba być idiotą, aby napisać takie coś. Wydawało mi się, że każdy ma elementarną wiedzę, co to kaliber. Typu nie musi znać, bo większości to nie interesuje, ale pisać kaliber 75 mm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w pobliżu tego miejsca (około 1,5 - 2 km w linii prostej), i gdy dowiedziałem się że znaleźli jakieś pociski to skojarzyłem fakty. Ojciec opowiadał ze w pobliżu mostu nad rzeczką/kanałem (most kolejowy nad tą rzeczką) stało jakieś działko przeciwlotnicze (niemieckie) jeszcze po zakończeniu działań wojennych. Działko podobno było pozostawione sprawne, chłopaki ze wsi (między innymi mój wujek) pewnego razu poszli tam i zaczeli strzelać z tego działka. Podobno wystrzelili kilka razy i po prostu zwiali ze "stanowiska". Ruscy którzy stacjonowali (jakiś malutki oddziałek który dozorował urządzenia kolejowe) na stacji w Barłogach i w pobliżu tego miejsca na nastawni też przebywało dwóch dozorujących, gdy to dostrzegli to podobno dwa dni przeszukiwali okoliczne wsie w celu wykrycia sprawców, ale nic nie wykryli, a byli też podobno "mało dociekliwi" kto to zrobił i podobno szło się z nimi dogadać. Jest to na pewno prawdą to zdarzenie, bo opowiadali o tym mieszkańcy wioski, nie tylko mój ojciec i faktem jest że było tam jakieś stanowisko artyleryjskie, ale jakie działko to do dziś nie wiem... Niektórzy mówili że to było działko o czterech lufach... Amunicji to podobno tam leżały całe skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie