Skocz do zawartości

Miał zabytkowe znaleziska...


Rekomendowane odpowiedzi

Źródło: http://www.lublin112.pl/mial-zabytkowe-znaleziska-odwiedzili-go-policjanci-zdjecia/

Pisownia Oryginalna: Kryminalni z Lublina podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka natrafili na zabytkowe przedmioty. 35-latek odpowie za nielegalne wykopaliska oraz przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa.

 
68-164494.jpg

Kryminalni z Lublina ustalili, że mieszkaniec Poniatowej może posiadać zabytkowe znaleziska. Mężczyzna pochwalił się nimi na jednym z portali internetowych. Mundurowi wytypowali mężczyznę podejrzewanego o nielegalny proceder.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka policjanci znaleźli stare monety, guziki carskich mundurów oraz zabytkowe drobiazgi. Szczególną wartość stanowił metalowy grot szacowany przez inspektorów ochrony zabytków na pochodzący z okresu średniowiecza. Monety pochodzą z okresu XVII, XIX i XX wieku, wśród nich szelągi Jana Kazimierza, które uznawane są jako znaleziska archeologiczne. Wszystko znajdowało się w prywatnej kolekcji 35-latka.

Co więcej, mężczyzna posiadał także susz konopi indyjskich. 35-latek przyznał się do posiadania narkotyków. Teraz czekają go dalsze czynności w sprawie przywłaszczenia zabytkowego znaleziska.

Zabezpieczone przedmioty zostaną przebadane przez biegłego z zakresu archeologii. W przypadku gdy potwierdzi się, że są to zabytki archeologiczne, 35-latek odpowie za nielegalne wykopaliska i przywłaszczenie dóbr należących do Skarbu Państwa za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają

Zgodnie z polskim prawem zabytki i stanowiska archeologiczne podlegają ochronie. Prowadzenie amatorskich poszukiwań z użyciem wykrywaczy metalu jest legalne pod warunkiem, że poszukiwacz uzyskał zezwolenie – na określony czas i obszar – od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Znalezione zabytkowe przedmioty powinny być przekazane do odpowiednich instytucji.

68-164496-640x456.jpg

68-164497-640x461.jpg

(fot. Policja Lublin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się tylko do kopania nie przyznał... Też mam kilka boratynek, kupiłem kiedyś na targu staroci. Jakim prawem jemu zabrali? Może też kupił? Dziadowskie państwo, gdzie zamiast łapiącej złodziejów Policji jest będąca złodziejami psiarnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd

11 godzin temu, Julekcezar napisał:

Oby się tylko do kopania nie przyznał... Też mam kilka boratynek, kupiłem kiedyś na targu staroci. Jakim prawem jemu zabrali? Może też kupił? Dziadowskie państwo, gdzie zamiast łapiącej złodziejów Policji jest będąca złodziejami psiarnia. 

Spokojnie, rząd pragnie tylko Twojego dobra.... no i dóbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dago2 napisał:

Mam nadzieję że oni nie uważaja przedmiotu z pierwszego zdjecia za grot?

No i tutaj pewnie biegły uzna, że jest to grot antyczny. Dodatkowo monety międzywojenne i "oczko" od pałatki, to chlopina z 25 lat dostanie ??

Ogólnie, to jest żenujące jaki poziom wiedzy reprezentują tzw. "inspektorzy ochrony zabytków" 

Kolejna sprawa w sądzie o nic (nie mam na myśli thc) za którą zapłacimy my, a i tak okaże się, że wszystko to złom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te przedmioty można legalnie kupić na targach staroci lub w sklepach. Susz konopny z minimalną zawartością THC także jako herbatę uspokajającą lub samodzielnie pozyskać na cele herbaciane z jakiejś uprawy przemysłowej.  Nigdzie w polskim prawie nie ma zakazu posiadania starych lub zabytkowych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bsam20 napisał:

Niedługo będzie pomyślał nielegalnie.

Nie niedługo tylko już tak jest. Nawet na komisji sejmowej ostatnio Braun stwierdził że policja ma najwyraźniej jakiś wykrywacz intencji skoro każdego kto chodzi z wykrywaczem traktują jako przestępcę nielegalnie poszukującego zabytków bez względu na to czy coś ma czy nie ma. Każdy kto z wykrywaczem nielegalnie szuka zabytków - no chyba że chodzi z papierami od WKZtu. Tak więc już myślenie jest nielegalne tzn każde myślenie jest o czynach zabronionych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vis1939 napisał:

A kto tych cepów wybiera, mądry? ?

Visiu, jeśli do mnie pijesz, to powiem krótko. Jestem apolityczny. Na wybory nie chodzę, polityka mnie nie interesuje W OGÓLE i mam na to wypinkolone. Mam taki sam wpływ na politykę, jak np. wynik jakiegokolwiek meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jeszcze stalinowskie ale faktycznie nie wiem czemu zaostrzone i tak nieprecyzyjne.  Ochrona obiektów archeologicznych i dóbr kultury, czy dziedzictwa -owszem ale państwo i policja powinni  mieć na głowie ważniejsze rzeczy niż ochrona łusek, czy moniaków na polach ornych. Pewnie napisane przez lobbystów z WKZ i policji, którzy jako jedyni mają z tego pozorne korzyści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, traper6 napisał:

Visiu, jeśli do mnie pijesz, to powiem krótko. Jestem apolityczny. Na wybory nie chodzę, polityka mnie nie interesuje W OGÓLE i mam na to wypinkolone. Mam taki sam wpływ na politykę, jak np. wynik jakiegokolwiek meczu.

Trepciu mam najzupełniej identyczne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vis nie wszyscy są cepami ale Ci co są jako tako inteligentni i moralni raczej marne szanse mają na wejście , ale taki głos się liczy jako ustawowy sprzeciw i trudno nawet jak nie wejdzie to nikt w rządzie nie powie że większość ich wybrała , bo teraz do większości zalicza się tych co nie głosują bo oddają decyzję za nich innym i każda wygrana partia ich zalicza do swoich wyborców - pokrętne ale tak działają partie i tak to głoszą. Czyli nie głosujesz ale zaliczany jesteś do tej partii co wygrała. Jeśli nie wierzysz to poczytaj co głoszą te partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie