Jump to content

Mieszkańcom szwajcarskiej wioski grozi eksplozja. Mają opuścić domy na 10 lat


Recommended Posts

Nad wioską Mitholz w Szwajcarii wisi widmo ewakuacji. Pobliski skład amunicji z czasów II wojny światowej zagraża życiu i bezpieczeństwu mieszkańców. Rząd chce oczyścić skład, dlatego niewykluczone, że konieczne będzie wysiedlenie ludności. Minister obrony Szwajcarii uważa, że przygotowanie całej operacji może potrwać nawet 10 lat.

Wojskowy skład, wyposażony w broń i amunicję mieści się w wydrążonym w górach magazynie. Łącznie znajduje się tam ok. 3500 ton amunicji. Minister obrony Viola Amherd zapowiedziała, że jego oczyszczenie mogłoby się rozpocząć w 2031 r.

I choć samo oczyszczenie nie potrwa długo, to zanim jednak do niego dojdzie, władze poinformowały, że konieczne będzie przeprowadzenie całego szeregu prac przygotowawczych. Nie obejdzie się bez wybudowania dróg dojazdowych, wydrążenia alternatywnego tunelu kolejowego oraz przygotowania lokali zastępczych dla mieszkańców, w których zamieszkają na czas całej operacji. Jak szacuje minister obrony, wszystkie te pracę mogą potrwać nawet 10 lat.

Jak podaje "MSN Wiadomości", ewakuacja pozostaje na etapie konsultacji społecznych. Zarówno mieszkańcy Mitholz, jak i lokalni przedsiębiorcy mogą do 17 kwietnia przekazywać ewentualne uwagi. Resort obrony poinformował, że jeśli ewakuacja nie dojdzie do skutku, lub jeśli nie przyniesie zakładanych efektów, zostaną podjęte inne próby zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.

https://turystyka.wp.pl/mieszkancom-szwajcarskiej-wioski-grozi-eksplozja-maja-opuscic-domy-na-10-lat-6484615542225025a

1920px-Mitholz_Uebersicht.jpg

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, traper6 napisał:

Wysiedlić ludzi na 2-3 dni, no może tydzień i rozdupcyć cały skład

Już się raz w 47r sam(?) rozdupcył, mogli go dodupczyć do końca skoro i tak im okolice potargało, a nie czekać 70 lat aż się ludziska w okolicy pobudują:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information