Jump to content

Sylwetki Żołnierzy Lotnictwa II RP 1921- 1939

Recommended Posts

• Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

22 godziny temu, formoza58 napisał:

Jw.

Żołnierze 3 PL na ćwiczeniach letnich, w chwili odpoczynku.

lot cwiczzz 3pl.JPG

Poznaniacy chyba na Mazowszu...

Dwóch przybranych w pasiaste łowickie zapaski naramienne (nawet nie wiedziałem, że taka jest poprawna nazwa, dla mnie to peleryny, narzutki 🙂 a jeden żołnierz (na dole) w modlitewnym szale żydowskim ?

12 godzin temu, formoza58 napisał:

Z Allegro.

Marynarze MD Lot.

lot marynaa mdlot5.JPG

Odchodzący do rezerwy marynarze II Esk.Liniowej "Rugia" z MDLotu, Puck 12.09.1932 r.

W tle samolot szkolny Bartel BM - 5 a centralnie siedzi por.mar.pil. Alfons Stempkowski obok niego NN bosman.

18 minut temu, Sedco Express napisał:

Dwóch przybranych w pasiaste łowickie zapaski naramienne (nawet nie wiedziałem, że taka jest poprawna nazwa, dla mnie to peleryny, narzutki 🙂 a jeden żołnierz (na dole) w modlitewnym szale żydowskim ?

Warto by kiedyś zobaczyć to zdjęcie pokoloryzowane, ciekawe byłoby zestawienie kolorów mundurów , zapasek i żółtych otoków na rogatywkach 🙂 Odnośnie modlitewnych  szali żydowskich, raczej białe z czarnymi paskami na końcach były . Tutaj żołnierz założył sobie raczej " coś ludowego".

6 godzin temu, formoza58 napisał:

Odnośnie modlitewnych  szali żydowskich, raczej białe z czarnymi paskami na końcach były . Tutaj żołnierz założył sobie raczej " coś ludowego".

Na fotografii nie przysięgają co prawda żołnierze lotnictwa a żołnierze 1.PSP wyznania mojżeszowego ale wyraźnie widać szal modlitewny zalożony przez rabina.

17-179573.jpg