Jump to content
Sign in to follow this  
bodziu000000

Arsenał broni i materiałów wybuchowych na działce

Recommended Posts

http://kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/92947,W-Otwocku-i-Jozefowie-zabezpieczono-bron-amunicje-materialy-i-urzadzenia-wybucho.html

"W OTWOCKU I JÓZEFOWIE ZABEZPIECZONO BROŃ, AMUNICJĘ, MATERIAŁY ORAZ URZĄDZENIA WYBUCHOWE

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego i ustaleniom funkcjonariuszy z pionu prewencji, namierzono prywatne posesje, gdzie znajdowała się broń, amunicja oraz materiały wybuchowe. Działania otwockich policjantów wspomagali policyjni pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, biegli z zakresu broni i amunicji, policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji oraz strażacy. Zabezpieczono kilkanaście jednostek różnej broni, amunicję oraz materiały wybuchowe. W sprawie zatrzymano 36-letniego otwocczanina. Mężczyzna ten usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni oraz materiałów wybuchowych. Na wniosek otwockiej prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Wszelkie informacje dotyczące przypadków nielegalnego posiadania broni oraz amunicji są drobiazgowo i dokładnie sprawdzane oraz weryfikowane przez policjantów.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego, ustalono prywatną posesję w Otwocku, na której mogła znajdować się broń oraz amunicja. Policyjne podejrzenia potwierdziły się, kiedy w kolejnych pomieszczeniach sprawdzanego domu, funkcjonariusze odkrywali pojedyncze jednostki broni krótkiej oraz długiej, a także amunicję oraz substancje, które jak później ustalono - były materiałami wybuchowymi.

Realizując kolejne czynności w sprawie, kryminalni z Otwocka wspomagani przez pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji i biegłych z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Stołecznej i Komendy Głównej Policji, dotarli na prywatną działkę w Józefowie, gdzie odkryli zakopany w ziemi arsenał, w postaci broni, amunicji, materiałów i urządzeń wybuchowych oraz granatów.

Wsparcia policjantom udzielili również strażacy, przy udziale których otwierano i sprawdzono zawartość kilku metalowych sejfów, w których również mogły znajdować się niebezpieczne przedmioty. Jeden z nich został wysadzony na poligonie.

Policyjne działania wymagały dokładności i precyzji oraz odpowiedniego zabezpieczenia terenu. W tym celu nawiązano kontakt z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miasta w Otwocku, dzięki któremu ewakuowano mieszkańców do specjalnie w tym celu podstawionego autokaru, zapewniając im opiekę przez kolejne kilka godzin, do czasu zakończenia policyjnej akcji.

Zatrzymany w tej sprawie 36-letni otwocczanin, trafił najpierw do policyjnego aresztu, a później został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty karne posiadania bez wymaganego zezwolenia broni oraz materiałów wybuchowych.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu śledczych z otwockiej prokuratury, zgromadzono materiał dowodowy, na podstawie którego złożono wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując tymczasowy areszt wobec 36 latka.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zabezpieczony arsenał będzie jeszcze poddawany ocenie biegłych. Podejrzanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

Należy podkreślić, że realizowane przez policjantów czynności wymagały wyjątkowej precyzji i zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko na miejscu ujawnienia opisywanych przedmiotów, ale również zadbania o to, aby mieszkańcy okolicznych posesji mogli czuć się bezpiecznie."

174-188693.jpg

174-188694.jpg

174-188695.jpg

174-188696.jpg

174-188697.jpg

174-188698.jpg

174-188699.jpg

174-188700.jpg

174-188701.jpg

174-188702.jpg

174-188703.jpg

174-188704.jpg

174-188709.jpg

174-188710.jpg

174-188711.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, bjar_1 napisał:

Złom, nic ciekawego historycznie.

Zupełnie współczesna bandyterka, którą ktoś zadołował. Do huty z tym !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może najpierw przestrzelać i zabezpieczyć pociski i łuski. Tak na wsiaki słuczai śledztw gdzie mieli powyższe a nie mieli broni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewidentnie zadołowany po-mafijny arsenał, zapewne z lat 90-tych gdy to mafia rządziła w Polsce i to w biały dzień, a policjanci chodzili wtedy kanałami. Zapewne któryś z "chłopców z miasta" go po latach wysypał i dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Tyr napisał:

Może najpierw przestrzelać i zabezpieczyć pociski i łuski. Tak na wsiaki słuczai śledztw gdzie mieli powyższe a nie mieli broni?

Oczywiście, choć jeżeli ruda ruszyła przewody luf to z dopasowaniem marnie będzie. No i czy uda się ustalić kto trzymał daną sztukę w rękach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information