Jump to content

Teraz można kupić bunkier w górach! Już za 6 tys. złotych


Recommended Posts

 

Czeska armia wystawiła na sprzedaż szereg bunkrów, które powstały w latach 30. XX wieku. To obiekty, które powstawały w Górach Orlickich, w ramach tzw. "betonowej granicy".
 

Jednym z wystawionych do sprzedaży obiektów jest znajdujący się w pobliżu Starego Miasta pod Śnieżnikiem. Jego cena wywoławcza to 37 000 czeskich koron, czyli około 6 tysięcy złotych. Zainteresowani kupcy będą mogli obejrzeć go 6 lutego o godzinie 10:30. Wadium, jakie trzeba wcześniej wpłacić to tysiąc koron czeskich, czyli około 170 złotych.   

https://gazetawroclawska.pl/domek-w-gorach-jest-cos-lepszego-teraz-mozna-kupic-bunkier-w-gorach-juz-za-6-tys-zlotych/ar/c1-14761838

Link to comment
Share on other sites

 

Zabytki wojskowości

Materiał infomacyjny:Zabytki militarneZabytki militarne (PDF)

W latach 1936-38 w paśmie granicznym Gór Orlickich zbudowano jeden z najdoskonalszych systemów umocnień w ówczesnej Europie, który jednak nigdy nie służył do swoich celów. Olbrzymie podziemne wojskowe twierdze tylko nieznacznie wystają nad okolicznym terenem. Nie robią specjalnie wielkiego wrażenia, a mimo to kryją w sobie tony betonu, kilometry pozornie niekończących się tuneli, rozległe sale i magazyny. Na linii obrony tej granicy można spotkać wiele betonowych wolno stojących bunkrów, punktów obserwacyjnych i lekkich obiektów zwanych „řopíky“. Dzisiaj są one świadkami ogromnego wysiłku i determinacji budowniczych, ale również rozczarowania jego obrońców. Zapoznaj się z historią betonowej granicy, której karty nie zostały do końca zapisane.

http://www.goryorlickie.cz/zabytki-wojskowosci/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information