Jump to content
Sign in to follow this  
piokot20

Odkryto ViS-a

Recommended Posts

W stropie, w starym poniemieckim domu osoby prowadzące prace remontowe odnalazły nietypowe znalezisko. W glinie, pomiędzy deskami ukryty był pistolet Vis z 1936 roku. Właściwym zachowaniem wykazał się zgłaszający, który o odnalezieniu broni poinformował Policję i nie poniesie przez to żadnych konsekwencji prawnych. Broń, która jest ciekawym znaleziskiem historycznym, ale i niebezpiecznym przedmiotem została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. 

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/32305,Wlasciwe-zachowanie-zglaszajacego-historyczna-bron-zabezpieczona-przez-policjant.html

Fot. - http://www.lubuska.policja.gov.pl/

135-164666.jpg

135-164665.jpg

135-164664.jpg

" Broń, która jest ciekawym znaleziskiem historycznym, ale i niebezpiecznym przedmiotem została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. "

Chyba, że ktoś użyje tego złomka jak tłuczka.

28 minut temu, piokot20 napisał:

pistolet Vis z 1936 roku

Pitu, pitu... Szkopski, okupacyjny.

Chyba ktoś wykopał, dorobił okładki ośnikiem, spojrzał na swoją twórczość i przerażony zakopał z powrotem.

Na rynku kolekcjonerskim Visów w dobrym stanie tylko brać-wybierać.

54 minuty temu, bjar_1 napisał:

No ale i tak to złomek. Takich to na pęczki 😉

Ty, to opyl mi taki jeden pęczek po nieznajomości. Wezmę jak za marchewkę nie jak za pietruszkę.

1 minutę temu, bjar_1 napisał:

Źle trafiłeś. Szukaj u handlarzy bronią, albo złomem, nie u mnie.

A Grala widział kiedy?

Nie jedz z puszek bo się zatrujesz... Mówię o wz 34

Eee, nie jest zły, oksydy gdzieś 40 proc nawet jest, by się rdzę odczyscilo, nasmarowało i okładki normalne dało to nawet nawet by był, może do strzelania by się nie nadał, a na pewno celnego, ale na półkę idealny. Oby tylko w dobre ręce, czyt muzeum trafił adekwatnie do uczciwości znalazcy. 

Może wielu z was mnie skarci, ale ja bym nie oddał, szkoda by mi było, bym odczyscil, parafiną zalał i schował. Z jednej strony podziwiam znalazcę za uczciwość, z drugiej znając życie w muzeum to ta broń nie skończy. Na szczęście w poniemieckiej chacie nie mieszkam tudzież budowlańcem nie jestem i na podobny problem się nie natknę. 

W muzeach to jest miejsce na "igły", a nie takie szroty.

W normalnym kraju takiego "szkopa" można mieć już za 1000 ojro w stanie magazynowym.

Pełna zgoda że to stan magazynowy nie jest, ale raz że w naszych muzeach bieda, (a przynajmniej tych których katalogi w necie widziałem) a i do szrota to temu jeszcze trochę brakuje. 

Visów nie brakuje po kolekcjach, także naszych przedwojennych.Zwyczajnie większość takich znalezisk nie wychodzi na światło dzienne.

2 godziny temu, Julekcezar napisał:

Eee, nie jest zły, oksydy gdzieś 40 proc nawet jest, by się rdzę odczyscilo, nasmarowało i okładki normalne dało to nawet nawet by był, może do strzelania by się nie nadał, a na pewno celnego, ale na półkę idealny. 

Stan jest akuratny żeby dostać kilka lat w zawiasach 🙂

Edited by jarasek