Jump to content

Recommended Posts

W stropie, w starym poniemieckim domu osoby prowadzące prace remontowe odnalazły nietypowe znalezisko. W glinie, pomiędzy deskami ukryty był pistolet Vis z 1936 roku. Właściwym zachowaniem wykazał się zgłaszający, który o odnalezieniu broni poinformował Policję i nie poniesie przez to żadnych konsekwencji prawnych. Broń, która jest ciekawym znaleziskiem historycznym, ale i niebezpiecznym przedmiotem została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. 

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/32305,Wlasciwe-zachowanie-zglaszajacego-historyczna-bron-zabezpieczona-przez-policjant.html

Fot. - http://www.lubuska.policja.gov.pl/

135-164666.jpg

135-164665.jpg

135-164664.jpg

Eee, nie jest zły, oksydy gdzieś 40 proc nawet jest, by się rdzę odczyscilo, nasmarowało i okładki normalne dało to nawet nawet by był, może do strzelania by się nie nadał, a na pewno celnego, ale na półkę idealny. Oby tylko w dobre ręce, czyt muzeum trafił adekwatnie do uczciwości znalazcy. 

Może wielu z was mnie skarci, ale ja bym nie oddał, szkoda by mi było, bym odczyscil, parafiną zalał i schował. Z jednej strony podziwiam znalazcę za uczciwość, z drugiej znając życie w muzeum to ta broń nie skończy. Na szczęście w poniemieckiej chacie nie mieszkam tudzież budowlańcem nie jestem i na podobny problem się nie natknę. 

2 godziny temu, Julekcezar napisał:

Eee, nie jest zły, oksydy gdzieś 40 proc nawet jest, by się rdzę odczyscilo, nasmarowało i okładki normalne dało to nawet nawet by był, może do strzelania by się nie nadał, a na pewno celnego, ale na półkę idealny. 

Stan jest akuratny żeby dostać kilka lat w zawiasach 🙂

Edited by jarasek