Jump to content

Recommended Posts

W stropie, w starym poniemieckim domu osoby prowadzące prace remontowe odnalazły nietypowe znalezisko. W glinie, pomiędzy deskami ukryty był pistolet Vis z 1936 roku. Właściwym zachowaniem wykazał się zgłaszający, który o odnalezieniu broni poinformował Policję i nie poniesie przez to żadnych konsekwencji prawnych. Broń, która jest ciekawym znaleziskiem historycznym, ale i niebezpiecznym przedmiotem została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. 

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/32305,Wlasciwe-zachowanie-zglaszajacego-historyczna-bron-zabezpieczona-przez-policjant.html

Fot. - http://www.lubuska.policja.gov.pl/

135-164666.jpg

135-164665.jpg

135-164664.jpg

Link to post
Share on other sites

Eee, nie jest zły, oksydy gdzieś 40 proc nawet jest, by się rdzę odczyscilo, nasmarowało i okładki normalne dało to nawet nawet by był, może do strzelania by się nie nadał, a na pewno celnego, ale na półkę idealny. Oby tylko w dobre ręce, czyt muzeum trafił adekwatnie do uczciwości znalazcy. 

 

Może wielu z was mnie skarci, ale ja bym nie oddał, szkoda by mi było, bym odczyscil, parafiną zalał i schował. Z jednej strony podziwiam znalazcę za uczciwość, z drugiej znając życie w muzeum to ta broń nie skończy. Na szczęście w poniemieckiej chacie nie mieszkam tudzież budowlańcem nie jestem i na podobny problem się nie natknę. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Julekcezar napisał:

Eee, nie jest zły, oksydy gdzieś 40 proc nawet jest, by się rdzę odczyscilo, nasmarowało i okładki normalne dało to nawet nawet by był, może do strzelania by się nie nadał, a na pewno celnego, ale na półkę idealny. 

 

Stan jest akuratny żeby dostać kilka lat w zawiasach 🙂

Edited by jarasek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information