Skocz do zawartości

Będzie banknot w wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego na rocznicę Smoleńska?


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Politycy PiS nie widzą przeszkód

Zbliża się dziesiąta rocznica katastrofy smoleńskiej, dlatego rodzą się kolejne pomysły, jak uczcić ofiary tego tragicznego wydarzenia. Jednym z nich jest emisja banknotów z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Posłowie PiS uważają, że to bardzo dobry pomysł, a nieżyjący prezydent Polski zasługuje na takie upamiętnienie.

Katastrofa samolotu Tu-154 w Smoleńsku miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku, za trzy miesiące wypada dziesiąta rocznica tej tragedii. Politycy PiS chcą godnie uczcić pamięć ofiar katastrofy, w tym zmarłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Z okazji zbliżającej się rocznicy pojawił się pomysł, który już dziś wywołuje kontrowersje. Chodzi o umieszczenie wizerunku Lecha Kaczyńskiego na banknocie.

- Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie - w rozmowie z Wirtualną Polską powiedziała Anna Ewa Cicholska z PiS.

Podobnego zdania jest posłanka PiS Barbara Dziuk, która stwierdziła, że "upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne", a Lech Kaczyński to jej zdaniem "wybitna postać". - Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy - powiedziała Wirtualnej Polsce.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25582301,bedzie-banknot-w-wizerunkiem-lecha-kaczynskiego-na-rocznice.html#s=BoxOpImg5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wojtek1234321 napisał:

Powinni zrobić banknot o jak najmniejszym nominale aby dotarł do każdego obywatela. Banknoty o większych nominałach nie każdy obywatel będzie miał w rękach w ciągu swojego życia, a tak to zwiększyła by się popularność kochanej osoby.

Jest taki specyficzny rodzaj produktu papierowego ogólnie dostępnego dla każdego obywatela, dzięki któremu zwiększyła by się  popularność kochanej osoby na maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kasimir REX napisał:

Najlepiej zrobią  jak jeszcze aureola nad tym Kaczym lubem będzie. 

Aureola jak najbardziej pasuje. Ja bym dodał jeszcze na głowę zamkniętą koronę z krzyżem, a na rewersie "małpę w czerwonym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łałtorytety moralne wyhodowane w tvn-ach, wyborczych i innych takich zapomniały powiedzieć, że "niebardzo" jest nabijać się ze zmarłych??? A może to jakaś nowa jakość moralna kreowana przez powyższych? Bo jak dla mnie takie zachowanie to szczyt buractwa i prymitywizmu...

Żeby nie było, uważam, że sam pomysł jest poroniony, chyba, że jako banknot kolekcjonerski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mamy. Mnie też mierżą estetycznie co poniektóre, ale są pośmiertne. Bolo ma za życia pomniki a na dodatek różnych rzeczy jego imienia od wuja i ciut ciut...Taki mały szczegół ale robi różnicę... 

Bjar ...Tvp oglądam na równi z innymi stacjami ale mediów  o. Rydzyka  nigdy w życiu nie słuchałem ani oglądałem!  

 

pomnik.jpeg

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie