Skocz do zawartości

Rodzina żołnierza wyklętego domaga się 22 mln zł odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, takafura napisał:

Pewnie znaleziono by pana prokuratora M. nieżywego z 20 promilami we krwi coś jak u księdza Zycha

Mamy tu lekarza od wszelkich dolegliwości ,  a teraz i jasnowidz się objawił.Jak ,( mam nadzieję) ktoś dorosły i rozgarnięty takie niedorzeczności może pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
12 godzin temu, takafura napisał:

Co za strata że z wywiadu pozbyliśmy się tak doświadczonych fachowców od rozwiązywania takich spraw. Pewnie znaleziono by pana prokuratora M. nieżywego z 20 promilami we krwi coś jak u księdza Zycha.

Jedną z większych zasług Macierewicza było pogonienie tych fachowców od tzw. wywiadu. Od tego czasu ruskie służby mają w Polsce trudniej działać i rezultaty widać gołym okiem. Choć obrońców ruskiego miru i tak nie brakuje, to wkrótce wymrą bezpotomnie, bo kult ruskiej onucy wprawdzie jest jeszcze podtrzymywany w niektórych środowiskach, ale cytując klasyka, to tylko ostatnie podrygi zdychającej ostrygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Nie mam wątpliwości co do tego, że po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Ma nadajniki na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy tam jednak pilnują dość dobrze. Sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna, bo próby przekonywania elektoratu Radia Maryja są całkowicie skazane na porażkę. W jakiejś mierze został tu zrealizowany scenariusz Michnika. Chciał mieć taką prawicę. Na początku wmawiał nam, że tacy właśnie jesteśmy, a teraz ma już to naprawdę. [...] Są dwa modele działalności rosyjskiej w Polsce. Pierwszy, pepeerowski, całkowitego podporządkowania Moskwie: uzasadniany ideą postępu. Zresztą ten model miał swoje tradycje i przed 1917 rokiem w postaci słowianofilstwa (…) itp. Drugi wzorzec nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, les05 napisał:

Jedną z większych zasług Macierewicza było pogonienie tych fachowców od tzw. wywiadu.

Z tamtymi liczyli się znaczący gracze na tej działce, z obecnymi to nawet dogadać się nie może nikt bez tłumaczy.

Zapomniałeś o największej zasłudze świra dla Putina jaką było rozbrojenie armii, nie bądź tak skromny w gloryfikacji idola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, les05 napisał:

Jedną z większych zasług Macierewicza było pogonienie tych fachowców od tzw. wywiadu. Od tego czasu ruskie służby mają w Polsce trudniej działać i rezultaty widać gołym okiem. Choć obrońców ruskiego miru i tak nie brakuje, to wkrótce wymrą bezpotomnie, bo kult ruskiej onucy wprawdzie jest jeszcze podtrzymywany w niektórych środowiskach, ale cytując klasyka, to tylko ostatnie podrygi zdychającej ostrygi.

Zwolnienie doświadczonych oficerów wywiadu, nawet tych, którzy byli odznaczeni przez Amerykanów i zastąpienie ich przez harcerzy po 2-3 tygodniowych kursach oficerskich, opublikowanie listy naszych agentów i metod działania naszego wywiadu, faktycznie było "genialnym" posunięciem, aby ten wywiad całkowicie rozwalić.

Aby było ciekawiej, to nasze wojsko brało w tym czasie udział w okupacji Afganistanu i pozbawienie ich w tym czasie osłony wywiadowczej, podpada pod jakąś chorobę psychiczną, albo sabotaż. Żaden wywiad na świecie, nawet zapewne afrykański, nie pozbawia się w ten sposób swoich aktywów, to tylko w bantustanie Polin jest możliwe, bo w tym kraju już nic nie może zdziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, balans napisał:

Zwolnienie doświadczonych oficerów wywiadu

Właśnie o ich doświadczenie chodziło, zdobywane na zlecenie sowieckich służb i w ich służbie wykorzystywane. W tej branży był tylko jeden ośrodek władzy i tylko przed nim, sekcja polska GRU, odpowiadała, tylko jemu służyła i jego rozkazy wykonywała. Wszystko inne było tylko kamuflażem dostosowanym do zmieniających się realiów. Bo jak mówił pewien nadzorca - dla nich prawdziwą ojczyzną jest Związek Radziecki. 

Balans nadal płaczesz nad takimi wspaniałymi kadrami, które Macierewicz rozgonił na cztery wiatry? Mnie to nie dziwi, w końcu kadry decydują o wszystkim, w Moskwie również Macierewicza przeklinają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, les05 napisał:

Balans nadal płaczesz nad takimi wspaniałymi kadrami, które Macierewicz rozgonił na cztery wiatry? Mnie to nie dziwi, w końcu kadry decydują o wszystkim, w Moskwie również Macierewicza przeklinają. 

W Moskwie to pewnie niezły ubaw mieli z Macierewicza, a szczególnie z jego osobistych asystentów, czyli Kakałka i Pottera, bo udało im się do reszty ośmieszyć nasze wojsko i służby. O tzw. Podkomisji Smoleńskiej i niedzielnych partyzantach z WOT, przez litość już nie wspominając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fala napisał:

Mamy tu lekarza od wszelkich dolegliwości ,  a teraz i jasnowidz się objawił.Jak ,( mam nadzieję) ktoś dorosły i rozgarnięty takie niedorzeczności może pisać.

   To prosta ekstrapolacja Twoich zachwytów nad skutecznością Mosadu i zachwytem nad profesjonalizmem byłych pracowników naszych służb szkolonych przez GRU czy KGB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, balans napisał:

Aby było ciekawiej, to nasze wojsko brało w tym czasie udział w okupacji Afganistanu i pozbawienie ich w tym czasie osłony wywiadowczej (...)

Uśmiałem się jak norka.

"Osłona wywiadowcza" przez WSI  ? służb w 100 % transparentnych dla GRU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

A może zapytasz chłopaków, którzy byli na misjach, miast opowiadać bajki z mchu i paproci?
I sprawdź, ilu złożyło papiery, gdy Człowiek z obłędem w oczach zaczął wprowadzać swoje porządki- mam na myśli zawodowych, a nie wywiad czy kontrwywiad.

Pamiętam wywiad, dziennikarz pyta polityka jak ocenia odejście z armii 190 generałów w ciągu roku.

"Tragedia, dramat, to wina PiS i Macierewicza.... - odpowiada polityk".

Ale tylu odeszło za poprzedniego ministra - wyjaśnia dziennikarz.

Ps. Odejścia ze służby to bardziej złożony temat - większy wpływ tu mają sprawy emerytalne i finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 18:43, Czlowieksniegu napisał:

Panie i Panowie...

Nie bardzo wiem, co znakomita większość powyższego ma wspólnego z tematem wątku.
Jeszcze Tyr coś o LGBT...

Może wróćmy do odszkodowań ?

W dniu 31.12.2019 o 20:43, balans napisał:

 Dzisiaj ciąganie 90-latka i robienie pokazówki uważam za mało poważne.

Wzruszające.

Ciekawe czy z Tobą zgodzi się choć jedna rodzina z tych 93 ?

( zadałem rzeczowe pytanie jednak łatwiej rozwalać temat pobocznymi wrzutkami ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

I sprawdź, ilu złożyło papiery, gdy Człowiek z obłędem w oczach zaczął wprowadzać swoje porządki- mam na myśli zawodowych, a nie wywiad czy kontrwywiad.

Zrobili wypad z armii, bo wiedzieli, że czasy szefowania "ciepłych kluchów" którzy łykali każdy wciskany im bałach skończyły się i nie wrócą. Dla takich w armii nie ma miejsca i Macierewicz to gwarantował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, balans napisał:

a szczególnie z jego osobistych asystentów, czyli Kakałka i Pottera, bo udało im się do reszty ośmieszyć nasze wojsko i służby.

Ty skupiasz się na błyskotkach i bibelotach, jak młody. Jeśli to są główne błędy A.M. plus Komisja Smoleńska i WOT, to facet zasłużył na pomnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, takafura napisał:

   To prosta ekstrapolacja Twoich zachwytów nad skutecznością Mosadu i zachwytem nad profesjonalizmem byłych pracowników naszych służb szkolonych przez GRU czy KGB. 

A czemu niby nie mam być zachwycony skutecznością Mossadu?, mieli wiele skutecznych akcji, a co do szkolenia naszych przez wymienione przez ciebie instytucje to takie były czasy i okoliczności, jakoś CIA nie miała obiekcji aby z tymi ludźmi współpracować.No ale co tam takie CIA może wiedzieć nie to co forumowe fachury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, les05 napisał:

Ty skupiasz się na błyskotkach i bibelotach, jak młody. 

No tak, Tusk ich nasłał.

 

4 godziny temu, les05 napisał:

Jeśli to są główne błędy A.M. plus Komisja Smoleńska i WOT, to facet zasłużył na pomnik. 

Ależ to oczywiste, Putin osobiście go odsłoni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, takafura napisał:

 

Uśmiałem się jak norka.

"Osłona wywiadowcza" przez WSI  ? służb w 100 % transparentnych dla GRU...

Na jakiej podstawie twierdzisz, że WSI w Afganistanie była w 100% transparentna dla GRU? Jeżeli masz jakieś dowody na to, to zgłoś to odpowiednim służbom. Tym bardziej mnie to dziwi, bo osłona wywiadowcza w Afganistanie polegała na tym, aby w terenie mieć lokalną siatkę wywiadowczą, która by ostrzegała o planowanych atakach Talibów, czy też o jakiś improwizowanych ładunkach wybuchowych na planowanych trasach przejazdu kolumny, a GRU nic do tego. Aby to zniszczyć, to faktycznie należało być albo świrem, albo sabotażystą.

Swoją drogą, to Wy słuchacze radyja i czytelnicy GP jesteście już typową sektą, z którą nie da się dyskutować, bo dla Was istnieje tylko jedna prawda objawiona, podobnie jak dla Świadków Jehowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Swoją drogą, to Wy słuchacze radyja i czytelnicy GP jesteście już typową sektą, z którą nie da się dyskutować, bo dla Was istnieje tylko jedna prawda objawiona, podobnie jak dla Świadków Jehowy.

   Ani RM, ani "Trwam" ani "GP" - nie mam tv od ponad 20 lat.

Pisząc takie insynuacja jak powyższe sam sobie wystawiasz opinię - o swoich fobiach i uprzedzeniach. Kreśląc wizję sekciarzy ( inni dodają nacjonalistów, faszystów, zawistnych i przepijających 500+) pomijasz rzeczowe analizy politologów i socjologów opisujących elektorat PiS.

Ps. Jak jak sugerowałem - będziesz ciągnął dygresję o wspaniałej WSI zamiast odpowiedzieć na powtórzone dwukrotnie pytanie o 93 zbrodniach sądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fala napisał:

A czemu niby nie mam być zachwycony skutecznością Mossadu?

    Czyli ABW powinno prokuratora Michnika otruć albo porwać. Tak należy rozumieć Twój zachwyt nad metodami Mossadu i drwiną z "harcerzyków".

Ps. Ile masz jeszcze do matury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

   Ani RM, ani "Trwam" ani "GP" - nie mam tv od ponad 20 lat.

Pisząc takie insynuacja jak powyższe sam sobie wystawiasz opinię - o swoich fobiach i uprzedzeniach. Kreśląc wizję sekciarzy ( inni dodają nacjonalistów, faszystów, zawistnych i przepijających 500+) pomijasz rzeczowe analizy politologów i socjologów opisujących elektorat PiS.

Ps. Jak jak sugerowałem - będziesz ciągnął dygresję o wspaniałej WSI zamiast odpowiedzieć na powtórzone dwukrotnie pytanie o 93 zbrodniach sądowych.

Jesteś wręcz wzorcowym przykładem czytelnika GP [znam kilku takich], a więc sorry, ale nie wierzę w to co napisałeś, no chyba, że jest jeszcze coś bardziej skrajnego do czytania...

Ja się tam do PiS-u nigdzie nie odnosiłem, ani do jego elektoratu. Ja tylko widzę, że PiS chce przejąć państwo i aby to zrobić, to stosuje metodę znaną od tysiącleci, czy zapewnić ludowi chleb [500+] i igrzyska, czyli dekomunizację po 30 - latach od upadku PRL-u. A tak naprawdę to chodzi o to, aby wszędzie wstawić swoich, nawet głupszych, ale swoich. Świetnym przykładem jest tu wywalenie doświadczonych oficerów z BOR-u i zastąpieniu ich jakimiś młodzieniaszkami, którzy tłuką niemiłosiernie te pancerne limuzyny za miliony. Swoją drogą, to jak to się dzieje, że np. taki odpowiednik naszego marszałka sejmu, w kraju gdzie faktycznie jest duże zagrożenie terrorystyczne, potrafi przyjść do parlamentu na butach, a u nas zamykają całe ulice aby kolumna pancernych limuzyn dowiozła na miejsce jakiegoś dygnitarza? O lotach rządowym odrzutowcem ważnego polityka do burdelu, nie będę pytał, bo głównego świadka odwiedził seryjny samobójca, a więc to zapewne nie była prawda.

Do tego widzę, że Tobie,  jak pewnemu kapralowi w wojsku, wszystko kojarzy się z jednym - jemu z dupą, a Tobie z GRU. Bo dalej nie wiem co miał wspólnego nasz płytki wywiad w Afganistanie, który osłaniał nasz kontyngent, z GRU??? Czekam na poważną odpowiedź.

A odnośnie tego Michnika, to już wcześniej odpowiedziałem Ci pisząc, że jeszcze jakieś 20-lat temu wyrok na niego przyjąłbym z satysfakcją, bo ma na sumieniu kilka KS-ów i udział w wielu sfingowanych procesach [tłumaczył się, że był młody i naiwny]. Ale dzisiaj uważam, że jest to robienie szopki dla gawiedzi, bo po pierwsze z góry wiadomo, że Szwecja go nie wyda, a po drugie i tak zapewne by się nie udało postawić przed sądem 90-latka, chociażby ze względu na stan zdrowia. Czyli igrzyska dla maluczkich...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, takafura napisał:

Ps. Ile masz jeszcze do matury ?

Wnuczka w przyszłym roku podchodzi, a co potrzebujesz jakichś ściąg?

 

3 godziny temu, takafura napisał:

    Czyli ABW powinno prokuratora Michnika otruć albo porwać

Skoro tak wam zależy to czemu nie, przestalibyście w końcu ujadać i pianę bić z rzeczy dla was nieosiągalnych.ABW to sobie może w obecnym stanie porwać butelkę kefiru ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Jesteś wręcz wzorcowym przykładem czytelnika GP [znam kilku takich], a więc sorry, ale nie wierzę w to co napisałeś, no chyba, że jest jeszcze coś bardziej skrajnego do czytania...

    A Ty z kolei w swoim uporze uwiarygodniłeś moje uszczypliwości o Twoich fobiach i uprzedzeniach. Będzie Ci coraz trudniej zrozumieć otaczającą rzeczywistość, będziesz to tłumaczył "zaczadzeniem" "sektą" "kultem prezesa" - długo by wymieniać wszystkie bzdury jakie napisano o 5 milionowym elektoracie PiS :classic_smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie