Skocz do zawartości

Guzik OUR OWN MAKE i wpinka z gwiazdą Dawida...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wpadło mi w ręce takie oto coś tzn guzik z napisem OUR OWN MAKE i mała gwiazdką o średnicy 18mm i wpinka z gwiazdą Dawida wielkości 26mm po najdłuższej przekątnej. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym? Będę wielce zobowiązany za wszelkie wskazówki. Z góry dziękuję i pozdrawiam?

20191202_171602.jpg

20191202_163653.jpg

20191202_163719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się wyczytać na anglojęzycznych forach guzik może być ciekawy,tłoczony prawdopodobnie w Australii dla jeńców wojennych głównie z Niemiec oraz Austrii którzy znajdowali się w obozach w południowo wschodniej Azji oraz samej Australii. Datowanie 1914-1918

A wpinka jeżeli nie posiada żadnych bić może być współczesna,dużo tego na necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym doczyszczeniu dopatrzyłem się bicia na uszku od wpięcia igły. Muszę tylko dorwać lepszy aparat żeby z makro zrobić zdjęcie. Wygląda jak bicie z trzech liter.

Postaram się później wrzucić.

Co do guzika to trafiłem na podobne informacje tylko aż trudno mi w to uwierzyć.

Pozdrawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam 4 zdjęcia dokładniejsze wpinki z gwiazdą Dawida. Na uszku widać bicia ale nie mogę ich rozszyfrować (zdjęcia robione bez makro gdyż aparat w telefonie nie posiada tej funkcji). Może ktoś spotkał się z podobnym elementem? Z góry dziękuję za pomoc w identyfikacji ?

Pozdrawiam

20191203_081222.jpg

20191203_081206.jpg

20191203_081030.jpg

20191203_080954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie