Skocz do zawartości

Naczelny Rabin Polski "zaniepokojony" pracami przy masowym grobie Żydów. Wizna1939: Będzie odpowiedź na list


Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy im chcieli zrobić lepiej, ale oni uparli się, nie i nie. A tak poważnie to hitlery jeszcze w 1940 r. badali Brytyjczyków, czy zgodzą się przyjąć polskich Żydów w Palestynie. Wstrzymywali się z eksterminacją, bo wtedy jeszcze chcieli bardziej ich przesiedlić niż wymordować. Ale chętnych nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wirakocza napisał:

Sowa... Źle się wyraziłeś... Pomyliłeś się... pewnie z emocji, niewyspania, etc. ?   nie antysemityzm tylko antysyjonizm.... To pewnie chciałeś napisać. Pomyliłeś niechcący słowa. W pewnych warunkach antysemityzm jest karalny z KK. 

Wirakocza, wyraziłem się tak jak chciałem i nie ma tam błędu. 

Karalne może być propagowanie antysemityzmu, nie zaś określanie się co do poglądów wynikających z analizy sytuacji jakie miały miejsce.

Opisywanie faktów co do których nie ma wątpliwości, to wedle braci w wierze i ich sprzymierzeńców "mowa nienawiści" i szerzenie teorii spiskowych. Chcieli by oni by mówienie prawdy było karalne i chcieli by historię napisac po swojemu, co zresztą usilnie czynią.  Każde przedstawienie ich w złym świetle to dla nich mowa nienawiści albo spisek, lobbują paragrafy tak że za spalenie kukły idziesz w pasiaki.

Na szczęście żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają jak było naprawdę, żyją ich potomkowie którzy znają historię od swoich ojców  i dziadów. Tak zwany moderator któremu funkcja moderatora wychodzi czasami średnio , przeciwnik złej mowy o braciach w wierze chciał w tym kierunku (teorii spiskowych i ośmieszenia przeciwników żydów)  sprowadzić dyskusję, ale  mu nie wyszło. 

Edytowane przez Sowa74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuki- a jak można, nie używając słów powszechnie uznanych za wulgarne i niecenzuralne, określić pacjenta, który udaje przedstawiciela NSZ* i głosi peany na cześć histerycznej Wielkiej Lechii? Który, pomijając Zmianę, jest nader często oskarżany jest o zbyt mocne związki z Moskwą, co nawet wśród "patriotycznych" organizacji wywołuje wrzenie...

 

* co komentuje dość kategorycznie guru niektórych środowisk L.Żebrowski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my tu o czym innym, a Ty wyjeżdżasz z Wielką Lechią.

Fragment to fragment, a że lektor taki co nie wszystkim pasuje. Ja wiem dowodów namacalnych chcesz, cóż nie zawsze są, jednak możesz zapytać tego co w pysk dostał jak mu się w rodzinie układa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuki- ja nie wyjeżdżam z Wielką Lechią, NSZ, itp, a opisuję IQ i działania jednego z pacjentów, którzy występują w Twoim śnurku.

To, że Albin Siwak od kupy lat był znany ze swoich poglądów i przekonań, to jedno. Ale miks obu jest dla mnie już czymś gorszym niż koty czy herbata.

 

PS Żeby było już całkiem, jak pożar w burdelu, to w pewnych kręgach, także w tych, w których się Jabłonowski obraca, Siwaka uważają za Żyda i skrajnie komunistycznego zaprzańca, którego nawet powiązania z Grunwaldem i znajomość z Porębą i podobnymi nie rozgrzesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

PS Żeby było już całkiem, jak pożar w burdelu, to w pewnych kręgach, także w tych, w których się Jabłonowski obraca, Siwaka uważają za Żyda i skrajnie komunistycznego zaprzańca, którego nawet powiązania z Grunwaldem i znajomość z Porębą i podobnymi nie rozgrzesza...

To są  "teorie spiskowe dziejów". W pewnych kregach nazarejczyka którego zabito poprzez ukrzyżowanie uznaje się za wcielenie boga, w innych kręgach uznaje się, że jeden naród jest wybrany ponad inne narody i że ten bóg obiecał im jakąś ziemię , a w jeszcze innych kregach uznaje się, że noszenie futer i jedzenie mięsa jest złe. W jeszcze innych kręgach uznawano Bolka Motorówkę za patriotę , entuzjastę Solidarności i prawego Polaka.

Dopóki będziemy opierali się na tym co się uznaje, zamiast na dowodach dopóty mamy do czynienia z wiarą, a nie nauką. Lepiej operować faktami i dowodami, a nie inwektywami że ktoś podobno coś uznaje lub nie.

Lepiej zawsze sprawdzać - jak w pokerze, niż opierać się na tym co się wydaje i uznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa74... Zawsze możemy, jak w pokerze, sprawdzić* czy dotarłeś do tego " donosy na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady", które OT pisała, a które przywołałeś? Prosiłem w tamtym wątku, może przeoczyłeś. Ale jeśli nadal szukasz, to ja spokojnie, pijąc kawę, poczekam...

 

" To są  "teorie spiskowe dziejów". ..."

Nie wiem i mi to dokumentnie lotto... Cytuję informacje z branżowych patriotyczno-antyżydowskich portali. Które przy innych okazjach, jak rozumiem, prawdziwe i sprawdzone informacje podają ?

 

* bo i na czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie