Skocz do zawartości
  • 0

Wrak samolotu- II Wojna Światowa


Salieri16000

Pytanie

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem o Tiger Moth, jednak obawiam się Barbapapa, że obaj się mylimy... Zwróć uwagę na pozostałość górnego płata (w niej znajdował się zbiornik paliwa) i porównaj go z innymi zdjęciami DH-82, oraz na wlot powietrza do silnika- we wszystkich maszynach jakie znam, wlot ten znajduje się po prawej stronie- patrząc od przodu na maszynę. W tym samolocie, wlot znajduje się po stronie lewej. Uprzedzając twierdzenia- zdjęcie nie jest odbite na "lewą stronę", o czym świadczy wrona na piersi żołnierza pozującego do fotki...

DE-HAVILLAND-DH.82-TIGER-MOTH-–-PLANS-AND-INFORMATION-SET-FOR-HOMEBUILD-ORIGINAL-PLANS-1007-PAGES-11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci serdecznie! Rozwiałeś moje wątpliwości, które pojawiły się przy przeglądaniu zdjęć maszyn dwupłatowych. Samolot tego typu również odrzuciłem, ze względu właśnie na ten nieszczęsny wlot powietrza. Na współczesnych zdjęciach tej maszyny, wlot znajduje się po prawej stronie. Pozdrawiam, raz jeszcze dziękując za pomoc! Temat do zamknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie