Jump to content
Sign in to follow this  
Picolo

Forum Odkrywcy jako układ mafijny

Recommended Posts

Zostałem publicznie nazwany kanalią przez wielokrotnego złodzieja prawa autorskich, osobnika formoza58. Zgłoszone do moderacji bez żadnego efektu. Moderatorzy nie od dziś są głusi iślepi na skargi zgłaszane na niektórych ze swoich kolesiów. Tym samym pokazują jaka jakość jest premiowana na forum. I nie jest to prawda, nie jest to kultura słowa, nie jest to poszanowanie innych korzystających z tego forum.

Mamy za to pochwałę złodziejstwa, premiowanie wulgaryzmów i pomówień, protekcję swoich członków mafii. A wszystko to firmowane pod marką wydawnictwa Odkrywca. Gdzieś ktoś napisał, że w realu mówi się na ten tutejszy fenomen Obsrywca. I jak widać jest coś na rzeczy w tej nowej nazwie.

I założę się, że wątek ten zustanieczym prędzej usunięty przez mafię. A złodziej i oczerniającyinnych będzie nadal chadzał po forum ciesząc się swoją bezkarnością i posiadaną mafijną protekcją.

• Thanks 4

3 minuty temu, Picolo napisał:

w realu mówi się na ten tutejszy fenomen Obsrywca

Mówi się tak od wielu lat i w różnych kręgach - rekonstrukcyjnych, kopaczowych i historycznych. W sumie, jak dla mnie, miano trafione.

Autorze tego wątku, trzasnąłeś w stół, więc "nożyce" się odzywają...

I cóż, mamy kolejny paszkwil osobnika, a może kolesia ( nie mojego), znanego od kilkunastu lat jako " Soda", a od tego roku posługującego się kilkoma nickami. By wspomnieć: Marcellus, Agatka 95, na krótko H...joza58, Yowita, Always , Picolo i , o ironio Soda can...

Jeszcze niedawno, miał " widzenia", że to forum to " wydmuszka lub żywy trup". Dostał wtedy " godną odprawę" od użytkowników ( a nie od  odpowiedzialnych za porządek tutaj) i wątek zniknął. Nie zdziwiłbym się, że to on usunął, bowiem nie uzyskał aprobaty. Więc prośba, aby wątku tego nie kasować...

Ów osobnik, aktualnie jako " Picolo" płacze, że nazwałem go " kanalią". Ale po raz kolejny nie pomyślał, lub nie chciał pomyśleć. A fakty są takie i do sprawdzenia, że od lutego tego roku systematycznie mi dokucza i przeszkadza. Dla użytkowników, którzy nie znają przebiegu tej " nagonki", przekazuję punkt po punkcie...

Na początku lutego publicznie " ochrzcił" mnie na łamach " chińskim towarzyszem". Dalej to już było " ciurkiem" Niedługo potem zostałem nazwany publicznie " ubeckim konfidentem", a krótko potem, kiedy osobnik ów kreował się na forumowego " profesora Miodka" miano również publicznie " anonimowego analfabety". Potem ( publicznie) wielokrotnie " śmieciarzem" i z li tylko jego nadania reputacyjną " minusową ekscelencją", przy tym mój rekord minusów sięgał nawet kilka tysięcy , " drukowanych" nocą 🙂  Mimo to, do tej pory  był dla mnie tylko " upierdliwą plazmą przyklejoną do moich pleców"...

Tyle, że nie na długo, bowiem w mailu dowiedziałem się, że jestem " je... ną hu...jozą58" i " ubeckim nasieniem". Wtedy zmieniłem o  nim zdanie. Chyba mi się nikt nie dziwi. Ale tego wtedy nie wyraziłem publicznie. Potem się uspokoiło. O to jedno mu dziękuję, że za jego przyczyną, bez żalu, przestałem być uczestnikiem " reputacyjnej zabawy" 😉  Tyle, ze wbrew opinii użytkowników wiedziałem, że ten stan rzeczy nie będzie trwał długo. I miałem niestety rację. Po miesiącu względnego spokoju, nie mogąc dokuczać minusami, niczym " sędzia Dredd", jak zwykle bez głowy, przesiąknięty ( no właśnie czym?) , zaczął niefortunnie od " plagiata", a potem publicznie nazwany zostałem" złodziejem", ba, nawet " wielokrotnym". W przyszłości pozostał więc " zboczeniec", a potem " morderca" ...

I to wszystko, oprócz dwóch " komplementów mail-owych" mieliście możność na łamach forum obserwować, Szanowni Użytkownicy i Administracjo, prawie dziewięć miesięcy 😞  dziewięć miesięcy publicznego ubliżania i dokuczania, często bez choćby  krztyny dezaprobaty na to, co wyczyniał.

I tutaj Bjar, zgadzam się z Tobą w pełni. Tym bardziej, że bezkarnie nadal, nieprzerwanie psuje atmosferę. A pojawiając się na forum jako " Soda can", śmieje się pogardliwie w twarz, że oto: " Wróciłem !". Śmiechu warte...

Jak " bonie dydy", nie żalę się. Już nie ! Chciałem , Abyście zobaczyli tą " żenadę" od strony reszki. Od " orła" już poznaliście, w jego poście otwierającym.

Teraz, Barbapapa napisał:

W internecie można podobno sporo znaleźć. Oto i ów kulturalny amator cudzej własności z imienia i nazwiska.

http://formoza58.dobroni.pl/blog/index.php?ID=7172

Barbapapo, nie musiałeś szukać, moje imię i nazwisko od wielu lat nie jest tajemnicą. W odróżnieniu od innych, posługującymi się tylko nickami.

Niewiem nie znam się ale się wypowiem. 

Formoza co ty mu zrobiłeś ?niewiem.kota mu ukradłeś czy coś?

Umówcie się za szkołą na solówę i sprawa się wyjaśni.

Zabrzmiało jak zorganizowana grupa przestępcza.......😎a moderatorzy to prawie jak kappo di tutti.....czy jakoś tam😀

• Haha 1

Teraz, toska napisał:

Niewiem nie znam się ale się wypowiem. 

Formoza co ty mu zrobiłeś ?niewiem.kota mu ukradłeś czy coś?

Zabij mnie, nie mam bladego pojęcia. Kiedyś zastanawiałem się " dlaczego", teraz nawet o tym nie myślę. Po tym, jak w korespondencji ubliżył moim Najbliższym, już nie👎

Godzinę temu, Kasimir REX napisał:

Panowie kochajmy się  jak  bracia liczmy się  jak żydzi 😄

Kasimir,Masz coś do żydów? 

27 minut temu, czestar napisał:

Nie wiem, śmiać się czy płakać...?

1 godzinę temu, wirakocza napisał:

Zabrzmiało jak zorganizowana grupa przestępcza.......😎a moderatorzy to prawie jak kappo di tutti.....czy jakoś tam😀

z tym "kapo" to coś jednak jest na rzeczy...

Z bólem nerek ledwo przebrnąłem przez wypociny nr58. Wygląda na to, że okradł twórców z powodu wielorakiego rozwarstwienia jaźni kogoś (tylko kogo?). Obrzucił inwektywami publicznie też z czyjegoś powodu. Sam zaś jest kryształowo czysty i niewinny.

Gdybym był psychiatrą to raczej z pewnością zdiagnozowałbym psychozę maniakalną. A skoro tak, to z okazji dzisiejszego dnia ci danego numerze58 - lecz się o ile jeszcze jest na to jakakolwiek szansa.

AAA.thumb.png.4299bf0bd921533e8e8a37bffc6c8259.png

• Sad 1

A więc nie przebrnąłeś do końca moich " wypocin", numerku 9, a prawdopodobnie ich  nie próbowałeś przeczytać. Ja się nie usprawiedliwiałem, tylko przekazałem powody mojego stwierdzenia w stosunku do... ty wiesz.   Gdybyś był psychiatrą, ale  marzenia to  fajna sprawa. W twoim przypadku, dalece spóźnione do ich realizacji. A swoją drogą, chyba osłabłem w czujności, to już było z tą psych-chorobcią i  to niedawno, tyci tyci tyciusieńko w wydaniu Sody vel Picolo w wątku poniżej o " plagiacie"...  To dopiero będą jaja, gdy okaże się, że "mafia" to Soda trzymający " wańkę- wstańkę" z figurami opisanymi dotychczasowymi jego nickami. Może zabraknąć jednego zestawu...

Mimo wszystko pozdrawiam i zadbaj o te swoje nerki

Jakoś nie dziwi mnie zaliczenie do kolejnej z postaci manii prześladowczej. Nawet się tego spodziewałem. A kryształowa krynica uczciwości atakując nadal unika ustosunkowania się do kwestii zasadniczej wskazanej przez Picolo: że formoza58 to złodziej i wulgarysta.

Psychicznie chory to dodatek ode mnie. I każdy jak widać na tym przykładzie kto będzie odmiennego niż 58 zdania stanie się wcieleniem Picola i tych innych. Jesteś żałosny. Z chęcią wypróbuję na tobie opcje ignorowania jaką daje to forum.

Żegnam ozięble ze współczuciem dla tak chorego, uczciwego i kulturalnego nr58.

2 godziny temu, Kasimir REX napisał:

A jesteś 😄😄😄😄😄😄

Nie,ale historię pewnie znasz ,a jak masz coś...to nie jest śmieszne.😠

11 godzin temu, bjar_1 napisał:

Mówi się tak od wielu lat i w różnych kręgach - rekonstrukcyjnych, kopaczowych i historycznych. W sumie, jaik dla mnie, miano trafione.

bjar, ile lat jesteś na odkrywcy? Bo to co piszesz jest trochę dla mnie dziwne,bo myślałem że jesteś fachowcem i profesjonalistom,myliłem się? Jeśli Masz takie złe zdanie o odkrywcy to jak tak długo wytrzymałeś?

Wcale się nie dziwię, że ty się nie dziwisz 🙃. Jesteś bardziej żałosny niż się spodziewałem. Odpowiedziałem na kilka wulgarności jedną- jestem wulgarystą. Jestem wg. ciebie " złodziejem", a nie zastanowiłeś się wrzucając współczesnego zdjęcia ludzi na murach barbakanu, czy nie są objęte prawem autorskim ? Zestawienie natomiast nicków pokaże, czy wcieleniem ale nie Picola, lecz bezpośrednio Sody. Bądż cierpliwy. Ale póki co, z chęcią wypróbuj na mnie obcję ignorowania...

Jeśli ten wątek zniknie usunięty przez jego autora, to kolejny mój nowy "zilionowy" wątek  pojawi się w tym właśnie temacie, z moim wyjaśnieniem ( tj. post czwarty w tym wątku) , nie wymyślonym, ani nie przesadzonym, aby dać obraz tej paranoidalnej sytuacji.

Nadużywanie w stosunku do mnie przez osobnika rzekomo wg. niego przeze mnie pokrzywdzonego określenia " psychola" to jest chyba domena osobnika, który nie daje rady w dokuczaniu. Podobnie na Guadalcanalu, kiedy " Japy" nie dawali rady z obrońcami, wyrzucili w obieg ulotkę mniej więcej takiej treści: " Na wyspie nie walczą zwykłe oddziały, tylko amerykańska piechota morska. To żądni krwi przestępcy i szaleńcy wypuszczeni z domów wariatów". B/k...

Kiedy przez miesiące  osobnik ubliżał mi do woli, to kwestia miana " złodzieja" jeszcze nie istniała. Chodziło o ilości moich wątków, które go drażniły. I to się do tej pory nie zmieniło... I pewnie nie zmieni.

Teraz, czestar napisał:

Jeśli Masz takie złe zdanie o odkrywcy to jak tak długo wytrzymałeś?

Z trudem, ale wytrzymałem. Codziennie, gdy wchodzę na O, to zęby mnie bolą, no ale służba nie drużba.

9 godzin temu, czestar napisał:

To już nie wolno mieć czegoś do żydów??????...' a gdzie to jest zakazane......na szczęście mieszkamy w Polsce a nie w Palestynie i głośno opinie o żydach możemy wyrażać.