Jump to content
Młody duchem

HJZ - Sd.Kfz. 251 in United States Army

Recommended Posts

ot..taki sobie temacik początkujący serię trochę innych "gospodarzy" esdeków:))

pierwsze dwa posty to "rodzinki" - trzeci zostawiam Waszej spostrzegawczości i chęci podzielenia się wynikami z innymi /ja tak sobie skorzystam "boczkiem"/

Oczywiście wszelkie inne informacje mile widziane

PS. HJZ - Historia Jednego Zdjęcia.....gdyby ktoś nie skapował...

Opis do sytuacji z U23

"Kampfgruppe Rink (Battle Group Rink) from SS Panzer Grenadier Regiment 1 attempted to evacuate its wounded out of Aachen on 20 October using their surviving Sd.Kfz. 251 half-tracks but were captured by an American tank roadblock on Oststrasse in Kohlscheid."

stąd:

https://erenow.net/ww/armored-attack-1944-us-army-tank-combat-european-theater/10.php

jest  tam też Kaz zdjęcie 251 z opisem więc wrzucam tu gdybyś nie zerknął na całą stronę jak wielu czyni (np. w niedocenianej Wiki, czasem są hasła opracowane poprawnie i z całą masą wskazanych źródeł - ale na samym końcu takiego opracowania)

opis:

"This Sd.Kfz. 251 Ausf. D half-track from Aufklarungs Abteilung 11 (11th Reconnaissance Battalion), 11th Panzer Division, was knocked out in the fighting for Grostenquin on 19 November by CCB, 6th Armored Division, during the fighting along the Maginot Line."

są i inne 251 w tym i Calliope (po angielsku tym razem)...

image573.jpg

Edited by Barbapapa

2 godziny temu, Młody duchem napisał:

któryś (?) z portów USA - przybywamy na nowy kontynent:)))

Na tych zdjęciach oko cieszy akurat inna perełka...

Ba: oczywiście, już są w koszu;  ale "nadrobiłeś" całym talerzem słodkości:))) i to chyba nie jednym

Gr: a cóż takiego leży w Twoich zainteresowaniach że znalazłeś perełkę? może mógłbym w czymś pomóc?

Kaz

Gr..ciągniki to Twój konik czy tak przy okazji?)) dla celów Dak musiałem się nauczyć je rozróżniać..ot choćby po kształcie otworów odciążających w kołach jezdnych gąsienic:))

Jeżeli to zdjęcia to chętnie doślę wszystko co mam w temacie DAK..Jeżeli propozycja realna na priv sprecyzuj które typy..:)

Kaz

Oh,

pojawili się specjaliści - czas dla mnie na świat równoległy

ale czegoś chcą jak widać, ciekawe co oferują w zamian? tak sami z siebie może?

50 minut temu, Młody duchem napisał:

ale 7/6 to podobno Luftwafe - co taki tam może ciągnąć?

Sd.Kfz. 7/6 to jest dedykowana wersja pomiarowa artylerii przeciwlotniczej, służąca do przewozu 4 m dalmierza przeciwlotniczego i holująca zarazem przyrząd centralny baterii - np. Kdo.Ger. 36 na Sd.Ah. 104.

no i dla róznych:

43A 01446 D_1.jpg

44A 01447 D_1.jpg

45A 01448 D_1.jpg

Na razie zatem pokazałem wszystko co posiadam w tym temacie...:))

proszę: może jednk ktoś w grupie "różne" znajdzie coś ciekawego: "rodzinka", miejsce, data...

Kaz

Edited by Młody duchem

U23 - nie pasuje do tematu. Transport rannych z Kampfgruppe Diefenthal w okolicach Aachen. Drugi transporter w kolumnie ma rejestrację WH a powyżej godło LSSAH. Ta uwaga odnosi się do wątku tablic rejestracyjnych poruszanego w temacie Sd.Kfz.251/4.

Zdjęcia i tekst dotyczące Calliope a umieszczone na rosyjskim forum zostały "ukradzione" z książki serii Panzerwrecks Lee Archera i Williama Auerbacha.   

Edited by Mirosław Jastrzebski

MJ...co mam biedny zrobić:

image.png.f5d13a779dba1a1a84e33fd279226e83.png

- widzę żołnierzy US

- widzę dodga, jeepa..

to co sądzić o 251 używanych jako wozy sanitarne? mnie przynajmniej nasuwa się wniosek: zdobyli sprawne, wykorzystali jako sanitarki..

i to "wykorzystali" wrzuca foto w odpowiedni temat...

Co do Calipoe - wiem, temat mi znany...sam mam związane z takimi sytuacjami dylematy.. a może jadę na takim samym wózku? , gdzie jest granica uczciwości? jak to robić by mieć czyste sumienie? uff....to też temat dyskusji...

Kaz