Skocz do zawartości

Lwów- Co pozostało po koszarach 14 Pułku Ulanów Jazłowieckich ?


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

?Czołem Waszmości

Zgodnie z tytułem wątku ,, Co pozostało z koszar 14PUJ". Zaprosiłem użytkowników forum na spacer po terenie koszar szwadronu zapasowego i koszar na Jałowcu. Wcześniejsze sesje zdjęciowe, jakie zorganizowałem, zostały wykorzystane przez Ciebie (za moją zgodą) na wcześniejszych stronach. Sam wiesz, że dojście w niektóre miejsca, dla przeciętnego ,,śmiertelnika" są nieosiągalne.

Np: strych czy piwnice budynku dowództwa pułku itp. Robiący zdjęcia dysponują szkicem koszar, ale być może nie wszędzie można wejść. Tyle mogłem zrobić. Zawsze ktoś może spróbować zrobić więcej.

Mam w przygotowaniu następną sesję zdjęciową, ale jeśli te materiały są mało ciekawe i nie znajdują zainteresowania, to zatrzymam je dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Trochę mnie nie zrozumiałeś Boleo ?  Materiał jest kapitalny i niepowtarzalny. Natomiast  fotografujący zrobił oprócz czterech obiektów ( 1-4) zaznaczonych na szkicu dla niego, nadplanowo obiekty nie zaznaczone, nie mające nic wspólnego z funkcjonowaniem ich w okresie kwaterowania tam Pułku. I przez to trochę się komplikuje z identyfikacją. Spoko, trochę dłużej to potrwa, ale na pewno się " rozgryzie"...

Tutaj są te cztery obiekty funkcjonujące w Pułku w okresie międzywojnia. Między  budynkami 1 dowództwa Pułku, a budynkiem 2 koszar szwadronu KM jest widoczna na tych dwóch zdjęciach hala, zbudowana po wojnie na miejscu pułkowych kortów tenisowych. Przypuszczam, że niemało  zdjęć z tej sesji przedstawia jej wnętrze. Widoczny od lewej to budynek 3 kasyna i pułkowej izby chorych.

planjalpwca.JPG

J11.jpg.4cfd23d97b2098ebc412614c69405a0ff.jpg

J62.jpg.5e1d23a21710f35220e34b29e332b93b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie