Skocz do zawartości

Lwów- Co pozostało po koszarach 14 Pułku Ulanów Jazłowieckich ?


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Czołem Waszmościom

Do pozostałości po koszarach szwadronu zapasowego dorzucam trochę zdjęć. Tak jak wcześniej napisał formoza 58, jest to totalny melanż. Być może są to już jedne z ostatnich zdjęć terenu koszar, przed wjazdem buldożerów i maszyn budowlanych. Zapraszam na spacer po tych pozostałościach. Zdjęcia zostały wykonane dla mnie dn.18.10.2019r. Jeśli pojawiły się wcześniej na innych forach, wątkach, to było to za moją zgodą.

 

 

 

SZ1.jpg

SZ2.jpg

SZ3.jpg

SZ4.jpg

SZ5.jpg

SZ6.jpg

SZ7.jpg

SZ8.jpg

SZ9.jpg

SZ10.jpg

SZ11.jpg

SZ12.jpg

SZ13.jpg

SZ14.jpg

SZ15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmości ? 

Z tego wspaniałego zbioru tego, co wkrótce pewnie zniknie, trudno będzie zidentyfikować budynki, bowiem fotografujący " zdjął" całość wszystkiego, co znajduje się na ogrodzonym terenie. I chwała mu za to, a nam pozostaje żmudna próba ustalenia tego " melanżu" ? 

Na mapach tego terenu od momentu wybudowania wyeksponowane są jako aktywnie funkcjonujące  cztery obiekty. I tak:

1- budynek żołnierski, w którym kwaterowali ułani szwadronu zapasowego

2- stajnia na 4 konie

3.- stajnia na 14 koni

4.- stajnia na 58 koni

Jako nr.5 oznaczyłem gnojarkę. I te obiekty funkcjonowały aktywnie do wybuchu wojny, co potwierdza szkic mjr. dypl. Juliana Millera, długoletniego oficera Pułku, który z ramienia Departamentu Kawalerii robił kontrolę w całości koszar swojego macierzystego Pułku, w 1938 roku.

ja zap plan1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmości ? 

Kolejny, wielki materiał  kawałeczka terenu koszar na Jałowcu. Kawałeczka obejmującego 4 obiekty, które funkcjonowały w okresie międzywojnia. Szkoda, ze fotografujący nie skoncentrował się na tych właśnie obiektach, zaznaczonych na konkretnym planie. Mimo to tutaj jest łatwiej z rozdzieleniem właściwych zdjęć, w odróżnieniu z cyklem z terenu szwadronu zapasowego na Dolnym Łyczakowie...

Tutaj mapa koszar na Jałowcu, z 1947 roku. Zaznaczyłem 4 obiekty, które przewijają się czasem w tej partii zdjęć tj. budynku dowództwa Pułku, budynku koszar szwadronu KM, kasyna i pułkowej izby chorych, oraz symbolicznie budynku magazynów pułkowych.

koszary jalowiec 47r.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie