Jump to content
Młody duchem

Historia jednego zdjęcia - Sd.Kfz 251/17

Recommended Posts

Wisimy, wisimy:)) - na razie to ja mam największe korzyści.

Szukałem forum pod hasłem "kolekcje", kolekcjoner forum" itp.-jakoś nic nie powaliło mnie na glebę...trudno zapuścić korzenie.

ALE CHYBA JESZCZE NAD TYM POMYŚLE I COŚ SPRÓBUJĘ.

Może tez zdarzyć się cud: znajdzie się garstka mądrych użytkowników nie chroniących się za tarczą anonimowości, chcących pomóc /ale tez być może rozszerzających swoją wiedzę/ i wejdą w temat. Oczywiście nie zamyka to drogi wszystkim innym chętnym chcącym czegoś się dowiedzieć i nauczyć - byle ich obecność wynikała z potrzeby wiedzy a nie potrzeby pisania.

zapraszam wszystkich do tej próby

Kaz

ps.Ba..spróbujmy zatem wejść w nadprzestrzeń.... może gdzieś dobrze wylądujemy..))) i przywitają nas po przyjacielsku:))/tzn stosami foto i stosami bezpośrednich źródeł:)))/

Drodzy Forumowicze i Ty Barbappo

image.png.52eab5fff3ac7b13160351567274c30c.png

image.png.a5c2efc791fd1c3b555e605dce7e9526.png

co z tego wycisnąć? dobre pytanie..

co wiem i co przypuszczam:

- oba zdjecia to ten sam sd kfz 251

-ausf.B

- przebudowane burty /prawdopodobnie otwierane - chyba widoczne zawisy(?)/

- zaspawane drzwi tylne

- wersja dowódcza - tylko po co zatem poszerzano przestrzeń przedziału transportowego? dla flak 38 rozumiem ale dla radiostacji?

- przesunieto pojemniki burtowe do przodu co jest zrozumiałe po przebudowie burt /nie mieściły sie/

- załogant na S12 to wygląda na mechanika co z brakiem jakichkolwiek oznaczeń /krzyże, nr.taktyczne itp/ sugeruje jakąś przejażdżkę

testową po dokonanej przeróbce..

-wydaje się, ze to nie jedna sesja foto: na s12 widac kabłąk pod brezent (?), na s10 raczej nie

na s10 uchwyt tylnego MG na s12 raczej nie(?)

na s12 tablica rejestracyjna jakby bardziej pionowo niz wąski pasek na s10(?)

- pora roku: s10 to jakby więcej lisci na drzewach(?)

- tylne koło napinające w s12 - dziwnie wygląda, ale może to foto..

BARBAPAPO..kruca fuks..to chyba wszystko co widzę..:((( poddaję się...

ps. chyba ze chodzi o biały krzyż na obu...jakoś nie kojarzę  typu malowania tego znaku...:(((

19 minut temu, Młody duchem napisał:

wydaje się, ze to nie jedna sesja foto: na s12 widac kabłąk pod brezent (?), na s10 raczej nie

na s10 uchwyt tylnego MG na s12 raczej nie(?)

Uchwyt MG na s12 zdecydowanie jest, tyle że nieco obrócony w stronę prawej burty i widać go w skrócie perspektywicznym.

Pałąk na s10 moim zdaniem też jest, ten patyk nakładający się na uchwyt MG.

Kaz,

S12 to wtórne zdjęcie

włącz zwykłą lupę w windowsie +500% i spójrz na S12 prawą dolną ćwiartkę. w dolnej części drzwi i obok ktoś ostro pracował nad usunięciem prawdopodobnie pierwotnego oznaczenia zdjęcia (spore było), piksele są pozacierane, rozmyte, nic nie widać porównując do innych części zdjęcia, nie widać prawego błotnika. praca chyba również była na górnej (jasnej części drzwi)

a reszta...