Skocz do zawartości

DAK 5 - Historia jednego zdjecia /jednoślady/


Młody duchem

Rekomendowane odpowiedzi

Ba..tez tak czytałem.. ale po aferze z mundurem Nowozelandczyka ogarnęły mnie watpliwości

Może ktoś pomoże....  nigdy nie interesowało mnie umundurowanie  /chyba że własne na SPR...Inowrocław..:))/

poczekam zatem - może będzie więcej argumentów i szala gdzieś sie przechyli...

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

pięknie..:)) spróbuję w klubie jakoś rozwiązać sytuację  zestawów..:)) na razie tylko luźne pomysły, w mojej "kolekcji" mam na to sposób ale tu muszę trochę inaczej...gdyby tu można było dołączać pliki arkuszy kalkulacyjnych...:(((

Kaz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

103....alem ślepy....toż to flak... i Sd Ah 52.../czyli dwukółka transportowa/

co do sd ah 1...tak, ten typ ewidentnie miał podcięty front... na części zdjęć bok wygląda jak prostokąt a nie trapez..

a może to to:?

image.png.c0f2df3dda6b921e204fa3c74f6fae36.png

sd ah 32

ta, tu felgi pełne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba...zawzięcie kolekcjonuję Twoje linki...na pewno byłem na tej stronie...ale nie dbałem kiedyś o "rejestrację" źródeł..

Ale to był początkowy okres -era chomika:  łykaj wszystko co można..

Potem był okres wstępnej "segregacji" - i to już pochłonęło kupę czasu..

Następnie okazało się, ze każde kolejne zdjęcie /a było ich już pewnie ponad 500/  to czasami żmudne sprawdzanie - czy takie już mam..??

W zasadzie 80% to identyfikacja...:(( na tak piękne historie które tu tworzyłeś nie ma już czasu...i umiejętności

ech..dość płaczu..będe miał satysfakcję że może gdzieś, kiedyś, komuś takie zebranie informacji się przyda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 107 idzie w kosz...to Kreta.Razem z nim dwuosiowy wózek w Afryce..... Teoretycznie faktycznie ten rodzaj wojska potrzebował lekkich środków transportu - i je otrzymał.. Kreta pasuje mi choćby z największej operacji powietrzno-desantowej Niemców....Samo otoczenie to strefa południowa - tu trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć./to jeden z moich problemów przy pozyskiwaniu foto - są bez opisu, bez źródła - zostaje zatem zgaduj-zgadula/.

Strony do których mnie kierujesz są mi znane: natomiast od czasu gdy podajesz tak ciekawe i konkretne informacje i linki mogę stwierdzić jedno: najlepsze "perełki" to nie działy typu: foto, galeria itp.. ale dyskusje o konkretnych jednostkach, miejscach zdarzeniach..Ale tu stoję przed  wyborem: albo ograniczyć zainteresowania do kilku konkretnych tematów albo pozostać przy tym co mnie interesuje.Wybór mam jednak prosty: za dużo czasu i wysiłku włożyłem w to co mam żeby teraz przejść w wąska specjalizację....Dalej będzie mnie cieszyć każdy strzępek informacji /w Twoim wypadku to płachty:)))/ - powolutku je systematyzuję, potwierdzam wątpliwości albo otwieram kosz..:)).i tak ma być dopóki choć jeden bywalec będzie łaskaw coś napisać?

Potem może nastąpi cisza...a ja i tak ugram trochę swojego interesu:)

Przyczepki: jednak skłaniam się powoli do If-8 - to tez było wyposażenie desantowców. Poszukam jeszcze kilku zdjęć, schematów i być może dyskusji /z udziałem mecho-tłumacza:((((/..może coś znajdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

D80 to BMW R12. A wojacy pchają Sacharę czyli BMW R75. Trochę ja zamaskowali jakąś tkaniną naciągniętą na lampę i zbiornik, ale szerokość koła zapasowego, kierownica i sposób mocowania przedniego błotnika zdradzają model motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie