Skocz do zawartości

SDKFZ 251 - historia jednego zdjęcia 1


Młody duchem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Debiutantów zapraszam do początków dyskusji w temacie:

Historia jednego zdjęcia”

https://forum.odkrywca.pl/topic/766175-historia-jednego-zdjęcia/

Tam znajdziecie początki i to powinno wyjaśnić wszystko....

 

Wam i stałym bywalcom przedstawiam zatem kolejnego bohatera.

A oto i on:

image.thumb.jpeg.0a4a7dafd4fb365d3199aad341b9d53b.jpeg

 

 

 

W tej części interesują mnie tylko Sd.Kfz. 251 …..nawet jak zajmują 1% zdjęcia... Jeżeli obok występuje inny pojazd /chyba ze sdkfz251..:))/ to on juz mnie nie interesuje..

standardowo pytania i czego szukam: /na niebiesko to co wiem lub co przypuszczam/

  1. wersja,typ  /    251/10 ausf.C /

  2. miejsce

  3. data

  4. jednostka

  5. dodatkowe informacje

  6. źródła Waszej wiedzy /linki, literatura itp../

  7. wszystko inne: zdjęcia tego miejsca, zdjecia z serii.. ciekawe informacje i spostrzeżenia co do zdjęcia..

    Szczególnie są dla mnie cenne te inne zdjęcia tego samego egzemplarza w różnym czasie i miejscu. /trochę mam ale często nie umiem połączyć/

 

Życzę dobrej lektury a dodatkowo debiutantom odwagi w klikaniu na pole „odpowiedz w tym temacie” …....270c.png

 

Kaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr..to do mnie przemawia..przynajmniej jak patrzyłem na ogólny "charakter" tego zdjęcia..

nie jestem "specjalistą" ani od kamo ani od mundurów...To co sobie już kilka lat temu wymyśliłem wymaga tylko bardzo ogólnej wiedzy..za wyjątkiem samego Sd.Kfz. 251...:))

Mogę tylko zaprosić do dalszych odwiedzin..

Kaz

PS. a skąd Wiesz że modelarstwo to mój kolejny konik /ale takie dla siebie..:))/??????....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem iż na gąsienicach są gumowe nakładki.

Nie wiem czy były one na stałe?

Do tego postać po prawej stronie, której widać tylko połowę mam inny mundur niż reszta.

Wysokie oficerki, granatowy mundur ?

Policjant kierujący ruchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w temacie Dyzio :)) kazda owieczka mile widziana:))

1. Tak, z mojej wiedzy próbowano ogniwa z nakładkami gumowymi..ale chyba przy braku kauczuku szybko zrezygnowano..

     To Ausf C...więc moze się jeszcze załapał..

2. Może to policjant z jakiegoż szczególnego kraju?...

     co do mundurów - nie wiem nic....to jest poza moim maniactwem...::)

     krotkie spodenki i kształt czapki jednego z wojaków jakos znów sprowadza mnie na południe Europy...Sycylia?

3. generalnie: dzieki za celne uwagi i spostrzeżenia,,:)) i zapraszam dalej...

    Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy..

Jak zwykle jestem pełen podziwu dla Waszej wiedzy, spostrzegawczości i humoru:))

Reasumując dotychczasowe Wasze informacje dla zdjęcia S1:

  1. wersja,typ :251/10

  2. miejsce: Sycylia

  3. data: 1943

  4. jednostka: "Hermann Goering" Panzer Division

  5. dodatkowe informacje: nakładki gumowe na gąsienicach

  6. źródła Waszej wiedzy C.Gillono -"Hermann Goering" Dywizja Pancerna Sycylia

  7. wszystko inne: jamnik szorstkowłosy na burcie /no nie wiem czy szorstkowłosy - mam za słabe narzędzia edycyjne by potwierdzić ten fakt../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czas na kolejnego "kolegę":

1896721377_00779C_10.thumb.jpg.fd8da732d7ca19d7d23c68ea370c1ed0.jpg

co wiem:

  1. wersja,typ : 251/10 ausf.C

  2. miejsce

  3. data

  4. jednostka: 26 PD (??)

  5. dodatkowe informacje: WH-1263517

  6. źródła Waszej wiedzy /linki, literatura itp../

  7. wszystko inne: jest nazwa własna tego esdeka,(????)

Korzystając z okazji :

we własnym bałaganie nie mogę doszukać się zestawienia numerów rejestracyjnych w  Wermachcie - była w nim informacja w jakim okręgu wojskowym używano dwóch pierwszych cyfr...

Może komuś napatoczyła się taka informacja....

Sprawa rejestracji nurtuje mnie od dawna - na dużej ilości zdjęć można odczytać co najmniej część numeru...

Czy może gdzieś istnieć baza wszystkich numerów...a może przynajmniej jakieś części?

Czy ktoś z tu piszących lub tylko oglądających  ma wiedzę w tym temacie?

gorąco polecam przycisk " dodaj odpowiedź":)))

dla robiących to pierwszy raz / znaczy klikających ten przycisk../ informacja: nie gryzę....:))

 

wszystkim życze słonecznego weekendu

Kaz



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbapapo..ja pierniczę..przy Twojej logice i wyciąganych wnioskach czuję się taki malutki...

Myślałem, że temat Sd.Kfz.251 jest mi dobrze znany....jakże się myliłem...:(((((

Może to efekt korzystania z polskojęzycznych źródeł /pisanych-wydawnictawa, mówionych-fora i ściąganych z netu/...:(((

Wniosek, ze być może to jednak Afryka jest też dla mnie logiczny..niemniej pewnie źródło o tym nie mówiło bo miałbym to samo zdjęcie w kolekcji DAK..a tak nie jest. Niestety, do celów porządkowych zmieniłem oryginalny opis pliku..

ściągałem ten plik 9.01.2016.../albo jeden-dwa dni wcześniej../ i to wszystko co siedzi w danych pliku i ma znaczenie dla mnie..

Wracjąc do S1.. mnie bardziej zastanawia co to jest w wnęce za zakolem...w tej wersji raczej było tam pusto /po drugiej stronie jest tam tłumik../ Nasi zachodni sąsiedzi niestety umieszczali tam przeróżne graty..pomysłowość załóg nie miała granic..:))

numer popróbuje zobaczyc na innych zdjęciach tego typu esdeka..kilka w wersji ausfC mam...:)

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde.. drugi albo trzeci raz zdarzyło mi sie ze piszę odpowiedz i nie dodaję...cholera..

Ten przycisk powinien siedzieć gdzieś na stałe na górze ekranu po podjęciu decyzji o napisaniu odpowiedzi....

A odpowiedź była prosta: tak tworzy się kolejna historia:)))

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

':))) czyli troche ciasniej: Wallern  /moze jakaś zmiana granic?/ ale to dosyć daleko od granicy...ot..źródła.?

A co do Afryki:  tu wystarczy być sd kfz 251,,:)) stąd powtarzają się te z Afryki.. na pewno wrzucę je w temacie DAK..tu przejdą "z automatu"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta..mam podobne wątpliwości do informacji z netu... to wtedy byłaby wersja 17...

W załączeniu zdjęcia /wybiórczo/ opisane jako 251/17, każda jakby z inną armatą...

Jestem zbyt słaby w znajomości każdego elementu wyposażenia:)) może ktoś podpowie dokładnie..

995333115_0001017.thumb.jpg.c4244180f74b2bcb24f9643211b8c7e1.jpg

 

 

 

691479829_00694D_17.thumb.jpg.37423bba361d837c447cd9db16daebb3.jpg

 

 

1449197214_00438D_17.png.cea76f5e9fbe87be96ac35b79c86533d.png

1454234954_00982C_17.thumb.jpg.f855d692597112158d68f61c86bfce68.jpg

to pierwsze to na pewno nie wersja Luftwafe z otwieranymi burtami, pewnie jakaś frontowa przeróbka "ad hoc".. albo to jest sd kfz 250..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie