Jump to content
Prenumerata eKiosk eGazety Nexto
Sign in to follow this  
bjar_1

Co z figurami II...

Recommended Posts

Drony to dopiero początek, zaraz w UE wezmą na tapetę latawce a później...

"To, co jemy na talerzu nie jest naszą prywatną sprawą. Ograniczenie spożycia mięsa jest tylko kwestią czasu, a debatę o tym trzeba zacząć już dziś. Bez zmiany sposobu produkcji żywności nie da się powstrzymać katastrofy klimatycznej"

- napisała na Twitterze eurodeputowana Sylwia Spurek.

Marcin- ja wiem, że Ty w globalne ocieplenie i/lub zmiany klimatu nie wierzysz, ale sprawdź zużycie wody na kg habaniny, czy "produkcję" gazów cieplarnianych...

Nie zawsze i nie wszędzie wystarczy intronizacja na króla czy królową Polski...

Wierzę, a nawet wierzę, że jakiś % tegoż to skutki działalności człowieka. Niestety za całokształt zmian klimatycznych odpowiedzialne są cykle Milankoviča, które odpowiedzialne są za okresy interglacjalne poprzez wpływ na prądy oceaniczne. Zobacz sobie co dzieje się np w USA a nawet w Afryce. Polecam ciepłą odzież i wydajny system ogrzewania;)

https://www.spidersweb.pl/2018/04/golfsztrom-slabnie.html

Tyr- ale zapewne trafi co Ciebie argument, że za jakąś ( sporą ?) część migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu odpowiadaj np pustynnienie czy susza, która wywołuje głód czy dodatkowe problemy ekonomiczne. Skoro nie chcesz mieć śniadych sąsiadów, może po prostu umożliwić im gospodarowanie u siebie?

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

odpowiadaj np pustynnienie czy susza

A nie Soros, który mapki drukował;)

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

To tak, jak z hybrydami i podobnymi- koszt ekologiczny wyprodukowania, na dziś, akumulatora mocno burzy mit o sensie i oszczędnościach.

Nie trzeba liczyć kosztów wymiany akumulatorów aby się zniechęcić:

ponad 100 zł za przejechanie 100 km - tyle będzie można zapłacić, jeśli wybierzemy się w trasę elektrycznym audi i skorzystamy z superszybkiej stacji Ionity.

Kiedyś z takich nawiedzonych ekologów, roślinożerców, zboczków i różnego rodzaju feministek można było śmiać się, teraz za coś takiego można iść siedzieć. Dlatego trzeba spieprzać z UE bo robi się z unii obóz dla dewiantów umysłowych i fizycznych.

6 godzin temu, takafura napisał:

ponad 100 zł za przejechanie 100 km - tyle będzie można zapłacić, jeśli wybierzemy się w trasę elektrycznym audi i skorzystamy z superszybkiej stacji Ionity.

A sprawdziłeś ile sępy życzą sobie za kilowat na tym ustrojstwie? cena paskarska to mało powiedziane.

2 minuty temu, fala napisał:

A sprawdziłeś ile sępy życzą sobie za kilowat na tym ustrojstwie? cena paskarska to mało powiedziane.

No właśnie o to chodzi. Eko jest trendy, więc niech frajerzy płacą. Za mięso, za opał, za prąd...

Hel3 się kłania.

Erih, dla mnie to całe eko to bujda na resorach w każdej dziedzinie, ale samochód na prąd ze względu na power i małą awaryjność marzy mi się od lat.

1 minutę temu, fala napisał:

Erih, dla mnie to całe eko to bujda na resorach w każdej dziedzinie, ale samochód na prąd ze względu na power i małą awaryjność marzy mi się od lat.

Rozumiem, ale z drugiej strony koszty (akumulatory nie są trwałe) i czas ładowania oraz zasięg na jednym ładowaniu...Nie no, jakoś MELEX to nie jest mój faworyt, a dwóch wozideł zwyczajnie nie mam gdzie trzymać, a i nie opłaca mi się to.

1 minutę temu, Erih napisał:

Rozumiem, ale z drugiej strony koszty (akumulatory nie są trwałe) i czas ładowania oraz zasięg na jednym ładowaniu...Nie no, jakoś MELEX to nie jest mój faworyt, a dwóch wozideł zwyczajnie nie mam gdzie trzymać, a i nie opłaca mi się to.

Tesla dobija do 500 km , jak przekroczy to kto wie może sobie pozwolę.'

8 minut temu, fala napisał:

Tesla dobija do 500 km , jak przekroczy to kto wie może sobie pozwolę.'

Jeszcze jakby można doładować do pełna w akceptowalnym czasie... i koszcie... I żeby akumulatory wytrzymywały REALNIE z 10 lat...

46 minut temu, Erih napisał:

Jeszcze jakby można doładować do pełna w akceptowalnym czasie... i koszcie... I żeby akumulatory wytrzymywały REALNIE z 10 lat...

Robię tygodniowo ok 700 km, w Kanadzie nie ma paskarskich cen na ładowarkach i jest ich dużo,jeśli po przejechaniu 500 km załaduję do pełna za 6-8 godzin to biorę.Zięć ma 12-letnią Toyotę Prius, po ostatnim chekingu baterie wykazuję trochę ponad 80%.

Edited by fala

Mam trochę wyższe wymagania. Jeszcze na co dzień, jak cię mogę... Ale pół doby przerwy w trasie ok klika kilów to nie jest do zaakceptowania. Co do trwałości akumulatorów, to zięć je naprawdę oszczędza (pewnie hybryda)  bo li-on puchną zazwyczaj po 5 latach.

Każdemu wedle potrzeb, w promieniu 350 km mam rodzinę i znajomych, nawet jadąc dalej to po 500 km warto zrobić przerwę, a szybka ładowarka zrobi co trzeba.Prius to hybryda, na stanie od nowości.Jadąc co dzień do pracy widzę coraz więcej Tesli, Nissanów Leaf, Chevy Volt, a lekko oceniają to co piąte auto to hybryda, więc coś w tym jest i zmiana się dokona.

Edited by fala

Żeby nie podpięli pod poszukiwaczy😉

Edited by Tyr