Skocz do zawartości

Tanina nie działa?


bearpaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem 2 topory wczesnośredniowieczne (legalnie na aukcji za granicą).Niestety na na zdjęciach nie było widać wnętrza obejmy do osadzania styliska-jest pomarańczowe, nie poddaje się taninie 15%,kilka warstw i nic,podobno wcześniej był konserwowany dlatego czyściłem benzyną lakową by usunąć ewentualny wosk i acetonem dla paraloidu. Jakieś wskazówki?

IMG_20190526_201300.jpg

IMG_20190526_201310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czyszczone druciakiem było? Kolor wskazuje że fant był wygrzewany w piecu i mogła powstać tam warstwa .... nie wiem jak to się zwie ale po wygrzewaniu robi się takie rudo czerwone dziadostwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie było tak że topory ktoś najpierw włożył do ogniska aby zgrzać rdzę do czyszczenia druciakiem . po wygrzaniu w ogniu do czerwoności rdza ma kolor ceglasty ,przypomina minię, niestety z zewnątrz fajnie zdejmuje się druciakiem ale otwór na stylisko nie ma jak wejść do czyszczenia . sprawdź czy to nie rdza to pomarańczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% zgorzel tlenku żelaza - efekt "wypalania rdzy". Dziadostwo cholernie ciężko usuwalne "wtapia się" w warstwę powierzchniową metalu podczas wygrzewania. Jeśli nie chcesz ingerować szczotką drucianą, pozostaje właściwie tylko wełna stalowa i zabawa na długie wieczory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie