Skocz do zawartości

Czy to jest jakaś stara plomba?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś się spotkał z podobnym przedmiotem? Wygląda jak ołowiana plomba. Średnica ok 23mm. Widać jakieś bicie z jednej strony, ale spód o dziwo nie ma żadnego bicia. Co więcej wygląda jak kapsel, a nie jak plomba. Widziałem kiedyś starą kolejową plombę, ale każde miały bicia dwustronne i przypominały ściśnięty fragment ołowiu a nie kapsel z rantem. Widział ktoś kiedyś podobne plomby bo w internecie na grafikach widać tylko kształt i wzór, a nie formę (krążka a nie kapsla).

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pomoc

Pozdrawiam

20190520_131324.jpg

20190520_131316.jpg

20190520_131304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element guzika z tak grubego chyba ołowiu? To ma średnicę ok 23-25mm... I ta równa krawędź wewnętrzna daje do myślenia. Może ktoś się spotkał z czymś podobnym? Bo wygląda trochę jak jakiś ołowiany odcisk jak na laku (pieczęci) tylko ten dół nie daje spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wasza wiedza mnie zaskakuje! Jestem pełen podziwu :-) Widzę, że Pulavian na dwóch pierwszych zdjęciach pokazał praktycznie ten sam element tylko, że w znacznie lepszym stanie :-) Tylko jedna uwaga - czy to aby na pewno nakrętka? Wg mnie to raczej nabijana osłona/obicie korka np drewnianego ze względu na brak widocznego gwintu po stronie wewnętrznej.

Generalnie bardzo dziękuję za jak zwykle niezastąpioną i fachową pomoc :-)

Pełen szacun i pozdrowienia dla forumowiczów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie