Skocz do zawartości

Łuski od UR-a.


leonard17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio znalazłem pod Berlinem w pasie natarcia naszej armii z 45 roku łuski od UR. Pytanie które mnie nurtuje to skąd tam się wzięły i tak:

-czy nasza armia w 45 roku używała tych karabinów?

-czy może armia niemiecka z demobilu po wrześniu używała ich w swoich szeregach?

-może jakieś inne sugestie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leonard17 napisał:

-czy nasza armia w 45 roku używała tych karabinów?

Nie.W 45r był to już dawno archaizm, zresztą rosjanie mieli swoje znacznie skuteczniejsze PTRD/PTRS.

Godzinę temu, leonard17 napisał:

-czy może armia niemiecka z demobilu po wrześniu używała ich w swoich szeregach?

Niemiecka lub inna z "osi" Wtedy w akcie desperacji używano wszystkiego co znaleziono w czeluściach magazynów i miotało coś metalowego na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzyło wydłubać taśmę do MG, w której były powkładane były pociski produkcji polskiej,czeskiej,niemieckiej .Pozycje  1945 roku ,więc na końcu faktycznie mogli strzelać w obronie czym popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym słynnym wrocławskim lasku (nie mylić z Niskimi Łąkami) znajdowało się (i pewnie do dziś można znaleźć) od groma i trochę przedwojennych polskich łusek i amunicji mauserowskiej. Urban-legend głosi, że ktoś tam także polskiego mausera wyciągnął. 
Prawda jest taka, że od stycznia 1945 r. na froncie wschodnim Niemcy, jakby mogli to by nawet katapult i trebuszy pewnie używali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ur zdobyte przez III Resze  zostaly czesciowo sprzedane lub przekazane do Finlandii na przelomie  1939/1940.

Inna czesc ( ale jaka?) zostala sprzedana lub przekazana do Wegry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie