Jump to content
bodziu000000

Zdjęcie naszego samolotu - część 34

Recommended Posts

taki samolocik

Wizyta polskich lotników na czele z dowódcą lotnictwa pułkownikiem (od 1934 r. – generałem brygady) inżynierem pilotem Ludomiłem Rayskim w Bułgarii; Sofia, lotnisko Bożuriszte, 1928 r.

Podpis głosi:

Wizyta polskich lotników na czele z dowódcą lotnictwa pułkownikiem  Ludomiłem Rayskim w Bułgarii; Sofia, lotnisko Bożuriszte, 1928 r.

3 godziny temu, Barbapapa napisał:

taki samolocik

Wizyta polskich lotników na czele z dowódcą lotnictwa pułkownikiem (od 1934 r. – generałem brygady) inżynierem pilotem Ludomiłem Rayskim w Bułgarii; Sofia, lotnisko Bożuriszte, 1928 r.

Podpis głosi:

Wizyta polskich lotników na czele z dowódcą lotnictwa pułkownikiem  Ludomiłem Rayskim w Bułgarii; Sofia, lotnisko Bożuriszte, 1928 r.

Odgrzewany, nieświeży kotlet.

Było z dokładnym opisaniem lotników przez klo.Sedco Express.

W dniu 21.10.2020 o 16:21, Barbapapa napisał:

https://img.wikireading.ru/251829_7_i_044.jpg

Przeoczyłem takie ładne zdjęcie !

Jak sądzę Albatros C-XII (ze zdjętym kołpakiem osłoną śmigła) być może z 6 EW

Edited by Sedco Express

6 godzin temu, Sedco Express napisał:

Jak sądzę Albatros C-XII (ze zdjętym kołpakiem osłoną śmigła) być może z 6 EW

Albatros Albatrosem ale kto stoi przed nim na tej fotografii?

2 godziny temu, Barbapapa napisał:

Malutki dyptyk ale ten hangar...

To hangar Fliegerbeobachterschule (FBS) Thorn zajęty przez lotników IV.Grupy Lotniczej w trakcie obejmowania Pomorza przez Wojsko Polskie w lutym 1920 roku.

Generał Macewicz wizytował lotników w Toruniu i z tej okazji zdejmował się z nimi co pokazują zdjęcia ze zdjęcia.

40 minut temu, Sedco Express napisał:

Nieuport, ale który - obstawiam na 23C1

To Nieuport 17C1 nr.6176 nr.CWL 11.01.

Por.Jan Matecki popisując sie na nim przed gen.Macewiczem niefortunnie lądował znosząc podwozie.

32 minuty temu, Barbapapa napisał:

takie samolociki

P1116.01.01.jpg

Gdzie Rzym gdzie Krym ? Pokazy lotnicze ?

Z lewej amfibia (!) Schreck FBA-17HMT2 z MDLot a za pozującymi francuski Potez VIII (zakupiony w grudniu 1924 r). Zdjęcie z lat 1925-1930.

Edited by Sedco Express

Taki samolocik.

6_eskadra_wywiadowcza_-_ochotnicy_w%C5%8

Podpis pod zdjęciem nie mówi jaki ale mówi tyle:

"Ochotnicy oficerowie włoscy w 6 eskadrze wywiadowczej – ppor. obs. Veniero de Piza i ppor. obs. Virgiljusz Mastrelli
Fot. domena publiczna."

Ja mam taką propozycję, aby nie wstawiać fotografii czy ilustracji z powszechnie znanych książek, opracowań, czasopism, popularnych stron internetowych - na przykład z fundamentalnego dziela jeśli chodzi o historię polskiego lotnictwa czyli albumu "Ku czci poległych lotników. Księga pamiątkowa". Szkoda miejsca na forum i czasu.

Oczekiwać by należało publikowania fotografii powszechnie nieznanych (lub bardzo malo znanych), które wnoszą coś nowego do ogólnej wiedzy o lotnictwie polskim.

• Thanks 1

16 minut temu, Koloman napisał:

Ja mam taką propozycję, aby nie wstawiać fotografii czy ilustracji z powszechnie znanych książek, opracowań, czasopism, popularnych stron internetowych - na przykład z fundamentalnego dziela jeśli chodzi o historię polskiego lotnictwa czyli albumu "Ku czci poległych lotników. Księga pamiątkowa". Szkoda miejsca na forum i czasu.

Oczekiwać by należało publikowania fotografii powszechnie nieznanych (lub bardzo malo znanych), które wnoszą coś nowego do ogólnej wiedzy o lotnictwie polskim.

Oj, kolego Koloman, marudny jesteś - tu kolega-forumowicz stara się zabłysnąć iloscią opublikowanych zdjęć nie bacząc na powtórki czy popularność zdjęcia a Ty masz za złe.

Nikomu korona z głowy nie spadnie jak jakieś zdjęcie obejrzy piąty czy dziesiąty raz!!!!!

Godzinę temu, Barbapapa napisał:

obraz.thumb.png.a1085dda2f57b2b136423d431d7f0efa.png

Inne ujęcie tego samego rozbitego LVG C.VI CWL nr. 22 (nr. niem. 1599)

Zdjęcie zrobiono 10.02.1919 r. a samolot rozbił ppor.pil. Tadeusz Prauss (3.EL)

LVG CVI.png