Jump to content
bodziu000000

Zdjęcie naszego samolotu - część 34

Recommended Posts

15 minut temu, Barbapapa napisał:

10 złotych i szczegóły znane

obraz.thumb.png.73f11b9e6e56ab7242d07008dcf817be.png

Babcia płakała jak dawała na stronę :-(.

Czego nie robi się dla Rodaków.

Pozdrawiam,

images.jpg

W dniu 9.11.2020 o 21:08, Barbapapa napisał:

Ma to być D.3 Oeffag 253 zaś pilot to Zygmunt Legeżyński.

Czekam nadal na podanie źródła powyższej informacji o niejakim pilocie Legeżyńskim.

17 godzin temu, Barbapapa napisał:

http://policjapanstwowa.pl/2-Pulk-Lotniczy.jpg

Interesujące zdjęcie.

Lublin R-XIII przekazany policji. W 1931 r. utworzono Referat Lotniczy KG Policji Państwowej i policjanci na lotników szkolili się w Centrum Wyszkolenia Podoficerów Lotnictwa w Bydgoszczy.

8 godzin temu, Sedco Express napisał:
W dniu 9.11.2020 o 21:08, Barbapapa napisał:

Ma to być D.3 Oeffag 253 zaś pilot to Zygmunt Legeżyński.

Czekam nadal na podanie źródła powyższej informacji o niejakim pilocie Legeżyńskim.

I nie doczekasz się niestety Kolego Sedco Express informacji o niejakim pilocie Legeżyńskim bo po prostu takiego pilota nigdy  nie było.

Istniał natomiast: 

Zygmunt Legeżyński ur. 12.04.1896 r we Lwowie – zm. 03.01.1928 r we Lwowie. Był kapitanem rezerwy Wojsk Lotniczych, jednym z kierowników w warsztatach lotniczych na lotnisku Lewandówka oraz Zawiadowcą Stacji Lotniczej we Lwowie.

W dniu 8.11.2020 o 22:55, Barbapapa napisał:

Może zatem poluzuj gumeczkę w majteczkach, sprzedaj zdrowego bączusia i stosuj te same standardy w stosunku do wszystkich, a zacznij od samego siebie. Aaaaa, i Kaziu jedna dobra rada na koniec - nie mierz innych swoją miareczką. (podpowiem, że chodzi o nabijanie postów). Ale możesz z ciekawości napisać co można takiego osiągnąć na forum nabijając te posty? Bo jak dla mnie ta koncepcja, to nabijanie postów, przekracza ludzkie pojęcie.

Dobrej nocy mały Kaziu, śpij spokojnie.

PS. I masz tu ode mnie jeszcze prezencik – samolocik na zdjęciu ale oczywiście w nowym, poniższym wpisie.

" Jest czas na sianie, przychodzi czas zbierania"

Nawet wiem, skąd wziął się ten Kazio w stosunku do Kol. Horneta. Tak właśnie przedstawiłeś się czytelnikom w kolejnym wcieleniu jako Kazio z wybrzeża, nieprawdaż? Ale czas zbilansować miniony dzionek 11 listopada...

Rozpocząłeś w nim swój wątek " Twierdza Grodno" przy stanie 192 odpowiedzi. Zakończyłeś w końcu dnia 195 odpowiedziami. W ciągu dnia zamieściłeś w rzeczywistości 11 postów. Więc jak, kolejny " cud nad Wisłą"? Kolejna " kicha", co Kaziu? Czy tak " czysto" postępujesz w przypadku wątków " wojny burskie" i " gołąbki niepokoju"? I ty mnie wysyłałeś do psychiatryka. Dobre 🙂 I jak się ma teraz twoje " ludzkie pojęcie"?

Dobrej nocki

A jako, że jesteśmy w wątku lotniczym, w prezenciku samolociki treningowe z Dęblina. Niech się przyśnią 😉 

lot s deblin szkolenio.JPG

Edited by formoza58

9 godzin temu, Koloman napisał:

I nie doczekasz się niestety Kolego Sedco Express informacji o niejakim pilocie Legeżyńskim bo po prostu takiego pilota nigdy  nie było.

Istniał natomiast: 

Zygmunt Legeżyński ur. 12.04.1896 r we Lwowie – zm. 03.01.1928 r we Lwowie. Był kapitanem rezerwy Wojsk Lotniczych, jednym z kierowników w warsztatach lotniczych na lotnisku Lewandówka oraz Zawiadowcą Stacji Lotniczej we Lwowie.

Też tak sądziłem i dlatego napisałem "niejakiego".

2 minuty temu, Sedco Express napisał:

Bez komentarza, szkoda słów !

Zgadza się!!!!!!!!!

"Nie z nami te numery................"

Światowid  08.05.1926.jpg

• Thanks 1

Przebijam!!!
https://audiovis.nac.gov.pl/i/PIC/PIC_1-W-1618.jpg

Ale swoją drogą - jeśli fotografia jest w zbiorach ogólnodostępnych (tak jak tutaj, w NAC-u), i to jeszcze w o wiele lepszej jakości - to jaki jest sens zapychania forum zrzutami skanów ze starej prasy. Zawsze mi się wydawało, że powinny tu się pojawiać NOWE albo mało znane obrazy, pozwalające rozszerzyć swoją i innych wiedzę. A takie wstawianie byle czego sugeruje, że wstawiający nie ma zielonego pojęcia, co jest dostępne i dość dobrze znane, ale za to chce za wszelką cenę zabłysnąć? zwrócić na siebie uwagę? zdobyć coś, o czym nie mam pojęcia? Może chodzi o jakieś bonusy, stopnie albo punkty?

Nie mam oczywiście wpływu na to, co ktoś wiesza. Wciąż jeszcze mamy podobno demokracje, więc nie mogę zabronić.Tyle, że punkty do prestiżu u mnie zdobywa się inaczej...

• Thanks 3
  • Sad 1

8 godzin temu, Barbapapa napisał:

SKL.jpg

2 godziny temu, KayFranz napisał:

Przebijam!!!
https://audiovis.nac.gov.pl/i/PIC/PIC_1-W-1618.jpg

Ale swoją drogą - jeśli fotografia jest w zbiorach ogólnodostępnych (tak jak tutaj, w NAC-u), i to jeszcze w o wiele lepszej jakości - to jaki jest sens zapychania forum zrzutami skanów ze starej prasy. Zawsze mi się wydawało, że powinny tu się pojawiać NOWE albo mało znane obrazy, pozwalające rozszerzyć swoją i innych wiedzę. A takie wstawianie byle czego sugeruje, że wstawiający nie ma zielonego pojęcia, co jest dostępne i dość dobrze znane, ale za to chce za wszelką cenę zabłysnąć? zwrócić na siebie uwagę? zdobyć coś, o czym nie mam pojęcia? Może chodzi o jakieś bonusy, stopnie albo punkty?

Nie mam oczywiście wpływu na to, co ktoś wiesza. Wciąż jeszcze mamy podobno demokracje, więc nie mogę zabronić.Tyle, że punkty do prestiżu u mnie zdobywa się inaczej...

Całkowita zgoda!!!!!!!!!!!!!!

• Thanks 2
  • Sad 1

8 godzin temu, KayFranz napisał:

Zawsze mi się wydawało, że powinny tu się pojawiać NOWE albo mało znane obrazy, pozwalające rozszerzyć swoją i innych wiedzę

Kto i według jakich kryteriów ma decydować o tym, że obraz jest NOWY albo mało znany? Dla jednych forumowiczów obraz może być NOWY i mało znany, dla drugich odwrotnie.

8 godzin temu, KayFranz napisał:

Nie mam oczywiście wpływu na to, co ktoś wiesza. Wciąż jeszcze mamy podobno demokracje, więc nie mogę zabronić.

Możesz kolego założyć osobne forum i pełniąc rolę admina i moderatora mieć wpływ na treści jakie się na nim ukazują.

Rozumiejąc Twój żal, że wciąż jeszcze mamy podobno demokrację i nie możesz niczego zabronić mam pytanie: jaki system zamordyzmu preferujesz?

20 godzin temu, KayFranz napisał:

Zawsze mi się wydawało, że powinny tu się pojawiać NOWE albo mało znane obrazy, pozwalające rozszerzyć swoją i innych wiedzę.

Przyznam się szczerze, że mnie też wywracają się bebechy jak widzę n-ty raz wstawioną tą samą fotografię.

11 godzin temu, otton1 napisał:

Kto i według jakich kryteriów ma decydować o tym, że obraz jest NOWY albo mało znany? Dla jednych forumowiczów obraz może być NOWY i mało znany, dla drugich odwrotnie.

Oczywiście, takie kryteria bardzo trudno jednoznacznie sformułować. Ale możemy przyjąć, że NIE WSTAWIA się fotografii z opracowania "Ku czci poległych lotników.Księga pamiątkowa". Jest to dzieło fundamentalne jeśli chodzi o historię Polskiego Lotnictwa (choć nie pozbawione błędów) i kazdy, kto choć trochę zajmuje sie tym tematem MUSI je znać.

Także i wstawianie fotografii z czasopism czy książek wydanych po roku 2000 należałoby moim zdaniem ograniczyć do wyjątkowych okazów (czasem takie po latach wypływają na swiatło dzienne).

11 godzin temu, otton1 napisał:

Rozumiejąc Twój żal, że wciąż jeszcze mamy podobno demokrację i nie możesz niczego zabronić mam pytanie: jaki system zamordyzmu preferujesz?

Zalecałbym koledze otton1 wiecej wstrzemięźliwości w ocenach. A biorąc pod uwagę godzinę powyższego wpisu dodatkowo łyżeczkę Nervosolu przed snem.

• Thanks 1

"Polnische Aufkl. Staffel 23. Strzebin b. Lubliniec, 1.9.1939 - Flieger/Pilot st. sierż. (Ofw.) Baran KIA / Beobachter/Observer por. (Olt.) Wrzeszcz KIA" 

s-l500 (1).jpg

s-l500.jpg

Z E-bay....ciekawe gdzie zrobiono fotkę(Krosno; Małaszewicze ??)

PZL-37...gdzie...jpg

Edited by Hornet

Taki skan z tej samej rumuńskiej stony po Słowacku....czy ktoś może to przetłumaczyć....??? Z góry dziękuję...

53702609_2154043484651020_8430409391978577920_n.jpg