Jump to content
Snop

Srebrna papierośnica + złote wstawki / inicjały J.A cyfra 84

Recommended Posts

Witam, wpadła mi w ręce taka papierośnica, jest ze srebra, z tego co wiem symbol wybity z cyfrą 84 oznacza że może być pochodzenia rosyjskiego, obok symbolu wybite również inicjały J.A ( widoczne na zdjęciach dwa symbole ale bez szczegółów ) 

Papierośnica ma złoty napis którego nie moge rozczytać, oba elementy jej zewnętrznej strony są ze złota próby mniej więcej 400-550, sprawdzałem to kwasami. Wnętrze też jest pozłacane.

Czy ktoś może powiedzieć mi o niej coś więcej?  Ile jest mniej więcej warta?

IMG_2866.JPG

IMG_2870.JPG

IMG_2871.JPG

IMG_2874.JPG

Dom spokojnie za nią kupisz... 👍

28 minut temu, sqr napisał:

Dom spokojnie za nią kupisz... 👍

Proszę o normalne komentarze, jeśli nie masz nic do powiedzenia to odpuść 

Pocz XX wieku, a nawet pierwsza ćwierć.

Rosja, lata 1899 - 1908

Probierz sygnowany przez moskiewskiego inspektora / kontrolera Iwana Sergiejewicza Lebiedkija

Punca imienna J.A. - mistrz nieznany .

A chłopaki powyżej już Ci wycenili :)

Posted (edited)

Dzięki wielkie za odpowiedz. 

Jestem tu nowy i nie wieże działu wyceny, mógłbym prosić moderatora o przeniesienie wątku ? 

Edited by Snop

Nie widzisz działu wyceny bo go nie ma, nie było i nie będzie. To Forum tym się nie zajmuje i jest to niemile widziane. Wątek mogę przesunąć co najwyżej do kosza.

Wojtek

Niemile widziane? Ujmuje to jakoś waszej"pasji" odkrywcy czy co bo nie rozumiem.

Jest spora różnica przy identyfikacji > pomocy kolekcjonerowi a wyciągnięci wiedzy przez handlarza. Jedno jest w celu poszerzenia wiedzy drugie wyłącznie w celu uzyskania profitów, co traktowane jest jako wykorzystywanie. Jeżeli owa papierośnica pojawi się niebawem na jakiś portalu aukcyjnym, zapewne pożegnamy się, bez żalu z mojej strony.

Wojtek

3 godziny temu, Snop napisał:

Niemile widziane? Ujmuje to jakoś waszej"pasji" odkrywcy czy co bo nie rozumiem.

Nagminne były przypadki, kiedy opisy wzięte stąd, były kopiowane i wklejane do opisu aukcji.

• Create New...

Important Information