Skocz do zawartości

Riese/za zakładem/3 sztolnie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako nowy, mogę coś pominac, albo też dowalić .

Nigdzie nie znajduje informacji oraz postów dotyczących 3 sztolni w Głuszycy za zakładem, obecnie koniec ulicy parkowej w.drodze na cesarskie skały. Nieopodal znajduje się stary fundament pod barakiem zapewne a iu góry ślady po wąskotorówce. Czy ktoś coś wie słyszał na ten temat ? Czy jest zainteresowany odkopadniem wlotu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, 

jestem tu nowy i na pewno "zielony" moje pytanie związane jest z kolejka waskotorowa której baza była umieszczona prawdopodobnie w Głuszycy Górnej obok stacji kolejowej (dawny tartak Mosycza) później szla obok dzialek natepnie zakrecala przez DW i pod wiadukt glowny , pod cmentarzem do Kolc zawijala obok domu Kurczaka i później wila się gdzies po wzgórzach dowożąc towar i kamień do budowy umocnien i bunkrow gdzies na Wlodarz czy Osowke. 

Moje pytanie : Czy ktoś ma może jakies zdjęcia lub dokumenty na ten temat, kiedy i jak szybko powstala czy Niemcy uciekli i pozostawili te kolej a poznije ulegla rozbraniu i zniszczeniu czy to oni ja unicestwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie