Jump to content
Sign in to follow this  
Zbig7771

Bitwa o Stalingrad listy (feldpost) warte publikacji.

Recommended Posts

Interesuje się listami z frontu . Trafiły mi się listy o niesamowitej treści żołnierza walczącego pod Stalingradem i są warte wydania . Ukazują beznadziejną sytuacje zwykłego piechura .
Tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać . Jeśli ktoś coś w tym stylu wydawał i przybliżył by mi wszelkie problemy wdzięczny będę za pomoc . Lub chciał by się za angażować przy opracowaniu tych listów mam na myśli o osobę posiadającą wiedzę o froncie wschodnim z okresu bitwy o Stalingrad .
Jeden taki list przedstawię poniżej większość listów jest tego typu. 

Moja droga, wierna Marto!

Nie zapomnę wczoraj, 7 sierpnia. Po spędzeniu sześciu dni i nocy w naszych norach Rosjanie zostali ponownie zaatakowani.Po południu nasz drugi oddział, do którego teraz należę, musiał przeszukać obszar w poszukiwaniu Rosjan. Z wąwozu znowu strzelano. Z moją grupą, siedmioosobową , miałem rozkaz przeczesania tego wąwozu. To była misja samobójcza. Pośrodku dzikich krzewów otoczyli nas nagle Rosjanie, którzy otworzyli do nas szalony ogień, który natychmiast zranił dwóch moich najlepszych ludzi. Inny towarzysz nie żył, żadna z setek kul nie raniła mnie. Jako niewidzialne moce byłem osłonięty. Kula przeszła przez mój chlebak obok granatu . Większość więźniów, których wzięliśmy, została zastrzelona. Było dużo azjatów. Mieliśmy do czynienia z elitarnymi oddziałami, które zaciekle stawiały opór. Kazano mi zastrzelić rannego w brzuch Rosjanina . Nie poradziłem sobie, Marta, ja nie kłamie.

Marta, wojna jest okrutna. Te walki wręcz są dla mnie najgorsze, jeśli stoisz twarzą w twarz z wrogiem, a on wciąż strzela na 5 metrów.

Przez 14 dni nie mogłem już się myć. Po raz pierwszy czuję wszy. Cały czas mnie gryzie, że często nie mogę spać w nocy. . Wszystko jest zepsute w Rosji. Jeśli tylko spojrzę na moje buty: podeszwy są złamane, górna ma pęknięcie, szwy są otwarte. Moje dłonie pokryte są skorupą brudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information