Skocz do zawartości

Przewod zakopany w ziemi. II Wojna światowa?


Chrobry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat umieszczam w neutralnym dziale poniewaz sam nie wiem co dzisiaj odkryłem. Powiem szczerze ze juz dawno nic mnie tak nie zdziwiło jak dzisiejsza historia. 

Otóz spacerując po lesie zauwazylem leżący w lisciach przewod w białej izolacji. Jako ze bardzo drażnią mnie śmieci porozrzucane w lesie, postanowilem podniesc go i wyrzucic do kosza na pobliskim parkingu. Chwyciłem za przewod, szarpie i nic. Podejrzewalem ze musi byc kilka/kilkanascie cm pod ziemia. Zaczalem za pomoca patyka dlubać wokół niego dolek. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy w pewnym momencie patyk w calosci wpadl pod ziemie. Ziemia sie obsypala i takze wpadla do środka. Odslonil sie wąski tunel prowadzący prosto w dół. Światło latarki siega na ok 5/6 metrów w głąb ziemi. Oczywiscie bialy przewod takze schodz pionowo w głąb ziemi. Co jest głębiej nie jestem w stanie stwierdzic. Dodam ze to środek lasu. Najbliższa miejscowosc oddalona jest o ok 5 km. Wokół nie ma zadnych budynków i raczej nigdy nie bylo. 

Wszelkie pomysly przybliżające mnie do rozwiązania zagadki mile widziane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjec mam ale slabo na nich widac. Światło latarki jest widoczne na fotkach tylko do pierwszego "zgrubienia" w ziemi, ale na własne oczy widzialem ze ten tunel prowadzi jeszcze kilka metrów w gołąb ziemi.

Screenshot_20190304-213634_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, czestar napisał:

Kabel nie wygląda na stary.Ciekawe??

 

 To prawda. W sumie wyglada tak jakby byl zakopany rok moze dwa lata temu ale ziemia ktora byla wokol niego wyglądała jakby w zasadzie nigdy nie byla ruszana. Specem nie jestem ale wydaje mi sie ze przez ostatnie 20-30 lat nikt tej ziemi nie rozkopywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej malo precyzyjnie określiłem przewod/kabel. Jest to drut o przekroju ok 2.5 kwadrat (przekroj okreslam na oko). Na zewnatrz sa wyprowadzone dwa konce i nie byly ze soba połączone. Wystająca czesc bez izolacji jest ciemna i jakby skorodowana. Natomiast po przecięciu jest zdrowy metal o stalowym kolorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslalem, ale nie mam 5 kilometerowego przedluzacza ? kamerki narazie nie udalo mi sie wprowadzić dalej niz 3 metry. Haczy sie o kazda mozliwa przeszkode. Usztywnie przewod  i spróbuje jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś dodam od siebie. Na początku lat `90 będąc na urlopie kopałem na Tannenbergu. Miałem mapy jakimi drogami wiali Rosjanie i gdzie Niemcy im "przeszkadzali".  Piękny piaseczek i łapie na Smętku głęboki i duży sygnał. Na głębokości ok. metra pojawiło się coś czarnego na wzór prostokątnej masywnej puszki. Szwarzlose, kurde Szwarzlose adrenalina mało łba nie rozerwała. Już nie powiększałem otworu, tylko na siłę podważam to by wyrwać na powierzchnię. Zahaczyłem o górną pokrywę tej puszki i odpadło wieczko. Jakież było moje rozczarowanie gdy w środku były współczesne kabelki elektryczne. W nerwach pierdykłem szpadlem po kablach i wróciłem do Szczytna. Siedzę wieczorem przed telepatorem i oglądam wiadomości lokalne. A tam podają że jakiś wandal  odkopał i zniszczył łącznicę telefoniczną pozbawiając kilka wiosek łączności ze światem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas szybko leci, pare tygodni minelo i wracam do tematu otworu w lesie. Generalnie bylo i jest duzo problemów technicznych:

-slaba jakosc obrazu kamerki inspekcyjnej,

-brak mozliwosci przekazywania obrazu na zywo w uzywanej przeze mnie kamerkce sportowej. 

-Problem z kierowaniem kamerka pod ziemia

-Itd.

Po uzyskaniu pozwolenia opuscilem pierwsza kamerke do otworu. Sam otwor ma ok 4 metry głębokości potem zaczyna sie grota ktora jest na glebokosci 4 do 6 metrow.  W strone w ktora moge patrzec ma ok 4 m szerokosci. Czy odchodzą od niej korytarze ? Nie wiem. W druga strone jeszcze nie udalo mi sie spojrzec. Nawiązlem współpracę z pewnym pasjonatem geologii jednak nadal nie wiem czy grota powstala samoczynnie ( np. lej krasowy) czy  stworzył ja czlowiek.

W takiej grocie, czy tez jaskini nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt iz (prawsopodobnie) znajduja sie tam przedmioty wykonane przez czlowieka. Dzisiaj zamieszcze kilka zdjec, moze podsuniecie kilka pomyslow czym moze byc ta grota. 

Screenshot_20190317-135912_Video Player.jpg

IPC_2019-03-09.16.05.12.6390.jpg

IPC_2019-03-09.15.55.38.8460.jpg

Screenshot_20190310-230453_Video Player.jpg

Screenshot_20190312-231314_Video Player.jpg

Screenshot_20190317-135604_Video Player.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie