Jump to content

Niewybuchy i inne niespodzianki


Recommended Posts

Na ul. Złotej w warszawskim Śródmieściu znaleziono niewybuch. Służby zarządziły ewakuację trzech bloków w rejonie znaleziska; na miejsce jedzie patrol saperski - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Jak poinformował podkom. Piotr Świstak z biura prasowego KSP, na niewybuch natknęli się robotnicy podczas prac ziemnych prowadzonych na ul. Złotej.

- Około godz. 11 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Złotej 73 pracownicy, którzy wykonywali tam prace budowlane, zauważyli pocisk z czasów II wojny światowej. Jest to pocisk o wymiarach 40 na 50 centymetrów - powiedział.

Teren wokół miejsca prac i okolica zabezpieczane są przez stołecznych policjantów. Na miejsce został wezwany patrol saperów.

- Mieszkańcy bloków 71,73 i 75 zostali ewakuowani, to jest około 50 osób. Również Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na czas tych działań postawiło specjalny autobus, gdzie osoby ewakuowane mogą spokojnie przeczekać czas ewakuacji. Większość osób, które zostały ewakuowane, udało się do swoich rodzin, a niektórzy skorzystali z autobusu - dodał Świstak.
http://warszawa.onet.pl/warszawa-na-placu-budowy-znaleziono-niewybuch/xrsg037?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2
Link to post
Share on other sites
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ale przerzucają, pędzelkują i robią z tego wielkie halo. I pewnie za darmo w tym nie grzebią. W tym wszystkim chodzi o kesz.

Powiedziałbym, że bomba jest niemiecka. Chociaż oblepienie ziemią sprawia, że nie można mieć 100% pewności, to wydaje się że widać tam boczne gniazdo zapalnika. Ogromna większość niemieckich bomb burz

Cóż, nie jest wykluczone, że była to niemiecka zdobyczna bomba wykorzystywana przez Rosjan. Przejęli oni przy różnych okazjach znaczne zapasy niemieckich bomb i używali ich może nie masowo, ale w każd

Posted Images

  • 3 weeks later...
Pływaki trału

Muzeum Oręża Polskiego (MOP) we współpracy z Grupą Eksploracyjno- Poszukiwawczą „Parsęta” (przy Towarzystwie Przyjaciół MOP) pozyskało kolejne eksponaty do Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego. Są to elementy trału kontaktowego, które ostatni sztorm odsłonił na plaży w Mielnie w okolicy Kanału Jamneńskiego.

http://www.muzeum.kolobrzeg.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/plywaki-tralu/
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pocisk artyleryjski w jeziorze w Mikołajkach. W piątek ewakuacja mieszkańców

Podczas przebudowy promenady w mazurskich Mikołajkach natrafiono na leżący na dnie jeziora pocisk artyleryjski. Na czas zaplanowanej na piątek akcji usuwania niewybuchu władze miejskie zarządziły ewakuację mieszkańców kilkudziesięciu pobliskich budynków.
Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski powiedział PAP, że w czwartek podczas prac prowadzonych na nabrzeżu Jeziora Mikołajskiego znaleziono pod wodą niewybuch, który leży blisko brzegu na głębokości 1,5-2 m. Ze wstępnych ustaleń wynika, że może to być pocisk przeciwpancerny, prawdopodobnie kalibru 76 mm.

Znalezisko ma zostać podjęte przez saperów i wywiezione w piątek. Na czas trwania akcji zarządzono ewakuację mieszkańców z budynków położonych w tzw. strefie zagrożenia, wyznaczonej w odległości 700 m od miejsca znalezienia niewybuchu. W tej okolicy są m.in. pensjonaty turystyczne, kwatery prywatne i kościół.

Według burmistrza ewakuacja ma objąć łącznie ok. 80 budynków, czyli zapewne blisko 200 osób. W komunikacie opublikowanym w czwartek przez urząd miejski podano, że chodzi o budynki przy ul. Kajki od nr 17 do 87A (po stronie nieparzystej) od nr 14 do nr 110 (po stronie parzystej) oraz budynek przy ul. Prusa 1.

Na czas usuwania niewybuchu mieszkańcy powinni opuścić budynki i udać się poza strefę ewakuacji. Władze miejskie przygotowały dla nich tymczasowe schronienie w Centrum Kultury "Kłobuk".

Wstępnie założono, że ewakuacja nastąpi w piątek do godziny 11 i potrwa "do odwołania, co powinno nastąpić ok. godz 14". Jednak - jak mówił PAP Jakubowski - szczegóły zostaną ustalone w piątek rano podczas spotkania z saperami z Orzysza, a dokładny termin akcji zależny jest od godziny przyjazdu płetwonurków Marynarki Wojennej z Gdyni.

Strefę ewakuacji ma zabezpieczać policja, a od strony jeziora również strażacy i ratownicy WOPR.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pocisk-artyleryjski-w-jeziorze-w-mikolajkach-w-piatek-ewakua,nId,2871883

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, woytas napisał:

Każdy z dowódców tzw  tfuuu "służb" dokłada po swoje 100 metrów i potem tak wychodzi

Jakby miało pierdyknąć, to chyba jednak lepiej ze strefą ewakuacji przesadzić niż jej niedoszacować. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Create New...

Important Information