Skocz do zawartości

Całkowity zakaz fotografowania w Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

W niedawno wydanej książce Tramwaje powojennej Warszawy 1945-1975" autorstwa Dariusza Walczaka podpis pod jedną z fotografii informuje o obowiązującym w Warszawie całkowitym zakazie fotografowania. Z kontekstu wynika, że sprawa dotyczy przełomu lat 40. i 50. Przyznaję, że jest to dla mnie informacja nowa. Czy ktoś z szanownych Kolegów zna więcej szczegółów dotyczących tego zakazu ? W jakich latach obowiązywał , jak wyglądało jego egzekwowanie, czy dotyczył tylko stolicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym moście, wiadukcie, dworcu kolejowym ,obiektach wojskowych , budynkach administracyjnych i nie pamiętam już na jeszcze czym była umieszczona tabliczka z przekreślonym aparatem fotograficznym i napisem akaz fotografowania".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Myślę że to wątek odpowiedni do pytania. Gdzieś wyczytałem (ale gdzie nie pomnę) czy też obiło mi się o uszy" o nakazie rejestracji aparatów fotograficznych który to obowiązywał w pierwszej połowie lat pięćdziesiątych. Ktoś może to potwierdzić, szukałem jakiego aktu prawnego ale niestety bez skutku.
A co do zakazu fotografowania w Warszawie to bardzo możliwe zwłaszcza iż trwała odbudowa miasta w którym to znajdowało się gross" urzędów centralnych państwa w tym MON i MBP. Przeca trzeba było to ukryć przed zakusami imperialistów". Ale o ile takowy zakaz obowiązywał to zapewne dotyczył tylko miejsc publicznych, pomijam oczywiście obiekty wojskowe, specjalne, strategiczne czy też komunikacyjne co do których taki zakaz był ormalką".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie