Jump to content

Legendy pomorza zachodniego


Ratheblast123
 Share

Recommended Posts

Pisałem ci, że głównie biżuterię, złoto, srebro, platynę, molibden, wolfram ale i dzieła sztuki. Ale miasto było bardzo zniszczone podczas walk w 1945 roku i wiele skrytek przysypanych zostało gruzem z budynków. A później na tych skrytkach wybudowano nowe budynki. Tak jest np. na skrytce na obecnej ulicy Basztowej (wg. niemieckiego spisu zawierała 112 kg złota, 1 kg platyny oraz wyroby z kości słoniowej).
Link to comment
Share on other sites

Kolego Bjar... Albo masz nieaktualne wiadomosci albo celowo wprowadzasz w błąd użytkowników forum. W skrytce o której pisdzesz wcale nie było 120 kg złota, tylko zaledwie 35kg, platyny i wyrobów z kości słoniowej nie było zupełnie nic, ale było kilkadziesiąt sztuk brylantów, tyle, ze wszystkie jakies trakie maluskie... po kilka karatów najwyżej... No ale to było, bo teraz skrytka jest pusta. Pewnie swoją wiedzę opierasz na informacjach od tego starego gestapowca co to za jabola zdradzał chętnie tajemnice 1000-letniej rzeszy (celowo z malej literki), z tym, że te tajemnice to trzeba przez 10 podzielić w jego przypadku...
Link to comment
Share on other sites

A Tobie kolego Ratheblast123 dam inna radę.
Nie słuchaj forumowych troli, którzy z dobroci serca nic Ci mądrego nie doradzą i jeszcze będ az Ciebie szydzić. Ja Ci powiem co sie opłaca. Opłaca się zainewstować w dobry szpadel i mapę przedwojennych cmentarzy. Można te o to starych germańców popytać... No i nerwy tez trzeba miec mocne i to nie z uwagi na milicję czy cos... wiesz są takie rzeczy, że się włosy na (tam też) jeżą od patrzenia.. ale jak to zniesiesz wszystko to dopiero masz raj... no i szacun na dzielni też jest, bo to nie kazdy ma nerwy na takie jazdy... No i między nami, nie spotkałem jeszcze lasencji co by na kolie ze złotych zębów, sorki, paciorków -miałem powiedziec- nie poleciała. Tak ze darz grób". To jest darz dół". W sumie wszystko jedno..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information