Skocz do zawartości

Co wolno kolekcjonować legalnie?


MrCruise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich kolegów kolekcjonerów i poszukiwaczy..Bardzo długo mnie tu nie było,ale troszkę wracam do tematu.Proszę o wypowiedzi osób będących w temacie,co w tej chwili można kupować,posiadać legalnie???Zaznaczam KUPOWAĆ.Chciałbym znów zacząć kolekcjonować nieśmiertelniki,hełmy lub klamry.Nic niebezpiecznego.Jak to teraz wygląda w świetle prawa??Bardzo proszę o normalne odpowiedzi,a nie w stylu odpuść sobie" ie warto" itp
Pozdrawiam
Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aznaczam KUPOWAĆ"

Jeśli jesteś pełnoletni możesz kupić wyroby spirytusowe i papierosy.
Podobno także herbatę, ale raz, że nie próbowałem, dwa- nie polecam.

A jeszcze bardziej serio- nie polecam zakupów na portalach aukcyjnych. Można dostać rykoszetem przy sprawdzaniu transakcji.
A wtedy Nie mam Pana płaszcza i co mi Pan zrobi". Zawsze możesz udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.

Odnoszę, niemiłe, wrażenie, że w ramach najróżniejszych statystyk, puszek z Pandorą czy innym paprykarzem, każdy może dostać lepa, że MW, że paserka, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrCruise (67 / 13) 2018-11-04 12:57:27

ie podpinaj mi MW itp za hełm lub nieśmiertelnik:)..."

Po pierwsze primo- nie klnij, bo Ci Bozia język urwie przy samej życi.

Po drugie primo- a łuski niezbitej to ani pół czy trzy-czwarte?


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 13:23 04-11-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą zobaczcie co się dzieje... ludzie nawet boją się kolekcjonować hełmy i klamry... świat spada na psy... jeśli nie masz wykrywacza to nie masz co aż tak sikać po nogach... kupuj w sklepach zbieraj paragony to powinno wystarczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrCruise (70 / 13) 2018-11-04 13:37:02

Człowieksniegu,pilnuj jak zawsze ortografii i cenzury jak za komuny...jeśli nie masz nic merytrorycznego do powiedzenia w temacie o który mi chodzi to proszę nie udzielaj się

Po pierwsze primo- dostałeś dość wyczerpującą informację..

po drugie primo, a propos i exilibris wulgaryzmów, proponuję lekturę Regulaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie broń palna;). O pozwolenie kolekcjonerskie" nie jest tak trudno. Tylko z amunicją trzeba uważać, kupując np komplet od innego kolekcjonera, czy wszystko, każda sztuka jest do tej konkretnej broni, ewentualnie do innej już posiadanej.
Nie tak dawno byłem świadkiem, jak jeden pan drugiego pana o mało nie wkopał, sprzedając mu VISa, do którego z rozpędu dołożył mieszaną amunicję - wśród 9x19 było kilka sztuk 9x18.
Ale wracając do klamer i garów, nie kupuje się stanów wykopkowych, nie kupuje się od sprzedawców którzy handlują wykopkami. No i na okazje" trzeba uważać, ktoś kto np sprzedaje większą ilość dużo poniżej cen rynkowych, może je mieć z kradzieży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie