Jump to content

1...2...3...próba spraya


Erih
 Share

Recommended Posts

Cały czas się zastanawiam właśnie czy warto się w toto bawić.
Z jednej strony 40 zł nie pieniądz, ale jakość i siła światła takie se, z drugiej rozkładam to w dwie minuty, a podświetlany stół i flesze studyjne to z pół godziny stawiania.
Link to comment
Share on other sites

Sam się przekonałeś co to jest warte. Może służyć pomocą dla kogoś kto nie ma kompletnie pojęcia o fotografii, a chciałby otrzymać trochę lepsze zdjęcia. Do oświetlenia wykorzystano pewnie zwykłe diody LED o niskim współczynniku RA. Trudno się pozbyć tego żółto-zielonego zafarbu bo to światło nie oddaje prawidłowo kolorów. Drugą sprawą jest, że źródło światła jest zbyt blisko fotografowanego przedmiotu. Przy małych i płaskich przedmiotach może tego nie będzie widać, ale przy takich jak ta zapalniczka daje się już zauważyć nierównomierność oświetlenia. Góra zapalniczki jest już bardzo mocno oświetlona, prawie na granicy przepału na zakrętce. Przy wyższym przedmiocie stanie się to jeszcze bardziej widoczne.
Osobiście nie lubię takiego płaskiego bezwymiarowego oświetlenia. Pozbawia to fotografowany przedmiot wrażenia głębi i przestrzenności. Sam również dokumentuję swoje zbiory, ale do oświetlenia zazwyczaj wykorzystuję światło dzienne wpadające przez okno, dwie blendy, a jako tło służy arkusz kartonu ustawiony na biurku.

Link to comment
Share on other sites

No niestety, jest to rozwiązanie mocno zastępcze. Teraz nie bardzo mam czas na dłubanie, ale masz rację, LED na pewno do przerobienia.
Tyle że wożenie, rozkładanie i podłączanie pełnowymiarowego oświetlenia to straszna upierdliwość, czasem żeby wykonać dwa-trzy zdjęcia. A na światło dzienne nie zawsze mogę liczyć.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information