Jump to content

Album ze zdjęciami z Westerplatte


Recommended Posts

Album ze zdjęciami, na których widać m.in. atak pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte zostanie sprzedany! Czy kupią go Polacy?

Album, w którym znajdują się unikatowe zdjęcia prezentujące pierwsze dni II wojny światowej, m.in. atak pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte, można teraz kupić na aukcji w Ashford w hrabstwie Kent! Ma być sprzedany jutro. Czy polskie państwo skorzysta z tej oferty i go zakupi?.


Uwaga Panie Premierze Piotrze Gliński, Panie Ambasadorze Arkady Rzegocki i Panie Prezesie Jarosławie Szarku - ten album jest teraz dostępny na aukcji w Ashford w hrabstwie Kent i oczekuje się, że jutro będzie sprzedawany za 250 funtów - kupmy go! http://www.dailymail.co.uk/news/article-6205281/Photos-Nazi-battleship-firing-shot-Second-World-War-Danzig-Poland.html?ns_mchannel=rss&ito=1490&ns_campaign=1490 …


Sprawę opisał „Daily Mail”. W artykule opublikowano też zdjęcia, o których mowa. Widać na nich m.in. atak pancernika Schleswig-Holstein na Westerplatte, czy moment poddania się wiceadmirała Józefa Unruga.


Szacuje się, że album zostanie sprzedany za zaledwie 250 funtów. Krzysztof Wyszkowski zaapelował na Twitterze do wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, a także ambasadora Polski w Wielkiej Brytanii oraz prezesa IPN Jarosława Szarka, aby zakupić ten album.

as/”Daily Mail”/Twitter


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 23:00 25-09-2018
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
IPN to takie przedmioty na w rzyci. Jakiś czas temu na ebaju była kapitalna seria fot niemieckich policajów wykonanych podczas pacyfikacji polskiej wsi. Wszystko podpisane i do identyfikacji. Próbowałem tym zainteresować tych głąbów z IPN, ale się wypięli.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Na stronie portalu Trójmiasto pokazano, takie zdjęcie z Westerplatte po kapitulacji, na którym jest pełno skrzyń na placu przed koszarami.W związku z tym mam pytanie do Kolegów czy nie wiecie jaką zawartość zawierały te skrzynie.

http://historia.trojmiasto.pl/Zagraniczna-kaczka-dziennikarska-o-Westerplatte-n129557.html?id_zdjecia=387909#fb_id:gp1:387909,pozycja:4


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 08:12 27-11-2018
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information