Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych samolotów w latach 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2019 o 15:58, formoza58 napisał:

.

lot s iid.JPG

lot s iiidd.JPG

To nie jest ten sam samolot.

Na górnym zdjęciu Albatros B-II nr. "5" (nr. CWL 17-12) Użytkowany w latach 1924-27 w Szkole Lotn. - Bydgoszcz.

Zdjęcie dolne - De Havilland DH-9 - lekki samolot bombowy. Dar (20 egz.) Króla Jerzego V. Razem w użytkowaniu - 40 egz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Sedco, po kilku miesiącach " ciszy" ?  Trochę byłem niespokojny, lotnicze wątki " tokowały", więc sprawdziłem, czy jeszcze są, czy nie poszły do archiwum. Ale oki, są wszystkie...

Wpadło mi  to zdjęcie z " sanitarnym", bodaj przy okazji zagranicznych zawodów, w którym  triumfowały nasze pielęgniarki PCK . Twoja opinia w tym przypadku rozstrzygająca ? 

                                  -----------------------------------------------------------------

Nie do identyfikacji, z przymrużeniem oka, od "c" do "c", na wesoło ...

 

lot s raz na wesolo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Allegro - błędny podpis Potez XXV".

Na zdjęciu Bartel BM-4a z silnikiem Le Rhone 80 KM produkowany seryjnie w zakładach "Samolot".

Samolot szkolny 22 egz. dostarczono w okresie 1928-29. Użytkowany w Niższej Szkole Pilotażu w Bydgoszczy.

PS - 1 egz. Rząd RP podarował królowi Afganistanu Aman-Ullachowi podczas jego wizyty w Polsce w 1928r.

 

Błedny Potez XXV.png

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 15:47, formoza58 napisał:

.

brandenburg z 2PL.jpg

Samolot wywiadowczy 2 os. - Brandenburg C-I Phoenix

Uzupełnienie (od Kolomana) :

"Brandenburg o oznaczeniu K.W.3 został zbudowany w Krakowie w 1922 lub 1923 roku. Te litery oznaczają Krakowski Wywiadowczy".

W 1921 r. rozpoczęto w Krakowie budowę 10 samolotów Brandenburg K. Egz. K-3 (K.W.3.) oblatano latem 1922 r. a ostatnie samoloty tej serii na poczatku 1923 r.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Allegro (opis - "Wojna Polsko-Ukraińska = samolot Nieuport")

Jeden z ogółem 15 egz. użytkowanych w Polsce (w latach 1919-1921) samolotów szkolnych NIEUPORT 80E2 (23m2) o nr. 11000).

Dwumiejscowy jednoster II stopnia pilotażu - z instr. lub bez.

Widoczne godło dawnej 1.Esk.Wlkp. a samolot z 12.EW wykorzystywany na froncie jako łącznikowy.

NIEUPORT szkolny.png

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 10:03, Sedco Express napisał:

Z Allegro (opis - "Wojna Polsko-Ukraińska = samolot Nieuport")

Jeden z ogółem 15 egz. użytkowanych w Polsce (w latach 1919-1921) samolotów szkolnych NIEUPORT 80E2 (23m2) o nr. 11000).

Dwumiejscowy jednoster II stopnia pilotażu - z instr. lub bez.

Widoczne godło dawnej 1.Esk.Wlkp. a samolot z 12.EW wykorzystywany na froncie jako łącznikowy.

NIEUPORT szkolny.png

"Widoczne godło dawnej 1.Esk.Wlkp. a samolot z 12.EW wykorzystywany na froncie jako łącznikowy."

Powinno być - Widoczne godło 10.EW a samolot z 12.EW (dawnej 1.Esk.Wlkp.) wykorzystywany na froncie jako łącznikowy. Zdjęcie z 1921 r.- szkolny w szkole pilotów Bydgoszczy.

PS - w książce "Polski samolot i barwa 1918-1939" (T.Królikiewicz)  kolorowa grafika (str.134) ma błędny podpis "Nieuport 81D2" - winno być 80E2.

Edytowane przez Sedco Express
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie