Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
Sign in to follow this  
balans

Fiasko Pioruna ?

Recommended Posts

To miała być wizytówka naszego przemysłu zbrojeniowego, a wyszło jak zawsze...

http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/180709494-Niebezpieczne-wady-w-nowych-rakietach-dla-wojska.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
„Na 81 sztuk komór aż 12, tj. około 15 proc., miało ścianki poniżej normy” – głosi raport. Wszystkie przeszły wcześniej pozytywną kontrolę jakości.

Jednak z rozmów z pracownikami Mesko wynika, że brakuje im odpowiedniego sprzętu do pomiarów, nie mają nawet specjalnego stanowiska pracy do robienia pomiarów. Robimy to „na kolanie” – przyznała jedna z pracownic. "


Wow... ja coś tam zawodowo robię, gdzie znaczenie ma, m.in., grubość detalu. Nikt mi nie płaci milionów złotych, a jestem w stanie ustawić czy maszynę do +/- 0,2 mm czy samodzielnie ze zbliżoną tolerancją grubość sprawdzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Raport opisuje, że we wrześniu 2017 r. podczas testów (tzw. badanie niszczące) wojska na poligonie w Drawsku Pomorskim doszło do wybuchu komory silnika startowego. Cudem nie doszło do eksplozji głowicy bojowej, bo wtedy zginęłoby nawet kilkudziesięciu żołnierzy znajdujących się na poligonie. Cała partia została wycofana..."


One mają głowicę termojądrową?
Dalej już nie czytałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
może termobaryczną, albo do obsługi potrzeba kilkudziesięciu wojaków;) tylko trzeba by ich odpowiednio ustawić...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To mogło być tzw. strzelanie pokazowe dla jakiś oficjeli? Oczywiście autor grubo przesadził z ilością potencjalnych ofiar, ale to nie znaczy, że problemu nie ma - bo problem jest i to bardzo poważny i kosztowny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś mnie to kompletnie nie dziwi, jak Mesko obecnie nie potrafi ślepaka wyprodukować. Pisałem o tym http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=757570#1915157 A tu chcą aby rakiety budował !!! jak oni nie potrafią pocisku do leosia wyprodukować bo brak kompletny technologii. Tylko Maciar wierzył w Polski przemysł zbrojeniowy, to że kilkudziesięciu wojaków zostanie bez łap, nóg czy głów to się wliczy w koszta produkcji i odszkodowania, przecież Maciar sam by nie ryzykował to odpalać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to rakiety, czy konserwy, to za wszystkim stoi Maciar. Żyć bez niego się nie da.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Les05 zauważ że to za jego działalności wystąpiły te wszystkie paradoksy i poronione pomysły. Wiem że jesteś jego miłośnikiem ale nawet twoi ukochani Terytorialsi" są teraz kukułczym jajem które trudno teraz odkręcić ale tez skończyło sie ich promowanie. Więc nie dziw się że roczna działalność tego jak go nazywają w NATO Bull Shit" spowoduje kilkuletnie reperkusje we wszystkim co jest związane z armią. Jak można nie sprawdzić producenta i jakość produkcji tylko wierzyć w to co papier przyjmie i gały przeczytają. Stara zasada nadal działa Gdzie kończy się logika tam zaczyna się MON"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Landszaft, czy problem o którym mówimy nie należy do kategorii tych określanych w lotnictwie chorobą wieku dziecięcego". W przypadku nowych konstrukcji takie wpadki nie są czymś niespotykanym. Przypomnij sobie choroby przez które przechodził Krab, zanim został dumą naszej niezwyciężonej armii. Dajmy Piorunowi szansę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamawiając należało uwzględnić chorobę wieku dziecięcego" i kupić mniejszą partię, np 50 zestawów startowych i 200 rakiet. Można też zrobić tak jak z Krabem. Nie bawić się w opracowanie własnej konstrukcji, tylko zrobić składaka. Krab to brytyjski system wieżowy i koreańskie podwozie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest żadna choroba wieku dziecięcego" - to jest ta nasza genetyczna BYLEJAKOŚĆ, to nasze JAKOŚ TO BĘDZIE i to tragiczne: ŚMIAŁO, ZMIEŚCISZ SIĘ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okazuje się, że wybuchające rakietki z Mesko, to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej...

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/druzgocace-wyniki-audytu-w-panstwowej-spolce-zbrojeniowej-mesko/wc8sdzb?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 07:26 12-07-2018

Share this post


Link to post
Share on other sites
Balans dobry link , nic dodać nic ująć. Tak działa większość zakładów zbrojeniowych państwowych. Mają nad sobą czapkę ochronną MON-u i dochodzi ciągle do przekrętów, braku modernizacji, i branie kasy za niezrealizowane projekty. Potem wszyscy są wściekli że dopiero jak sprzeda się zakład prywatnemu inwestorowi to on albo go zaorze albo zmodernizuje i będzie produkował to na co będzie miał zamówienia. Albo kompletna restrukturyzacja i finansowa odpowiedzialność rady nadzorczej. W tym kraju nadal jak będzie złodziej za batonik siedział miesiąc w pierdlu a rada nadzorcza Państwowej spółki nie będzie niczym odpowiadała za zapaść i złodziejskie machloje tylko odpowiedzialność to zwolnienie z pracy to nadal zawsze beda takie afery występować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information