Jump to content
Sign in to follow this  
kirst0815

HEŁM WZ 31 LUDWIKÓW

Recommended Posts

Witam
Niedawno kupiłem okazyjnie hełm wz 31 LUDWIKÓW niestety zagienty do środka. Czy ktoś na terenie Śląska zajmuje się profesjonalną naprawą (rekonstrukcją) hełmów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duże litery to krzyk, teraz popatrz na tytuł wątku.
Wątpię aby ktoś zawodowo zajmował się odbudową hełmów, co najwyżej konserwacją. Daj fotkę jak to wygląda.
Wojtek

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK teraz rozumiem krzyk. Potrzebuję po prostu kogoś kto już odginał hełmyi ewentualnie odnowił. Szkoda tylko napisów wewnątrz hełmu. Podejrzewam iż po podgrzaniu palnikiem mogą zniknąć.
W wolnej chwili dodam fotki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hełm jest niestety dość uszkodzony choć blacha jest zdrowa czyli chyba nie wykopek. No i ładnie zachowany napis wewnątrz hełmu.
Kupowałem go na targu jako hełm ruski. Ponieważ miałem już wz 31 to mimo uszkodzeń kupiłem ten hełm. Aby doprowadzić go do jakiegoś fajnego stany trzeba byłoby go choć odgiąć. Nie mam dojścia do palnika aby to wykonać. Druga sprawa jak się podgrzeje blachę to napis może ulec zniszczeniu.
Może istnieje jakiś inny sposób lub ktoś w Śląskim naprawia hełmy.
Proszę o podpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klimatyczny polski hełm, jak masz go zepsuć typu prostować, spawać itp. itd. to lepiej daj komuś, kto go doceni w stanie w jakim jest. Co wy macie z tym naprawianiem tego, czego nie powinno się naprawiać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie tak jak napisał kolega bjar_1. Zostaw ten hełm i nie kombinuj bo przekombinujesz. Jest w stanie jakim jest i to jego cały urok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem że hełm ma swój urok w takim stanie w jakim jest. To przecież historia no i jest ich coraz mniej na rynku w przeciwieństwie do hełmów niemieckich. Po prostu nigdy nie miałem hełmu tak zgiętego. Obecnie trochę krucho z czasem u mnie, choć ciągnie wilka do lasu i czasami coś mi wpadnie w ręce w niskiej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zostaw taki jaki jest zobacz jak ludzie w kolekcjach mają z przestrzelinami lub poszarpane odłamkami i to ma swój klimat lepsze to niż jakiś pospawany i poszpachlowany

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem że hełm ma swój urok w takim stanie w jakim jest. To przecież historia no i jest ich coraz mniej na rynku"

Hełm w tym stanie ma urok psiej kupy i nie dorabiajmy do każdego totalnego szrota ckliwych historyjek o rzekomym uroku czerepu, którym zapewne dzieciaki grały w piłkę po wojnie.
Na rynku tych ciarup jest w cholerę i cały czas przybywa wykopanych czy wytarganych z szop.No ale jeśli ktoś nadal liczy na ceny z lat 80-tych za fanty to faktycznie wyboru ma coraz mniej.Jednego czego ubywa na pewno to naiwnych i nieświadomych sprzedawców.
Nic z tym się już nie zrobi, a oddanie go jakiemuś palniko-spawarko fachowcowi" będzie skutkować powstaniem pociesznego kuriozum i ubytkiem kasy, którą można by zainwestować w czerep w przyzwoitym stanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hełm jest jaki jest i może ma urok psiej kupy. Sprzedający faktycznie wyciągnął go z jakiejś szopy gdzie leżał od wojny stad blacha zdrowa. Nie jest to wykopek w każdym razie. Historia hełmu owszem jest ciekawa ale biorąc pod uwagę sam hełm nie ma znaczenia. Na giełdach coraz mniej bezpośrednich sprzedawców, sami pośrednicy którzy ceny maja większe niż w innych krajach. Duży popyt na militaria no i można sobie sprawdzić największe ceny na Allegro. Kiedy czasami słyszę ile ktoś chce za jakiś szrot to mnie telepie. W każdym razie ja dałem za mój szrot 15,00 wiec cena jest taka jak przedmiot w tym stanie. Może wyszedłem z obiegu ale wz 31 nie widać zbyt dużo na giełdzie. Widziałem dużo współcześnie robionych hełmów niemieckich sprzedawanych jako wojenne przez sprzedawców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information