Jump to content
Sign in to follow this  
Archeologamator

Ruiny Rzymskie

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie.Na giełdzie kupiłem skrzyneczkę która miała się przydać na drobiazgi.Zapłaciłem 10zł.W środku były jakieś kamienne odpady.Sprzedawca chciał je wysypać ale stwierdziłem że sam to zrobię po powrocie do domu.
Później zauważyłem że wraz z tymi kamieniami jest kartka z opisem.
Po przetłumaczeniu wynika że te kamienie to fragmenty ruin rzymskiej bramy z dziewięćset któregoś tam roku znalezione na terenie niemiec gdy jeszcze te tereny należały do Rzymian.Zdjęcia z opisem wstawię w razie zainteresowania.Czy takie coś jest coś warte?

Jutro wstawię foto.
Sprzedaż raczej nie,ewentualnie oddam /zgłoszę aby nie posądzili mnie o posiadanie czegoś wartościowego dla kultury.
Interesuje mnie jedynie wartość takich znalezisk .

Obrazek na pudełku to Aachen a części ruin świątyni są z miejscowości Düren.

Pierwsze wzmianki o kościele w roku 1300. W 1340 został włączony w do Schwarzenbroich. Do XIX wieku patronem kościoła św. Mateusz. W 1877 r. zburzono stary kościół. Nowy budynek w stylu neoromańskim, został postawiony na ruinach rzymskiej willi (pewnie te odłamki właśnie z niej) w 1878 roku. Po poważnych zniszczeniach podczas II wojny światowej kościół został przebudowany w 1957 r. i odnowiony w latach 60. i 70.

Równie dobrze to może być zwykły gruz po rozbiórce z karteczką dla jeleni co to łykają jak młode pelikany,dorabiając tezę w którą wierzą o super pochodzeniu.
Na forum to się zwie nieoficjalnie apoleonizm"

Nie kupiłbym.
Ale pomysł zacny by na Kole pchać ciulom za gruby gelt gruz :D

Nie take pomysły były.
Raz prezes sporej firmy,com myśliwym dostał piękną antyrame z przedwojennymi reklamami w temacie.
Może dwie były oryginalne.
Reszta to świeży druk i lipton w piramidkach :D

A co jeśli jest oryginalny?
Komu mógłbym dać aby to sprawdzić?
Czy w ogóle warto do tego dochodzić?

Kilka elementów ma zaokrąglenia i tworzy część jakiejś całości.W dotyku jest bardzo kredowe i sypkie,ma zapach starego kościoła.

Żeby dokładnie sprawdzić, należało by zbadać skład chemiczny fragmentów i porównać z recepturami opisanymi przez Witruwiusza.

Myślę, że na allegro dostaniesz za te skorupy jakieś kilkaset złotych, może 700 nawet, bo 500 na spokojnie.