Skocz do zawartości

Posiadał nielegalnie broń i amunicję.


G1ml1

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu kłusownik ? może po prostu lubi sobie postrzelać ,znałem osoby które nie były w stanie zamordować przed Bożym Narodzeniem karpia pływającego w wannie o krzywdzeniu innych istot nie wspominając a zarazem lubiły sobie postrzelać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytas, miałem bardziej na myśli bezpieczeństwo, napewno do tego zewłoka (w artykule nazwanym bronią) nie załadowałbym tej rdzy (w artykule nazwanej amunicją), a tym bardziej próbował strzelać, bardzo duże prawdopodobieństwo kalectwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pain no game...
Ja dzisiaj też nie zrobił bym wielu młodzieżowych eksperymentów i pilnuje młodego by jemu takie rozrywkowe pomysły do głowy nie przyszły. U niektórych wyobraźnia uruchamia się szybko a u niektórych późno lub wogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIS, ja tak z hmmmm... doświadczenia? W ciągu kariery kopacza wyciągnąłem z ziemi ponad 10.000 (tak, dziesięć tysięcy, może wiecej) amunicji do mauzera. Średnio połowa polsich, połowa niemieckich. I próbowałem z tego strzelać. Polskie odpalały może jakieś 5%, niemieckie nawet z bagna wyciągane minimum 60% było szczelnych. I strzelały.
A pisze sobie spokojnie o takich drażliwych tematach, bo od 15 lat jestem niekarany, a od 5 mam broń na legalu, za moje grzechy młodości swoje odsiedziałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinP nie jeden w karierze trafił zakopy naszej ammo w hermetycznych konserwach, gdzie ilości idą w grube tysiące - pewnie jak by odpalać po kolei to % sprawnych byłyby zachwycający:)Ale rozumiem, że chodzi głównie o sztuki luzem z gleby i to jednak też zależy od środowiska zalegania i typu amunicji.Czyli sprawa mocno subiektywna.
Do tego niemiecka amunicja bimetalowa czy stalowa lakierowana to już całkiem się do niczego nie nadaje.

Faktem jest, że nikt nawet w najbardziej mokrych snach nie brał pod uwagę strzelania z takiej amunicji po 80latach leżenia w glebie czy nawet magazynie.Na tyle na ile było potrzeba były zabezpieczone odpowiednio i kulawa technologia nie ma tu nic do rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłowie mówi że pewien odłam rodzaju ludzkiego ma szczęście.Życie tak mi się ułożyło że mieszkam gdzie posiadanie broni jest normalne jak posiadanie lodówki, czajnika ,gdzie zardzewiały złom jest traktowany adekwatnie do stanu i nie byłem nigdy w desperacji aby rdzę ładować do komory.Czyli znowu porzekadło, każdy sądzi wedle siebie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie