Skocz do zawartości
  • 0

Żeliwna skorupa pocisku. Szrapnel?


kolczyk96

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki vis 1939 fajny link.

Kol.makul jestem na 100% pewny , że te pierścienie są żelazne miękkie. Materiał o dużo mniejszej twardości niż korpus.
A ma może ktoś , coś na temat tych bić na denku?
Pozdrawiam!
Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vis 1939 powiem szczerze , że czekałem na twoją odpowiedź. Bardzo Ci dziękuję. Ale zmobilizowałeś mnie do tego żeby się przespacerować do garażu i pomierzyć tą skorupę. Biorę psa , butelki na złocistość i za godzinkę dam dokładne wymiary.
Pozdrawiam!
Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vis 1939 strzał w 10! To jest 105 mm i było pewnie zespolone.
Średnica korpusu 104,4 mm , średnica pierścieni wiodących 108,5 mm
długość 290 mm + trochę bo brakuje. Natomiast co do stali z której jest wykonany korpus to ja jestem w opozycji. Dla mnie jest to odlew
z żeliwa lub staliwa obrabiany metodą toczenia. Stawiam na staliwo ponieważ po zeszlifowaniu przełomu u góry widać grube ziarno i nawet korozję międzykrystaliczną. Szlifierka kontowa prawie nie daje iskry. Stal ma ziarno nie dostrzegalne gołym okiem i daje wyraźną długą , gęstą iskrę przy szlifowaniu.Dzięki vis!!!
Pozdrawiam!
Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego. Lepiej się przyjrzałem i prawie na pewno jak zmierzysz to wyjdzie ci 88 mm. W dolnej części skorupy masz wcięcia na obsadzenie łuski. Niemcy z tego co się orientuje największe zespolone mieli 88 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie